Co nowego

Koncerty upamiętniające rocznice wprowadzenia stanu wojennego

„Kolęda-Nocka - nowa odsłona"W środę 12 grudnia 2012 r. o godz. 20.00 w salce Franciszkańskiego Centrum Kultury w Gdyni (ul. Ujejskiego 40) odbędzie się koncert „Kolęda-Nocka - nowa odsłona". Legendarny spektakl został usunięty z repertuaru Teatru Muzycznego 31 lat temu z chwilą ogłoszenia stanu wojennego. W wigilię rocznicy tych wydarzeń będzie można wysłuchać koncertu opartego na spektaklu, spotkać się z artystami, którzy w nim występowali oraz zobaczyć wystawę IPN.

Bilety w cenie 20 zł na nabycia w kancelarii parafii św. Antoniego i  po każdej mszy św. w zakrystii oraz przed koncertem.

******

12 grudnia 2012 r. o godz. 20:00 w Klubie Ucho wystąpi Zespół  Reprezentacyjny.

Wydarzenie zorganizowane w przeddzień wydarzeń grudniowych, stanowi swojego rodzaju powrót do idei tzw. „koncertów katakumbowych”. Zespół Reprezentacyjny to grupa muzyczna powstała w roku 1983. Troje studentów: Jarosław Gugała, Filip Łobodziński, Adam Jamiołkowski oraz przez kilka pierwszych miesięcy – Michał Urbański, grający na instrumentach perkusyjnych, aktywnie zaczęli działać w kulturowym kręgu studenckim lat 80. Od samych początków stałym współpracownikiem Zespołu Reprezentacyjnego jest tłumacz Carlos Marrodán. Na początku swojej działalności Zespół prezentował pieśni Lluisa Llacha, za które otrzymał nagrodę na XIX Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1983 roku i dodatkowo Nagrodę Dziennikarzy.

Jarosław Gugała to jeden z dwójki iberystów zespołu, dziennikarz, dyplomata i student w jednym. Gugała zaczynał od pracy w „Wiadomościach”, obecnie jest dyrektorem Pionu Informacji i Publicystyki telewizji Polsat. Miał okazję piastować również stanowisko ambasadora Polski w Urugwaju. W zespole śpiewa i zajmuje miejsce przy fortepianie.

Filip Łobodziński tłumaczył piosenki do filmów dziecięcych, a w dzieciństwie sam w nich występował. Przekłada także książki (głównie z hiszpańskiego). W formacji śpiewa oraz gra na gitarze.

W 1990 roku Zespół Reprezentacyjny postanowił zawiesić działalność, mimo to w latach późniejszych nagrał jeszcze dwa albumy – „Sefarad” z piosenkami inspirowanymi folklorem sefardyjskim oraz „Pornograf” – w całości poświęcony zmarłemu francuskiemu pieśniarzowi Brassensowi. O powrocie do koncertowania muzycy zdecydowali w roku 2005, a już w 2007 wydali kolejną płytę – „Kumple to grunt”, na której repertuar składają się polskie wersje piosenek Georges'a Brassena tłumaczone przez samych członków grupy. Na albumie pojawiło się też nagranie „Król” z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej, Tomasza Lipińskiego, Muńka Staszczyka, Adama Nowaka, Wojciecha Waglewskiego, Grabaża oraz Marcina Świetlickiego.

Zespół Reprezentacyjny w Klubie Ucho - plakatZespół Reprezentacyjny wystąpi w składzie:
Jarosław Gugała
Marek Karlsbad
Tomasz Hernik
Marek Wojtczak

WSTĘP Z ZAPROSZENIAMI

Rezerwacja bezpłatnych zaproszeń: zaproszeniezr@ucho.com.pl
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Odbiór w dniu 11.12.2012 w godz. 15:00-20:00 w Klubie Ucho.

Jedna osoba jest upoważniona do odbioru dwóch zaproszeń.

Uwaga! Prosimy o podanie w treści wiadomości, jaką ilość zaproszeń Państwo rezerwują (jedno / dwa). Osobom, które nie zaznaczą, iż prośba dotyczy dwóch zaproszeń zostanie wydawane pojedyncze zaproszenie.





 

  • ikonaOpublikowano: 08.12.2012 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze