Co Nowego

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn do lat 18

Opis alternatywny

12.08.2014 r.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn do lat 18Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn do lat 18 rozpoczną się w czwartek 14 sierpnia 2014 r. w Gdyni i w Gdańsku. O złoty medal będzie rywalizować szesnaście ekip, w tym reprezentacja Polski. Wstęp wolny.


Biało-czerwoni walkę o trofeum rozpoczną od meczów w grupie z Niemcami, Białorusią i Czechami. Miejscem tych spotkań będzie Gdynia Arena. W tym obiekcie zostaną rozegrane również mecze drugiej fazy oraz o miejsca 1 - 8, w tym finały.

Zespół Rafała Kuptela bardzo liczy na doping polskich kibiców. Nic tak nie uskrzydla do gry, jak wsparcie rodzimych fanów. Dla sympatyków, którzy wybiorą się do Gdynia Arena szykuje się nie lada gratka. Będą mieli okazję do zdobycia autografu Michaela Bieglera. Męska reprezentacja Polski pod jego wodzą wywalczyła awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze.


- Stawka w grupie jest bardzo wyrównana, trudno wskazać zdecydowanego faworyta do awansu do dalszych gier - mówi trener polskiej reprezentacji Rafał Kuptel. Promocję do następnej fazy turnieju wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

- Na pewno damy z siebie wszystko, przede wszystkim chcemy wyjść z grupy, jest to nasz nadrzędny cel. Koncentrujemy się na każdym kolejnym meczu, dlatego w tym momencie myślimy przede wszystkim o starciu z Niemcami, udany start w turnieju może mieć duży wpływ na nasze dalsze poczynania w tej imprezie - podkreśla szkoleniowiec.

Niemcy i Białoruś to grupowi rywale z rundy wstępnej tej imprezy. - Niemcy to solidna drużyna, która na pewno będzie groźna. Białoruś też prezentuje się nieźle, ale wymaga lepszego poukładania zawodników. Wliczając mecz z Czechami mamy przed sobą trzy trudne spotkania. Czeka nas jeszcze dużo pracy. Twardo stąpamy po ziemi - ocenił trener Kuptel.

Terminarz Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn do lat 18