Co nowego

Klimat na zmiany: Facebookistan

Opis alternatywny uzytkownicy/a.wolowicz@gdynia.pl/Facebookistan3.jpg

10.09.2017 r.

Prawie 1,4 miliarda ludzi korzysta dziś z Facebooka. Dobrowolnie dzieli się w sieci prywatnymi danymi, dając tym samym portalowi zgodę na używanie osobistych danych i zarabianie na tym pieniędzy. „Facebookistan” - film w reżyserii Jakoba Gottschau zadaje pytania i odkrywa tajemnice sieci stworzonej przez Marka Zuckerberga. Projekcja odbędzie się w ramach cyklu „Klimat na zmiany” w czwartek 14 września w Laboratorium Innowacji Społecznych. Wstęp wolny.

Film, który w środę zostanie zaprezentowany w gdyńskim Laboratorium Innowacji Społecznych prześwietla działalność i strukturę Facebooka ujawniając, jak wiele osób i organizacji jest mniej lub bardziej powiązanych z jego polityką. Ujawnia na przykładzie konkretnych przypadków, jak działa on w kategoriach biznesowych i jak podchodzi do dwóch podstawowych zasad demokracji: prawa do wolności słowa i do prywatności. Efekt wydaje się szokujący. Okazuje się, że mamy do czynienia ze wzorową totalitarną organizacją, której daleko od propagowanej przez nią otwartości. Reżyser pokazuje, jakie zasady obowiązują na Facebooku i co dzieje się, kiedy ktoś zdecyduje się je złamać. Przedstawia ludzi, którzy znaleźli się w takiej sytuacji i doświadczyli jej bolesnych skutków.

Po projekcji filmu „Facebookistan” odbędzie się rozmowa poświęcona zagadnieniom uzależnień i wpływu technologii na styl życia. Udział w niej wezmą: psycholog, terapeutka i wykładowczyni Uniwersytetu SWPS Magdalena Dietrich oraz Tomasz Nadolny, który zawodowo zajmuje się szkoleniami, mentoringiem oraz warsztatami zarządzania zmianą.
 
„Klimat na zmiany” to projekt, na który składają się projekcje istotnych społecznie, uznanych filmów dokumentalnych oraz spotkania z ekspertami, którzy dzięki specjalistycznej wiedzy i zdobytemu doświadczeniu, wzbogacają je dodatkowym komentarzem podczas dyskusji z widzami.

 
Czwartek, 14 września, godzina 18.00
Wstęp wolny
Laboratorium Innowacji Społecznych, budynek IVA, wejście od ul. Stryjskiej, Pomorski Park Naukowo Technologiczny


mat. prasowe AGAINST GRAVITY