Co nowego

Jesienny Bieg Niepodległości 2011

Prawie 2.220 osób wystartowało w 14. Jesiennym  Biegu Niepodległości, który odbył się 11 listopada 2011 w Gdyni.

Bieg NiepodległościZawody rozpoczęli zawodnicy startujący w Wielkim Marszu Niepodległości, który rozegrany został na 3 pętlach, z której każda miała długość 1km. Tuż po nich na trasę ruszyła młodzież. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, której przyglądali się licznie zgromadzeni na terenie basenu jachtowego i Al. Jana Pawła II spacerowicze, a także trenerzy i rodzice gorąco kibicujący swoim pociechom.

Najlepsi polscy biegacze i... radni Gdyni

Bieg NiepodległościNa starcie honorowego Biegu Głównego stanęło  wielu znanych zawodników ze świata sportu, a wśród nich: czołowy polski wioślarz Adam Korol, zwycięzca Nocnego Biegu Świętojańskiego z 2010 i 2011 roku Marcin Chabowski, dwukrotny Mistrz Polski w Maratonie - Radosław Dudycz, najlepszy polski weteran w biegu maratońskim Antoni Cichończuk, jedna z najbardziej utytułowanych polskich biegaczek na długich dystansach Wioletta Kryza, a także Radni Miasta Gdyni. W zawodach wzięła udział spora grupka strażaków Państwowej Straży Pożarnej, którzy rywalizowali w specjalnie dla niech stworzonej kategorii.

W zawodach zwyciężył Marcin Chabowski, który osiągnął czas 29 minut i 58 sekund. Dwie sekundy za nim finiszował Radosław Dudycz, a minutę później linię mety przeciął Łukasz Gurfinkiel.

Wśród kobiet rywalizację wygrała Wioletta Kryza, która na mecie uzyskała czas 35 minut i 21 sekund. Jako druga przybiegła Marta Szenk, a jako trzecia uplasowała się Daria Lajn, która biegi uliczne traktuje jako dopełnienie treningu biegacza na orientację, w którym się specjalizuje.

Bieg NiepodległościW klasyfikacji generalnej Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych zwyciężyli Radosław Dudycz i Marta Szenk.

Rekordowa frekwencja

Bieg Główny ukończyło 1855 zawodników z całego kraju, podnosząc frekwencję w stosunku do 2010 roku o 70 procent.  Dla najlepszych przygotowano nagrody finansowe, pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Dla wszystkich, którzy ukończyli Bieg Główny czekały medal, który był ostatnim z elementu układanki, w której skład wchodziły medale z Biegu Europejskiego oraz Nocnego Biegu Świętojańskiego.

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję GPX Gdyni w Biegach Ulicznych, którą rozpocznie 25 lutego 2012  Bieg  Urodzinowy Gdyni.

Bieg Niepodległości

Gdyński Jesienny Bieg Niepodległości, organizowany Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji, przyciąga rok rocznie coraz więcej miłośników biegania na start i tak też stało się w piątkowe słoneczne popołudnie.

• ikonaOpublikowano: 14.11.2011 00:00

Autor: Michał Kowalski (2011)