W niedzielę 27 maja na terenie Gdyni (oraz powiatów wejherowskiego i kartuskiego) odbędzie się wyścig kolarski GFNY Polska Gdynia 2018. Od godz. 7.00 obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu. W niedzielę 27 maja na terenie Gdyni (oraz powiatów wejherowskiego i kartuskiego) odbędzie się wyścig kolarski GFNY Polska Gdynia 2018. Od godz. 7.00 obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu.
Co nowego

Laureaci konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami” odebrali nagrody

Opis alternatywny uzytkownicy/m.jaszczerska@gdynia.pl/Gdynia malowana kwiatami/Gdynia malowana kwiatami 2017 - kwietnik przed UM.JPG

21.04.2017 r.

Młodzi artyści wyróżnieni. W gdyńskim InfoBoksie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami” 2017.

Konkurs, skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych, odbył się już po raz czwarty, z roku na rok ciesząc się coraz większą popularnością. Do Biura Ogrodnika Miasta wpłynęły 204 prace z 15 gdyńskich szkół podstawowych, co stanowi absolutny rekord.


Zadaniem konkursowym było przygotowanie projektu, na podstawie którego można by stworzyć kwietnik miejski nawiązujący do urokliwych zakątków Gdyni.


Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Marika Stenka z klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 42. Zwycięska praca to wyklejanka przedstawiająca morski pejzaż. W ramach nagrody głównej, przed budynkiem Urzędu Miasta Gdyni przy al. marsz. Piłsudskiego, powstał kolorowy kwietnik wzorowany na pracy uczennicy. Komisja doceniła pomysł ujęcia symboli związanych z Gdynią (plaży, żaglówki, wody, mew) w prostą, możliwą do wykonania formę, estetyczne wykonanie, oryginalną technikę oraz interesującą kompozycję z zastosowaniem perspektywy. Praca powstała pod opieką pani Doroty Smolińskiej.


Zdobywcą drugiego miejsca został Olek Lach z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 47 za rysunek, który w dowcipny sposób przedstawia zwierzęta żyjące w morzu. Komisja nagrodziła pracę za potraktowanie tematu z przymrużeniem oka, prosty pomysł, łatwy do odtworzenia za pomocą kwiatów, a także za rozmach plastyczny. Praca powstała pod opieką pani Danuty Pagudis.


Trzecie miejsce przyznano Agnieszce Talarczyk z klasy I a Szkoły Podstawowej nr 29 za pracę prezentującą uśmiechniętą rybkę. Powstała ona pod opieką pani Małgorzaty Chrapek. Członków komisji ujęły odważny dobór kolorów, zastosowana ciekawa technika, prostota projektu możliwego do wykonania w terenie oraz wyjątkowo staranne wykonanie pracy.


Z uwagi na bardzo dużą ilość prac, jakie wpłynęły w tym roku, komisja postanowiła przyznać wyróżnienia w trzech kategoriach:

- wyraz artystyczny, wysoka wartość estetyczna pracy

– oryginalny temat pracy

– ciekawa technika w połączeniu z wysoką jakością wykonania pracy


Gratulujemy wszystkich zwycięzcom i wyróżnionym!

  • Gdynia malowana kwiatami 2017- realizacja kwietnika
  • Gdynia malowana kwiatami 2017- realizacja kwietnika
  • Gdynia malowana kwiatami 2017- realizacja kwietnika
  • Gdynia malowana kwiatami 2017 - wystawa w InfoBoksie
  • Gdynia malowana kwiatami 2017 - wręczenie nagród
  • Gdynia malowana kwiatami 2017 - wystawa w InfoBoksie
  • Gdynia malowana kwiatami 2017 - I miejsce
  • Gdynia malowana kwiatami 2017 - II miejsce
  • Gdynia malowana kwiatami 2017 - III miejsce