Co nowego

Rzuć wszystko i chodź sprzątać las!

Opis alternatywny uzytkownicy/b.betlejewska@gdynia.pl/Dzień Ziemi 1.JPG

20.04.2017 r.

W najbliższy weekend w kilku gdyńskich dzielnicach odbędą się wielkie porządki. W ramach obchodów Dnia Ziemi w pięciu różnych miejscach miasta organizowane są akcje sprzątania lasów i terenów zielonych. To w większości inicjatywy samych mieszkańców. Tych, którym na sercu leży dbałość o przyrodę i czystość najbliższego otoczenia. Każdy może dołączyć i pomóc!


22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji rzutkie grupy mieszkańców Gdyni postanowiły zorganizować się w jednym, wspólnym celu – uprzątnięcia bałaganu panującego na terenach zielonych w ich okolicy. Karwiny, Obłuże, Babie Doły, Kolibki, Redłowo – w tych dzielnicach czekać będą zorganizowane grupy wolontariuszy. Podpowiadamy jak do nich dołączyć.

 
22 kwietnia będzie można wziąć udział w następujących akcjach:
 
OBŁUŻE
Posprzątaj z nami las
Godz. 10.00-13.00
Zbiórka: wejście do lasu przy ul. Podgórskiej 11
 
Razem z Urzędem Miasta, fundacja Drzewa dla Serca zaprasza wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w wiosennych porządkach w lesie.
Na miejscu będzie można odebrać worki i rękawiczki.
Przewidziane są niespodzianki dla najmłodszych, a na godz. 12.00 zaplanowano wspólny przemarsz nordic walking.
 
 
KARWINY
Posprzątajmy las na Karwinach!
Godz. 10.00-12.00
Zbiórka: polana na końcu ul. Nałkowskiej
 
Zróbmy coś razem dla nas wszystkich – posprzątajmy las!
Akcja startuje przy ul. Nałkowskiej, a zakończy się (z pełnymi workami) przy pergoli śmietnikowej. Po zakończeniu planowane jest wspólne zdjęcie.
Na uczestników czekać będą worki, ale organizatorzy proszą o zabranie ze sobą rękawiczek. I dobrych humorów, oczywiście!
 
 
BABIE DOŁY
Dzień Ziemi w Babich Dołach
Godz. 10.30
Zbiórka: Polana na Rybakach
 
Mieszkańcy Babich Dołów wraz z rada dzielnicy zapraszają na wspólne sprzątanie najbliższej okolicy. „Wiosenne porządki” obejmą osiedlowe zakamarki, laski Polanę na Rybakach. Będzie to krok do stworzenia w tym miejscu przestrzeni rekreacyjnej w ramach rewitalizacji.
Na zakończenie planowane jest ognisko.
 
 
KĘPA REDŁOWSKA
Posprzątaj Kępę Redłowską z Biegowymi Wariatami!
Godz. 10.00-15.00
Zbiórka: Polanka Redłowska // pętla autobusowa przy szpitalu PCK // ul. Orłowska na wysokości schodów do lasu
 
Jeśli cię wkurza śmietnik w lesie – posprzątaj go razem z nami! Tak brzmi hasło akcji organizowanej przez Biegowych Wariatów wspólnie z Urzędem Miasta. Każdy może pomóc w sprzątaniu Kępy Redłowskiej. Działania zostaną rozdzielone na trzy różne miejsca, gdzie będzie można pobrać worki na śmieci i rękawice. W tych samych punktach należy pozostawić worki ze śmieciami, które później zostaną zabrane przez odpowiednie służby.
 
 
 
23.04.2017 - NIEDZIELA
KOLIBKI
Worek przygód
Godz. 10.00-14.00
Zbiórka: Adventure Park Kolibki
 
Z kolei na niedzielę, 23 kwietnia, zaplanowane jest wielkie sprzątanie Kolibek. „Worek przygód” to, jak zapowiadają organizatorzy z Adventure Park Kolibki i firmy Invest Komfort, wyjątkowa eko-przygoda. Skierowana jest do wszystkich aktywnych mieszkańców Trójmiasta, którym nie jest obojętny stan naszego środowiska.
 
Teren objęty akcją to obszar lasu od ulicy Bernadowskiej do ulic Sopockiej i Spokojnej. Sprzątanie jest zaplanowane na ok. trzy godziny, organizatorzy planują zbiórkę na terenie Adventure Park o godzinie 10.00. Na miejscu uczestnicy otrzymają mapki, napoje oraz niezbędne do sprzątania rękawice i worki. Po zakończonym zadaniu, o godzinie 13.00 na wszystkich ochotników czekać będzie ciepły poczęstunek przy wspólnym ognisku. Organizatorzy we współpracy z patronami przygotowali także atrakcyjne nagrody – m.in. vouchery do Adventure Park Kolibki, Centrum U7 w Gdyni oraz upominki rzeczowe.

  • Plakat promujący akcję "Worek przygód"
  • Lasek i polana na Babich Dołach