Co Nowego

Powódź okiem gdynianina

Opis alternatywny

16.08.2010 r.

Na rynku w Sandomierzu można oglądać wystawę prac gdyńskiego fotografika i paralotniarza Kacpra Kowalskiego. „Powódź z nieba" to 30 fotografii w formacie 1x1,5 metra wykonanych z paralotni w czasie majowej i czerwcowej powodzi.


Na zdjęciach uchwycony został ogrom tragedii, która spotkała Sandomierz. Prawie 100 km kw. terenu znalazło się pod wodą. Zdjęcia pokazują ludzi próbujących walczyć z żywiołem i tych, którzy dniami i nocami musieli pilnować zalanego dobytku.

Przy ograniczonym czasie lotu, gdy pogoda może się w każdej chwili zmienić, trzeba pracować szybko i precyzyjnie. Nie mogę sobie pozwolić na emocje - powiedział Kacper Kowalski w rozmowie z dziennikarką Gazety Wyborczej (14-15 sierpnia 2010) - Przychodzi na nie czas, gdy już po wylądowaniu przeglądam zdjęcia. Gdy widzę, że osoba siedząca na dachu podnosi rękę w przyjaznym geście i choć przez chwilę ma uśmiech na twarzy.

Wystawę na rynku w Sandomierzu będzie można oglądać do 10 września 2010 r.  Być może w przyszłym roku odwiedzi ona również inne polskie miasta.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć Kacpra Kowalskiego wykonanych nad Gdynią, które znajdują się na naszej stronie.