Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka
Co Nowego

Pracowita sobota Królowej Śniegu w Gdyni

Opis alternatywny

03.02.2013 r.

Najpierw na wielkim gdyńskim balu karnawałowym dla dzieci, potem na deskach Teatru Miejskiego.  Sobota 2 lutego 2013 r. dla Królowej Śniegu była pracowita.
 
Karnawałowy bal przebierańców

Pod hasłem „W krainie Królowej Śniegu" w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia" odbył się karnawałowy bal przebierańców. Podczas imprezy bawiło się 800 dzieci, oczywiście pod opieką rodziców. Dla najmłodszych przygotowano takie atrakcje, jak m.in.: malowanie buziek, modelowanie zwierzątek z balonów, olbrzymie bańki mydlane, dyskotekę, wielkie żywe maskotki oraz konkursy z nagrodami. Można było malować wielkie zamki z tektury oraz bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach. Nie zabrakło zajęć plastycznych oraz czytania bajek.
 
Podczas balu pojawili się bohaterowie przedstawienia „Królowa Śniegu", którego premiera odbyła się kilka godzin później w Teatrze Miejskim w Gdyni. Wykonali kilka piosenek ze spektaklu i zaprosili dzieci do tańca oraz wspólnej zabawy.Tysiąc metrów materiałów i 10 tys. świecidełek

Spektakl w reżyserii i adaptacji Krzysztofa Babickiego to pierwsza od dłuższego czasu propozycja Teatru Miejskiego w Gdyni dla młodych widzów. Ale za to jaka! Na dużej scenie, z piękną, przenoszącą w baśniowy świat scenografią i kostiumami autorstwa Sławomira Smolorza. Dla Królowej Śniegu stworzono niezwykłą suknię wraz z naszyjnikiem. Wykorzystano blisko dziesięć tysięcy różnych kamieni, błyskotek i cekinów. By powstały wszystkie kostiumy, zużyto ponad tysiąc metrów kolorowych materiałów i tiulów. Na potrzeby sztuki napisano piosenki, których autorem jest Janusz Grzywacz, były lider legendarnego zespołu „Laboratorium".

""Królowa Śniegu" składa się z przepięknych obrazów - niemal każda scena to wizualna perełka. (...) Nastrój malowany jest światłem, fantastycznymi projekcjami wideo. (...) Cały zespół gra znakomicie. Nie ma ról drugoplanowych" - pisze Grażyna Antoniewicz w Dzienniku Bałtyckim (Udana premiera spektaklu "Królowa Śniegu" w Teatrze Miejskim).

Bilety na lutowe spektakle zostały wyprzedane. Warto zacząć polować na przedstawienia w kolejnych miesiącach.