Co nowego

Juniorzy Arki wicemistrzami Polski

Juniorzy starsi Arki Gdynia zdobyli wicemistrzostwo Polski. Tytuł zapewnili sobie gromiąc w ostatnim meczu turnieju finałowego Cracovię 5-1.

Turniej finałowy rozgrywano w Grudziądzu, Świeciu i Nowem. Nasi juniorzy przystępowali do gry z mocnym postanowieniem obrony mistrzostwa Polski, zdobytego w ubiegłym roku. Pierwszy mecz był jednak jak kubeł zimnej wody na rozpalone głowy młodych arkowców. Żółto-niebiescy przegrali 2-5 z Legią Warszawa - jak się okazało, późniejszym triumfatorem turnieju. Gdynianie po sromotnej porażce pozbierali się, zwarli szyki i drugim meczu zremisowali z Ruchem Chorzów 2-2. Wyniki innych meczów otworzyły rzed Arką szansę na drugie miejsce. Trzeba tylko było wygrać z Cracovią Kraków. Do pojedynku z drużyną spod Wawelu podopieczni Krzysztofa Janczaka przystąpili bardzo zmotywowani i już do przerwy prowadzili różnicą dwóch goli. W drugiej połowie dołożyli kolejne trafienia i ostatecznie rozbili „Pasy" aż 5-1.

4. Ruch Chorzów 3 1 4-9

Najlepszym strzelcem Arki z 4 trafieniami został Sebastian Bartlewski, który tytułem króla strzelców turnieju podzielił się z Jakubem Arakiem z Legii Warszawa.

Kadra juniorów Arki na turniej finałowy Mistrzostw Polski:
Bramkarze: Patryk Kamola (1994), Dawid Kędra (1995)
Obrońcy: Robert Sulewski (1994), Michał Marcjanik (1994), Radosław Robakowski (1994), Przemysław  Stolc (1994), Michał Sztandar (1995), Maciej Dampc (1995)
Pomocnicy: Mateusz Szulc (1994), Damian Matys (1994), Paweł Wojowski (1994), Kewin Wesołowski (1994), Michał Jankowski (1994), Mikołaj Kreft (1994), Michał Nalepa (1994), Michał  Gałecki (1994)
Napastnicy:
Sebastian Bartlewski (1994), Maciej Wardziński (1994)
Sztab szkoleniowy:
Krzysztof Janczak - I trener, Michał Anslik - II trener, Arkadiusz Zagórski i Michał Chamera - trenerzy bramkarzy, Tytus Smoliński - specjalista ds. odnowy biologicznej - fizjoterapeuta, Jerzy Rumian - kierownik zespołu

Przypomnijmy, że udział drużyny juniorów w finałach Mistrzostw Polski odbył się przy wsparciu miasta Gdyni.

• ikonaOpublikowano: 25.06.2013 00:00

Autor: Michał Kowalski (2011)