Co Nowego

Rysunek i malarstwo w Muzeum Miasta Gdyni

Opis alternatywny

10.01.2017 r.

Najbliższe dni w Muzeum Miasta Gdyni to spotkanie z modernistycznym rysunkiem i malarstwo w teorii. Pierwsze dotyczy warsztatów dla młodzieży, a drugie wykładów z dyrektorem muzeum Jackiem Friedrichem.


Warsztaty, które odbędą się 11 stycznia, przybliżą podstawy rysunku architektonicznego. W trakcie zajęć młodzież zapozna się z charakterystyką gdyńskich kamienic i wykona pierwsze rysunki budynków. Warsztaty odbywają się w związku z wystawą Muzeum Miasta Gdyni Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach. Prowadzenie: Anna Orchowska-Smolińska, Martyna Groth.

Warsztaty dla młodzieży „rysujemy gdyński modernizm”
11 stycznia 2017, godz. 16.00 - 18.00
Muzeum Miasta Gdyni,
ul. Zawiszy Czarnego 1
bilety: 12 zł
wcześniejsza rezerwacja: edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37

Następnego dnia dowiemy się, dlaczego malarstwo już od kilkuset lat jest najważniejszą ze sztuk wizualnych. A także co sprawiło, że Botticelli jest słynniejszy od Verrocchia, a Vermeer od Jacoba van Campena. Jak to się stało, że na listach najdrożej sprzedawanych dzieł sztuki są dzisiaj niemal wyłącznie obrazy? Czy malarstwo ma jeszcze sens wobec artystycznych rewolucji ostatniego stulecia i galopującego postępu technologicznego? A przede wszystkim: na czym polega tajemnica malarstwa? na te i inne  pytania spróbuje odpowiedzieć dyrektor muzeum Jacek Friedrich, podczas kolejnego spotkania z cyklu Instrukcja Obsługi Sztuki.

 

Wykład dr. Jacka Friedricha „Malarstwo”
12 stycznia 2017, godz. 18.00 - 19.30
Muzeum Miasta Gdyni,
ul. Zawiszy Czarnego 1
wstęp wolny