Co nowego

Mistrzostwa Europy w klasie 470 zakończone

golfKoniec Mistrzostw Europy w klasie 470 Gdynia 2005.

Z powodu słabego wiatru ostatniego dnia regat wyścigi zostały odwołane we wszystkich grupach. Wyniki z poprzedniego dnia stają się oficjalnymi.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji mężczyzn zajęli Javier Conte i Juan de la Fuente (ARG 70) z Argentyny (28,0punktów). Jednak Mistrzami Europy zostali drudzy w klasyfikacji generalnej - brytyjczycy Nick Rogers, Joe Glanfield (GBR 817 - z 36,0 punktami). Drugie miejsce (trzecie ogólnie) przypadło załodze z Izraela - ISR 7 - Gideon Kliger i Ehud Gal. Brązowymi medaliści to Sven Coster i Kalle Coster (NED 1) - czwarci ogólnie. Kasia Tylińska i Zuzia Gładysz zajęły 6.lokatę (7. ogólnie) i jest to najlepszy wynik Polaków na tych regatach. Najlepsi z mężczyzn - Rafal Sawicki i Piotr Szwoch (POL 470) zajęli 6. miejsce w srebrnej grupie. 'Czarny koń' tych regat - Michał Wysocki, Piotr Malinowski POL 7 po otrzymaniu kary za falstart spadli wczoraj na 22. pozycję w grupie. W klasyfikacji kobiet Mistrzynami Europy została załoga z Francji - Ingrid Petitjean i Nadege Douroux (FRA 2644). Drugie miejsce przypadło izraelskiemiu duetowi - Nike Kornecki i Vered Bouskila (ISR 10), trzecie - załodze SWE 323 Therese Torgersson, Vendela Zachrisson ze Szwecji.

Organizatorzy regat zostali obsypani pochwałami od prezydenta międzynarodowego stowarzyszenia klasy 470, zagranicznych sędziów, trenerów. Warto zwrócić uwagę, iż wszyscy zgodnie stwierdzili, iż warto wracać do Polski.

na zdjęciu: medaliści

informacje o Mistrzostwach Europy Seniorów w żeglarskiej klasie 470 (470 European Championship: 4 - 14 czerwca 2005) oraz Mistrzostwach Europy w klasie Optimist (NIVEA IODA European Optimist Championship: 10 - 17 lipca 2005).

• ikonaOpublikowano: 14.06.2005 00:00

Autor: dnelke