Co nowego

Nagroda Prezydenta Gdyni dla gimnastyczki Joanny Mitrosz

Joanna Mitrosz – gimnastyczka, która jako pierwszy sportowiec z Gdyni zdobyła kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie, otrzymała Nagrodę Prezydenta za wybitne osiągnięcia sportowe. Podczas uroczystości w Urzędzie Miasta Gdyni (14.11.2011), w imieniu Wojciecha Szczurka, list gratulacyjny wręczyła Pełnomocnik Prezydenta  Gdyni ds. Sportu  Joanna Zielińska.

Druga olimpiada Joanny Mitrosz
Joanna Mitrosz wywalczyła kwalifikację olimpijską zajmując 8 miejsce w wieloboju podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Montpellier. Będzie to jej drugi start na igrzyskach. W 2008 r. w Pekinie zajęła 16 miejsce w wieloboju.

Joanna Mitrosz jest absolwentką Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni, a obecnie studentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Gimnastykę artystyczną zaczęła trenować w wieku 5 lat w klubie „UKS JANTAR” Gdynia. Od samego początku jej trenerem jest Alicja Urbaniak, natomiast choreografem Barbara Pituch. Do dzisiaj zawodniczka ćwiczy na sali gimnastycznej w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących.

Już jako juniorka zdobywała czołowe miejsca na podium, była Mistrzynią Polski w każdej klasie sportowej. W 2011 roku zdobyła po raz szósty z rzędu tytuł Mistrzyni Polski w wieloboju.

Gdynianka, która z roku na rok poprawia swoje wyniki na arenie międzynarodowej, ma nadzieję na czołową „dziesiątkę” podczas igrzysk. Niedługo rozpocznie pracę nad nowymi układami, które zaprezentuje w przyszłym sezonie.

Nagroda Prezydenta Gdyni dla gimnastyczki Joanny Mitrosz, fot.: Dorota Nelke

Na zdjęciu od lewej:  Pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. Sportu Joanna Zielińska, trenerka zawodniczki Alicja Urbaniak, gimnastyczka Joanna Mitrosz,  dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Marek Łucyk.

• ikonaOpublikowano: 14.11.2011 00:00