Co nowego

Ławka solarna na plaży w Gdyni

Opis alternatywny uzytkownicy/a.wolowicz@gdynia.pl/lawka1a.jpg

12.08.2017 r.

Na plaży Gdynia Śródmieście stanęła nietypowa ławka. Wyposażona w specjalistyczne urządzenie RLC Picnic Table umożliwia bezpłatne ładowanie urządzeń mobilnych, turystycznych oraz pojazdów elektrycznych. Z ławki solarnej turyści i mieszkańcy Gdyni będą mogli korzystać do 16 sierpnia.

RLC Picnic Table to mała architektura z autonomicznym systemem ładowania wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych i turystycznych podczas odpoczynku. RLC to akronim słów: Rest (odpocznij), Load (załaduj dane), Charge (naładuj energię).

Ławka solarna oferuje użytkownikom: dostęp do internetu za pomocą routera WiFi – hotspot, możliwość ładowania przez gniazda USB smartfonów, tabletów i odtwarzaczy mp3, zasilanie 12V poprzez gniazdo zapalniczki samochodowej: lodówek turystycznych, kompresorów, pompek do materacy oraz możliwość ładowania baterii w pojazdach elektrycznych.

RLC Picnic Table wprowadza do przestrzeni publicznej innowacyjne rozwiązania, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Dzięki umowie podpisanej przez Gdyńskie Centrum Sportu z firmą ELEKTRO ALEX urządzenie będzie dostępne na gdyńskiej plaży do 16 sierpnia. Korzystanie z ławki solarnej jest bezpłatne.