Co nowego

Lotos Gdynia po raz 9. Mistrzem Polski!

W Krakowie zawodniczki Lotosu Gdynia pokonały Wisłę Can-Pack Kraków 76:66 (16:13, 25:17, 14:17, 21:19) i sięgnęły po ósmy z rzędu w historii klubu tytuł mistrzyń Polski. Wszystkim zawodniczkom, trenerom i działaczom gratulujemy!

Gdynianki od samego początku grały bardzo rozważnie i spokojnie kontrolowały przebieg meczu, prowadząc po pierwszej połowie 41:30. W drugiej części meczu obraz gry nie zmienił się aż do 33. minuty. Za dyskusję z sędzią Deanna Nolan ukarana została przewinieniem technicznym a chwilę później dyskwalifikującym, a przewaga gdynianek zmalała do zaledwie 3 punktów (57:54).

Bardzo ważną akcję 2+1 skutecznie przeprowadziła Paulina Pawlak, a w dwóch kolejnych akcjach za trzy trafiła Tatiana Troina i przewaga Lotosu ponownie wzrosła do bezpiecznych rozmiarów. W końcówce mistrzynie Polski nie dały złudzeń zawodniczkom Wisły i pewnie odniosły trzecie zwycięstwo w serii 'best of five'.