Co nowego

Kobiety po chorobie nowotworowej odkrywają nową jakość życia

Już od paru lat październik jest określony mianem miesiąca walki z rakiem. W tym miesiącu na całym świecie odbywały się naukowe konferencje poświęcone profilaktyce i leczeniu nowotworów, a specjaliści onkolodzy debatowali nad najnowszymi odkryciami medycyny, które sprawią, że diagnoza raka nie będzie dla pacjentów wyrokiem.

Kobiety po chorobie nowotworowej odkrywają nową jakość życia

Coraz częściej mówi się także o młodej dziedzinie nauki zwanej psychoonkologią, która za cel stawia sobie m.in. poprawę jakości życia osób w trakcie i po leczeniu choroby nowotworowej.  Takimi właśnie wspierającymi działaniami zajmuje się Fundacja Gdyński Most Nadziei.  Fundacja zorganizowała warsztaty rozwojowe dla kobiet po chorobie nowotworowej w dniach 17 - 21.09.2012,  w czasie których panie miały okazję popracować nad różnymi obszarami swojego życia, uczyły się samoakceptacji i pielęgnowały swoją kobiecość. W trakcie pięciodniowego cyklu zajęć kobiety spotkały się z trenerką rozwoju osobistego Martą Kijanko,  coachem Anetą Marczak, wizażystką i stylistką Elżbietą Skoczeń, grupą 3flos, która pokazała paniom jak w domowym zaciszu przygotowywać naturalne kosmetyki oraz z dietetyczką Anną Słomkowską.  Ostatniego dnia panie wybrały się do salonu masażu Mana Day Spa w Gdyni, gdzie czekały na nie przyjemności w postaci relaksujących masaży i zabiegów kosmetycznych.

Kobiety po chorobie nowotworowej odkrywają nową jakość życia

Do udziału w warsztatach zgłosiły się panie będące na różnych etapach życia, niektóre dopiero wkraczają w dorosłość, inne są już na emeryturze i cieszą się wolnym czasem. To, co łączy wszystkie kobiety to siła do walki z chorobą oraz chęć posiadania tzw. normalnego, szczęśliwego życia. I jak się okazuje wszystko jest w zasięgu ich możliwości..

Kobiety po chorobie nowotworowej odkrywają nową jakość życia - warsztaty

Fundacja Gdyński Most Nadziei w ramach projektu Akademia Walki z Rakiem wspiera osoby chore na raka i ich bliskich. Oferuje szerokie, nieodpłatne wsparcie: psychologiczne, informacyjne, medyczne, duchowe. W ramach indywidualnych rozmów, spotkań grup wsparcia chorzy i ich rodziny zyskują racjonalną wiedzę o mechanizmach choroby oraz umiejętność radzenia sobie w walce z rakiem. Swoje profesjonalne usługi świadczy m.in. psycholog, masażystka, dietetyczka, choreoterapeutka.

  • ikonaOpublikowano: 04.11.2012 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze