Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka
Co Nowego

Otwarty trening Reprezentacji Irlandii w Gdyni już za nami

Opis alternatywny

06.06.2012 r.

Gdynianie witają reprezentacje Irlandii, fot. Paulina FilipowiczTego jeszcze w Gdyni nie było. Stadion pełen kibiców, ponad dwanaście i pół tysiąca widzów oglądało Otwarty Trening Reprezentacji Irlandii 5 czerwca 2012 roku. Spotkanie, które odbyło się na Stadionie Miejskim w Gdyni pokazało ogromną klasę polskich fanów piłki nożnej. Piłkarze z zielonej wyspy zostali przyjęci bardzo entuzjastycznie i życzliwie.

Przywitanie gości z Irlandii rozpoczęły gdyńskie Cheerleaderki w barwach biało czerwonych trzymając w dłoniach flagi reprezentacji wizytatorów.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i John Delaney, fot. Paulina FilipowiczPodczas oficjalnej przemowy, Prezydent  Gdyni Wojciech Szczurek przekazał John'owi Delaney (chief executive of the Football Association of Ireland), szalik polsko - irlandzki będący symbolem przyjaźni obu państw. W ramach podziękowania przedstawiciel gości podarował gospodarzowi koszulkę reprezentacji.

Po oficjalnej części na murawę wybiegli oczekiwani piłkarze, niosący transparent ze słowami "Dziękujemy Wam", czemu towarzyszyło wypuszczenie w niebo zielono- biało- pomarańczowych balonów. Ukłonem w stronę widowni było wykopanie piłek symbolizujących tegoroczne Mistrzostwa Europy EURO 2012.

Odpowiedzią gdyńskich kibiców było rozwinięcie największej w historii miasta flagi witającej przybyłą reprezentację. Na życzenie Giovanniego Trapattoniego, sam trening przebiegał w ciszy i skupieniu. Trener dba o to by jego podopieczni do mistrzostw przygotowywali się w pełnej koncentracji.

Mieszkańcy Gdyni wierzą, iż unikatowy charakter miasta oraz tak ciepłe przywitanie zaowocują sukcesami naszych przyjaciół z zielonej wyspy w walce o Puchar Mistrzów.Wszyscy kibicowali Irlandii, fot. Paulina Filipowicz W dniu otwartej sesji już od godziny 14:00 na placu przed Stadionem Miejskim trwał festyn, który przyciągnął całe rodziny. Były występy artystyczne w irlandzkim brzmieniu i pokazy narodowego tańca z zielonej wyspy. Kibice mogli pomalować sobie twarz w barwy obu tych krajów. Jednak to nie był koniec atrakcji - najmłodsi mieli okazję sprawdzić się w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Podczas festynu można było wziąć udział w konkursach związanych z EURO i zgarnąć niepowtarzalne nagrody.

Dodatkowo przed rozpoczęciem treningu wybrano losowo dwie osoby, które otrzymały niezapomniany prezent, jakim były dwie podwójne wejściówki na otwartą sesję treningową Hiszpanii.

Wśród posiadaczy bezpłatnych biletów zostaną rozlosowane sportowe gadżety przekazane przez gdyńskie kluby sportowe - lista zwycięzców będzie opublikowana na stronie www.gosirgdynia.pl

Reprezentacja Irlandii gorąco witana przez kibiców wchodzi na murawę gdyńskiego stadionu, fot. Michał Kowalski Trener reprezentacji Irlandii Giovanni Trapattoni rozdaje autografy kibicom, fot. Michał Kowalski

Otwarty trening Reprezentacji Irlandii, fot. Dorota Nelke Otwarty trening Reprezentacji Irlandii, fot. Dorota Nelke

Reprezentacja Irlandii w trakcie rundy honorowej, fot. Michał Kowalski Otwarty trening Irlandczyków, fot. Michał Kowalski

Zobacz co napisali Irlandczycy o gdyńskim powitaniu na Stadionie Miejskim:

Irlandczycy o gdyńskim powitaniu na Stadionie Miejskim

Irlandczycy o gdyńskim powitaniu na Stadionie Miejskim


Irlandczycy o gdyńskim powitaniu na Stadionie Miejskim

Irlandczycy o gdyńskim powitaniu na Stadionie Miejskim

Irlandczycy o gdyńskim powitaniu na Stadionie Miejskim

Irlandczycy o gdyńskim powitaniu na Stadionie Miejskim
fot. Dorota Nelke, Paulina Filipowicz i Michał Kowalski