Nagrody prezydenta dla gdyńskich sportowców

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręczył sześciu gdyńskim sportowcom listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe za ich sportowe osiągnięcia. Wyróżnieni zostali żeglarze: Kinga Brzóska, Tymoteusz Bendyk, Igor Kuczys i Kacper Stanisławski, szachistka Liwia Jarocka oraz szybownik Artur Łończuk.

W poniedziałek 20 listopada, w Urzędzie Miasta Gdyni odbyła się uroczystość, podczas której prezydent Gdyni osobiście pogratulował sportowcom sukcesów.

- Z uwagą obserwuję występy reprezentantów naszego miasta. Wasze sukcesy potwierdzają, jak wieloma talentami może szczycić się Gdynia. Jestem pod wrażeniem waszych umiejętności, pasji i wysiłku, jaki wkładacie w trening – powiedział Wojciech Szczurek.

W wydarzeniu wzięli udział również: przewodnicząca Rady Miasta Gdyni i pełnomocnik prezydenta ds. sportu Joanna Zielińska oraz dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. Nagrody finansowe dla zawodniczek i zawodników wyniosły od 1000 do 2000 złotych.
Nagrody Prezydenta Gdyni to wieloletnia tradycja, której zadaniem jest docenienie wybitnych sukcesów gdyńskich sportowców oraz zmotywowanie ich do dalszej ciężkiej pracy.

Wyróżnieni zostali:

Kinga Brzóska (żeglarstwo; MKŻ Arka Gdynia):
Reprezentantka kadry narodowej juniorów. Podczas żeglarskiej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyła złoty medal w klasie Laser 4.7.

Tymoteusz Bendyk (żeglarstwo):
Srebrny medalista mistrzostw świata oraz mistrzostw Polski w katamaranach klasy A. Złoty medal mistrzostw Polski wywalczył w katamaranach klasy F18. Podczas otwartych mistrzostw Niemiec i Austrii w katamaranach klasy A zajął drugie miejsce.

Igor Kuczys (żeglarstwo; MKŻ Arka Gdynia):
Reprezentant kadry narodowej juniorów. Podczas rozgrywanych w Burgas żeglarskich mistrzostw Europy wywalczył srebrny medal w klasie Optimist.
Kacper Stanisławski (żeglarstwo; MKŻ Arka Gdynia):
Reprezentant kadry narodowej juniorów. Zdobył srebrny medal w klasie Laser Standard podczas żeglarskich mistrzostw Polski w ramach Volvo Gdynia Sailing Days 2017.

Liwia Jarocka (szachy):
Uczennica gimnazjum nr 24 w Gdyni ze średnią ocen za rok szkolny 2016/2017: 5,53. Reprezentantka Polski juniorów. Podczas mistrzostw świata w Grecji wywalczyła dwa srebrne medale: w szachach szybkich i szachach błyskawicznych w kategorii dziewcząt do lat 14. Złoty medal zdobyła w Indywidualnych Mistrzostwach Unii Europejskiej rozgrywanych w Czechach, gdzie oprócz tytułu Mistrzyni FIDE (WFM) zdobyła także tytuł Mistrza FIDE (FM) w kategorii chłopców do lat 14. Zajęła drugie miejsce w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Świata 2017 w szachach błyskawicznych.

Artur Łończuk (szybownictwo):
Absolwent gdyńskiej „Trójki”. Członek narodowej kadry juniorów. Drużynowo wywalczył srebrny medal mistrzostw świata juniorów w szybownictwie. Jest także brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów.