Co nowego

Rowerowy zawrót głowy

Opis alternatywny uzytkownicy/plechapawel@wp.pl/obrazek wyrozniajacy/cyclo-15.jpg

13.06.2017 r.

W maju sporo się działo w mobilnym świecie. Za nami European Cycling Challenge, podczas którego Gdynia wykręciła 48 tysięcy kilometrów, „Rowerowy Maj”, a także trwające nadal „Odprowadzam sam” i „Do pracy jadę rowerem”.

 
Rowerowe kampanie cieszyły i nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Zakończony właśnie „Rowerowy Maj” pokazał, że uczniowie chętnie przesiadają się z komunikacji na jeszcze bardziej ekologiczny środek transportu. Kampania objęła 22 szkoły podstawowe, czyli 5478 uczniów z 234 klas. W sumie dzieci przyjechały ponad 73 tysiące razy do szkoły. Najbardziej rowerową szkołą została Szkoła Podstawowa nr 37, drugie zajęła Szkoła Podstawowa nr 23, a trzecie14. Najwyższą frekwencją może się za to pochwalić klasa 1 a ze Szkoły Podstawowej nr 35. Na uczniów czekają nagrody finansowe – mówi Paweł Kimel z Referatu Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni
 
 
Drugi konkurs, skierowany tym razem do gdyńskich przedszkolaków i uczniów zerówek, nosił nazwę „Odprowadzam sam”. Kampania polega na zbieraniu naklejek, które dzieci otrzymywały po dotarciu do szkoły w sposób aktywny: na piechotę, rowerem czy transportem publicznym. Zachęcamy nadal do uczestniczenia do kontynuowania dobrych nawyków – tłumaczy Paweł Kimel
 
Zwyciężyły:

I miejsce: Przedszkole nr 30
II miejsce: Przedszkole nr 50
III miejsce: zerówka ze Szkoły Podstawowej nr 35
IV miejsce: Przedszkole nr 53
 
Rowerowe kampanie obejmują również gdyńskich pracowników. „Do pracy jadę rowerem”, skierowana do pracowników gdyńskich firm. Rozpoczęła się 4 kwietnia i potrwa pięć miesięcy. W tegorocznej edycji udział wzięło najwięcej uczestników – 1400 pracowników ze 195 firm. Bijemy rekord, bo do tej pory uczestnicy wykręcili już 314 tysięcy 813 kilometrów. Dla najaktywniejszych przewidzieliśmy śniadania. Do dzisiaj wydaliśmy 3190 śniadań rowerowych. Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się tydzień po zakończeniu konkursu – mówi Urszula Senk z Referatu Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością Zarządu Drógi i Zieleni.
 
Za nami wiele emocji sportowych związanych z European Cycling Challenge. Gdynia przez cały maj angażowała mieszkańców, do wzięcia udziału w rywalizacji europejskich miast. By zamiast podróży samochodem, wybrać dwa kółka. W tym roku udało nam się uzyskać 21. pozycję w rankingu miast, z wynikiem 48 tysięcy kilometrów, którą przejechał gdyński zespół w liczbie ponad 660 osób, które na ten wynik dzielnie pracowały. Największą liczbę kilometrów przejechało w sumie pięciu uczestników: Robert Żygenda, Robert Berg, Radosław Łabędzki, Marcelina Lelito i Jacek Wroński – wymienia Rafał Polakowski z Referatu Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością Zarządu Dróg i Zieleni.