Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka
Co Nowego

Siatkarscy mistrzowie świata zagrają w Gdyni

Opis alternatywny

10.11.2014 r.

Aż sześciu mistrzów świata w siatkówce zagra w niedzielę 23 listopada 2014 r. w Arenie Gdynia. W gdyńskiej hali odbędzie się mecz na szczycie PlusLigi, w którym rewelacyjny Lotos Trefl Gdańsk zagra z Asseco Resovią Rzeszów.

Oba zespoły rozpoczęły sezon 2014/2015 od siedmiu kolejnych zwycięstw i razem z PGE Skrą Bełchatów przewodzą ligowej tabeli. W przypadku zespołu z Rzeszowa nie jest to niespodzianką - w Asseco Resovii grają mistrzowie świata Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Krzysztof Ignaczak, Dawid Konarski i Piotr Nowakowski, a ich koledzy klubowi także są gwiazdami w swoich narodowych reprezentacjach. Lotos Trefl to z kolei absolutna rewelacja tego sezonu; trener Andrea Anastasi zbudował w Gdańsku znakomity zespół, którego liderami są jeden z najlepszych przyjmujących niedawnych mistrzostw świata Mateusz Mika oraz wicemistrz świata z 2006 i mistrz Europy z 2009 roku, libero Piotr Gacek.

Wielka siatkówka na poziomie reprezentacyjnym gościła w hali GDYNIA ARENA już kilka razy: w 2009 roku odbył się w naszym obiekcie turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata z udziałem m.in. reprezentacji Polski i Francji, które miesiąc później zagrały przeciwko sobie w finale mistrzostw Europy, rok później polskie siatkarki pokonały reprezentacje Dominikany, Niemiec i USA w turnieju World Grand Prix, a w 2013 roku najpierw o medale Mistrzostw Europy U20 walczyli najlepsi młodzi siatkarze Starego Kontynentu, a potem w Mistrzostwach Europy Seniorów rywalizowały w Gdyni reprezentacje Rosji, Bułgarii, Niemiec i Czech.

Teraz pora na siatkówkę klubową w najlepszym możliwym wydaniu! Czy Andrea Anastasi i jego podopieczni znajdą receptę na rzeszowski gwiazdozbiór? Który z zespołów - Lotos Trefl czy Asseco Resovia - pozostanie niepokonany? Odpowiedź na te pytania poznamy 23 listopada. Początek meczu o godz. 18.00.

To będzie spore przedsięwzięcie logistyczne, bo dzień wcześniej w naszej hali mamy musical Chicago Blues Brothers. Demontaż sceny po tym koncercie potrwa do godziny 5 nad ranem, a zaraz potem rozpocznie się montaż parkietu na mecz siatkówki - mówi dyrektor Gdynia Arena Mariusz Machnikowski. Słowa podziękowania za wyrozumiałość należą się gdyńskim koszykarkom, które pierwotnie miały zagrać u siebie właśnie 23 listopada - dodaje Mariusz Machnikowski. Mecz pomiędzy Basketem Gdynia i Artego Bydgoszcz prawdopodobnie odbędzie się w piątek 21 listopada.

Zobacz także: Punkty sprzedaży biletów