Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka
Co Nowego

List intencyjny w sprawie przyszłości nowego centrum Gdyni

Opis alternatywny

10.05.2013 r.

Podpisanie listu intencyjnego - miasto Gdynia i PHN fot. Krzysztof Romański9 maja 2013 r. prezydent Gdyni oraz prezesi Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. i Dalmor S.A. podpisali list intencyjny dotyczący współpracy przy realizacji inwestycji drogowych w centrum Gdyni. Modernizacja dróg w tym rejonie jest jednym z niezbędnych elementów rewitalizacji poindustrialnych terenów Mola Rybackiego, na których w najbliższej przyszłości powstanie nowa dzielnica dla ok. 9 tys. mieszkańców.
 

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Prezes Zarządu PHN S.A. Wojciech Papierak oraz prezes należącej do holdingu spółki Dalmor S.A. Krzysztof Rychlicki zainicjowali współpracę mającą na celu modernizację infrastruktury drogowej w rejonie Mola Rybackiego w Gdyni. Wspólne działania obejmą w szczególności przebudowę ul. Waszyngtona i jej przedłużenie do ul. Węglowej oraz poszerzenie jezdni do czterech pasów ruchu. Planowana jest także budowa ul. Nowej Węglowej wyprowadzającej ruch ze Śródmieścia w kierunku ul. Janka Wiśniewskiego.
 
Podpisanie listu intencyjnego - miasto Gdynia i PHN fot. Krzysztof RomańskiW podpisanym dokumencie strony zobowiązały się m.in. do niezwłocznego rozpoczęcia prac nad przygotowaniem umowy inwestycyjnej oraz podjęcia kroków umożliwiających realizację wspólnego przedsięwzięcia. PHN S.A. chce jak najszybciej przystąpić do realizacji mieszkaniowo-usługowej części swojego projektu. Firma będzie również partycypować w kosztach modernizacji infrastruktury drogowej. Z kolei Miasto Gdynia zobowiązuje się przystąpić do inwestycji drogowych zaraz po zakończeniu formalności i zabezpieczeniu finansowania dla ich realizacji. Obecnie trwa procedura wyłonienia firmy projektowej, która ten układ drogowy zaprojektuje.
 
Tereny Dalmoru - wizualizacjeMolo Rybackie to sztuczny półwysep wysunięty w głąb Zatoki Gdańskiej i z trzech stron otoczony morzem. Obszar należy do dzielnicy Śródmieście i postrzegany jest jako serce Gdyni. W pobliżu znajduje się m.in. apartamentowiec Sea Towers oraz centrum handlowe Gemini, a dalej na południe mieści się Skwer Kościuszki. Rewitalizacja poprzemysłowych obszarów Mola Rybackiego w Gdyni jest elementem strategii władz miasta, która zakłada przekształcenie industrialnych terenów nadmorskich w nowoczesną dzielnicę, gdzie powstaną atrakcyjne budynki mieszkaniowe, biurowe i handlowo-usługowe. Dzięki temu będzie tam mieszkać ok. 8-9 tys. mieszkańców, a w Gdyni przybędzie więcej o ok. 3 - 4 tys. miejsc pracy.
 
Tereny Dalmoru - wizualizacjePrzykładem rewitalizacji tego obszaru jest inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości „Dalmor - Port Rybacki". Nowoczesny kompleks biurowo-mieszkalny, uzupełniony o zabudowę handlowo-usługową, będzie zlokalizowany na działce o powierzchni ponad 10 ha przy ul. Hryniewickiego 10. Niebagatelnym atutem inwestycji jest lokalizacja i możliwość m.in. realizacji mariny. Firma szacuje potencjał deweloperski tego terenu na ok. 70 tys. m² powierzchni komercyjnej i ok. 120 tys. m² powierzchni mieszkaniowej. Holding jest na etapie prowadzenia postępowania dotyczącego wyboru partnera do realizacji projektu.

fot. Krzysztof Romański