Co nowego

Jak spędzić weekend #wGdyni

Plakaty weekendowych wydarzeń

Plakaty weekendowych wydarzeń

Noc Bibliotek

W piątek 8 czerwca - w wigilię Nocy Bibliotek - w Bibliotece Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3) w godz. 16.30 - 19.00 odbędzie się Bal Muminka. Na młodszych czytelników czeka moc gier i zabaw, na starszych – kawiarenka z książką i loterię książkowo-fantową. Nie zapomnijcie przebrać się za ulubionego mieszkańca Doliny Muminków! W trakcie zajęć odbędzie się malowanie na ceramice, dlatego organizatorzy proszą o przyniesienie białego ceramicznego kubeczka lub filiżanki.

Natomiast w sobotę 9 czerwca na czytelników czekają następujące atrakcje:
W Bibliotece Obłuże (ul. Boisko 6) w godz. 18:00-22:00 dla dzieci w wieku 7-12 lat odbędą się kreatywne warsztaty z wykorzystaniem klocków LEGO pod okiem instruktorów z EduKido. Po warsztatach uczestnicy zmierzą się w bibliotecznym quizie wiedzy, a na koniec miłego wieczoru obejrzą oparty na przezabawnej serii bestselerowych książek film. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek. Obowiązkowe zapisy: e-mail: filianr1@bibliotekagdynia.pl, tel.: (58) 625-08-16.

Noc Bibliotek z Pasją, czyli Young Polska w Bibliotece z Pasją (Al. Zwycięstwa 96/98) rozpocznie się od warsztatów Haiku. Później w programie: prelekcja na wesoło "Dlaczego oglądamy głupie programy telewizyjne?" Karoliny Sprawdźcie naszą bogatą ofertę wydarzeń na weekend i wybierz coś dla siebie. Zapraszamy na weekend #wGdyni. ypniewskiej z Geek Kocha Najmocniej; konkursy dla geeków i nie tylko oraz film Amelii Morek pt. "nilufar." i dyskusja o nim. Cały czas czynne będą stoiska księgarni i pracowni 3D. Biblioteka zaprasza od 18.00 do 22.00.

Biblioteka Chylonia (ul. Kartuska 20) w godz. 18:00-21:00 zaprasza na szereg atrakcji. Strefa dla młodszych czytelników, a w niej: 18.00-20.30 Kącik maluszka – gry i zabawy animacyjne, 18.00-19.00 przedstawienie „Waśnie i Baśnie” w wykonaniu Teatru Wędrownego „Włóczykij”, 19.00-20.00 Książka – wspólne dzieło stworzone na maszynie do szycia – zajęcia z Magdaleną Studzińską – instruktor rękodzieła, 20.00-21.00 Spotkanie autorskie z Dominiką Kraską.

Strefa dla młodzieży i dorosłych: 18.00– 21.00 Sala gier planszowych, a w niej np. Carcassonne, Dixit, czy Wsiąść do Pociągu, 18.30 – 19.00 Rozwiązywanie krzyżówki z hasłem biblioteka, quiz pt. „Co wiem o swojej bibliotece”, 19.00 - 20.00 Łamigłówki książkowe.

Ponadto Biblioteka Gdynia zaprasza na Pokój ucieczki – Marsjanin. Z okazji Nocy Bibliotek podziemia Czytelni Naukowej (ul. Bpa Dominika 17) w godz. 16.00 – 22.00 zamienią się w Czerwoną Planetę. W tej przestrzeni zaaranżowany zostanie pokój ucieczki, inspirowany powieścią Andy'ego Weira „Marsjanin”. Zadaniem 2-3 osobowych zespołów będzie wydostanie się z pomieszczenia. Obowiązkowe zapisy: z.gajewska@bibliotekagdynia.pl ruszają w poniedziałek, 4 czerwca.

Kino Otwarte w Muzeum Miasta Gdyni

Celem spotkań w ramach Kina Otwartego jest edukacja na temat praw człowieka. Filmy pomagają dotrzeć do ukrytych emocji, inspirują do zmian, dają nadzieję, rozwijają samoświadomość, pozwalają z dystansu spojrzeć na problemy.
Projekcje filmów dokumentalnych na tematy prawo – człowiecze stanowią punkt wyjścia do dyskusji na temat problemu, zjawiska przedstawionego w filmie. Projekt odpowiada na problem rosnącego zjawiska mowy nienawiści i działań dyskryminacyjnych, które przekładają się na wzrost przestępstw motywowanych nienawiścią.

W programie znajdą się filmy dotyczące min.: imigracji, uchodźstwa, dyskryminacji ze względu na pochodzenie, społecznych i psychologicznych przyczyn stereotypów i dyskryminacji, niewolnictwa XXI wieku, handlu ludźmi, praw dzieci, swobody wypowiedzi i wolności przekonań.

Partner: Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców

piątek 8 czerwca godz. 18.00
"Moje miejsce" 26’, 2014, twórcy: Maria Baranowska, Valerian Collot
"Moja geopolityka " 40’, 2014, twórcy: Maria Baranowska, Valerian Collot

Maria Baranowska jest podróżniczką zafascynowaną Europą Środkowo-Wschodnią i krajami Kaukazu. Ostatnie 6 lat spędziła za granicą. We Francji pracowała m.in. jako nauczycielka języków obcych: angielskiego, rosyjskiego, polskiego jako obcego oraz koordynatorka projektów i organizatorka wydarzeń w stowarzyszeniu artystyczno- kulturalnym L'Effet divers. Działała jako wolontariuszka i tłumaczka w centrum pomocy dla imigrantów w Montpellier. W ubiegłym roku mieszkała w Gruzji, gdzie pracowała jako nauczycielka wspomagająca języka francuskiego w szkole publicznej w Tbilisi. W Gdańsku pracowała w firmie zajmującej się eksportem na rynki francuskojęzyczne. Współpracuje jako wolontariuszka z Europejskim Centrum Solidarności i Fundacją IRSE.

Valerian Collot od lat podróżuje w różnych kierunkach, najczęściej do krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Kaukazu. Ma doświadczenie w pracy jako aktor, reżyser i twórca spektakli, przy organizacji festiwali teatralnych, które zdobył pracując w stowarzyszeniu Art Mixte i L'Effet divers. We Francji pracował jako edukator w Warsztatach Terapii Zajęciowej, domu dziecka, pogotowiu opiekuńczym, ośrodku dla imigrantów... Swoje pasje teatralno -artystyczne łączy z pracą organizując warsztaty teatralne i klaunowe. W Gdańsku zajmuje się głównie masażem chińskim oraz współpracuje jako wolontariusz z ECS i Fundacją IRSE.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Siatkówce PlażowejAkademickie Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej

Od piątku do niedzieli 8-10 czerwca 2018 do Gdyni przyjadą najlepsze pary akademickie w siatkówce plażowej. W turnieju kobiet i mężczyzn wystąpią po 32 pary wyłonione w dwóch etapach eliminacji – wojewódzkich i 4 stref (półfinałów). Zwycięskie pary zdobędą tytuł Akademickiego Mistrza Polski oraz prawo reprezentowania Polski w Akademickich Mistrzostwach Europy w 2019 roku.

Tytułu Mistrza Polski w rywalizacji kobiet broni Klaudia Świstek, która tym razem zagra z Paulą Słonecką, zaś w rywalizacji mężczyzn – Piotr Ilewicz oraz Stanisław Wawrzyńczyk (UW Warszawa). W Akademickich Mistrzostwach Polski wyłonione zostaną również najlepsze uczelnie.

Do klasyfikacji drużynowej zaliczane są wyniki trzech par z całego cyklu zawodów od eliminacji wojewódzkich. Wśród finalistów znaleźli się przedstawiciele trójmiejskich uczelni – Uniwersytetu Gdańskiego(gospodarza imprezy)- Agata Chyła, Aleksandra Chyła, Bartosz Pietruczuk/Jan Tomczak,Politechniki Gdańskiej – Łukasz Mikołajewski/Piotr Mikołajewski i AWFiS Gdańsk – Adrian Białecki/Jakub Sulima.

Ramowy program zawodów:
8-9 czerwca. godz. 9.00 – 18.00 – gry eliminacyjne kobiet i mężczyzn,
10 czerwca, godz. 10.00 – 14.00 – finały, uroczyste zakończenie.

Wołyń dziś. Spotkanie z Magdaleną i Maksymilianem Rigamonti

Muzeum Emigracji, ul. Polska 1 zaprasza w piatek 8 czerwca o godz. 18:00 na spotkanie autorskie z Magdaleną i Maksymilianem Rigamonti, autorami książki fotograficznej „Echo”.

Jak dziś wyglądają miejsca będące świadkiem tragicznych wydarzeń sprzed 75 lat? Co materialnego przetrwało z dawnych polskich wsi? Co pozostało w pamięci Ukraińców? Jak wydarzenia oceniają polscy historycy?
Odpowiedzią na te pytania jest książka fotograficzna „Echo”. To spojrzenie na tragiczne wydarzenia sprzed 75 lat w autorskim ujęciu Magdaleny i Maksymiliana Rigamonti, wielokrotnie nagradzanego fotoreportera i dziennikarki.
Autorzy przez lata jeździli na Wołyń, dokumentując ludzkie wspomnienia i ślady miejsc z krainy skażonej śmiercią. „Echo” to książka fotograficzna o miejscach, które zniknęły ze współczesnych map Wołynia na Ukrainie, o poszukiwaniu śladów pamięci po tym, czego już nie ma.

Wstęp wolny.

Zdrowa Rodzina z WitominaZdrowa Rodzina z Witomina!

Rada Dzielnicy Gdynia Witomino Radiostacja i Przychodnia Witomino zapraszają na festyn "Zdrowa Rodzina z Witomina"!

Podczas festynu będzie możliwość wykonania m.in. darmowych badań laboratoryjnych, skorzystania z konsultacji specjalistów, z przesiewowych badań znamion (dermatoskopii). Na dzieci czekają konkursy z nagrodami, dmuchane zjeżdżalnie i zamki do skakania oraz wiele innych atrakcji.

Festyn odbędzie się w sobotę 9 czerwca w godz. 9.00 - 15.00 w budynku i na terenie Przychodni przy ul. Konwaliowej.







Festyn MotoryzacyjnyFestyn Motoryzacyjny Automobilklubu Morskiego

Automobilklub Morski zaprasza na Festyn Motoryzacyjny. Chcesz pokazać swoje wyjątkowe auto, chcesz pokazać dla dzieci klasyczną motoryzację, a może chcesz wystartować w rajdzie. Podczas dwudniowej imprezy każdy będzie mógł spędzić wyjątkowo czas. Podczas festynu odbędą się pokazy ratownictwa drogowego i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, pokazy pojazdów zabytkowych, konkursy dla dzieci, Rajd Matek, prezentacje i wybory najładniejszego samochodu.

Festyn odbędzie się w weekend 9 i 10 czerwca w godz. 10.00 - 17.00 na parkingu przy Akwarium Gdyńskim.





Festyn rodzinny przy Zespole Wczesnej Edukacji nr 1Festyn rodzinny przy Zespole Wczesnej Edukacji nr 1

Zespół Wczesnej Edukacji nr 1, ul. Wiczlińska 33 zaprasza w sobotę 9 czerwca o godz. 10:30 na festyn rodzinny.

W programie wiele atrakcji:
- występy artystyczne dzieci;
- słodkie pyszności w kawiarence;
- specjały kuchni szkolno-przedszkolnej;
- loteria "Worek niespodzianek";
- rodzinne malowanie;
- dmuchana zjeżdżalnia;
- pokazy zajęć pozalekcyjnych prowadzonych na terenie Zespołu przez zewnętrzne firmy;
- kącik zapomnianej książki;
- projekt "Poszukiwacze zapomnianych gier" z czasów naszych rodziców i dziadków;
- zakończenie akcji "Cała Polska czyta dzieciom";
- i wiele, wiele innych.

Wstęp wolny.

Gdyński Magiel TwórczyGdyński Magiel Twórczy

W sobotę 9 czerwca w godz. 14.00 -18.00 odbędzie się X edycja „Gdyńskiego Magla Twórczego”, którego celem jest integracja osób z niepełnosprawnością ze społecznością lokalną Gdyni. Impreza prezentuje szeroko rozumianą twórczość i umacniania pozytywne relacje społeczne. Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków wsparcia, gdyńskich szkół i organizacji pozarządowych będą mieli okazję do zaprezentowania swojej twórczości muzycznej, teatralnej, plastycznej.

Specjalnie z tej okazji wystąpią trójmiejscy artyści, a wśród nich cymbalista Krzysztof Nawrocki, Weronika Korthals, grupa grająca na kotłach karaibskich i inni artyści.

Ważnym elementem „maglowania” będzie kiermasz twórczości organizacji pozarządowych, gdzie oprócz zakupu oryginalnych i niespotykanych przedmiotów, będzie można zapoznać się z ofertą placówek skierowaną do osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin.

Parapetówka w Przystani Śmidowicza 49Parapetówka w Przystani Śmidowicza 49

Mieszkańcy Oksywia, Obłuża, Pogórza i Babich Dołów - w sobotę 9 czerwca wskakujcie w wygodne buty, zabierzcie kocyki i przyjeżdżajcie na Parapetówkę na Śmidowicza 49! Czekać będzie grill, muzyka, mnóstwo zabaw dla dzieci, zumba, wspólne malowanie oraz rozmowy przy herbatce! Okazja jest wyjątkowa, centrum sąsiedzkie Przystań Śmidowicza 49 inauguruje działalność!

W programie:
14:00-17:30 – warsztaty kreatywne, zabawy dla dzieci, wspólne malowanie muralu, zdjęcia w fotobudce
15:00-15:25 – I trening zumby w rytm bębnów zespołu KuKaKiKe prowadzony przez instruktorów z Gdyńskiego Centrum Sportu
15:30-15:55 – II trening zumby
15:45-17:15 – Grill Sąsiedzki koordynowany przez Stowarzyszenie Społecznej Edukacji Non Stop „Światłowcy"
16:00-16:20 – występ zespołu „Ależ Babki” z Miejskiego Klubu Seniora Północ
16:20-17:20 – koncert i warsztat bębniarski zespołu KuKaKiKe
17:30-18:00 – Herbatka Sąsiedzka
18:00 – zakończenie parapetówki

Aktywności plenerowe kończą się o godzinie 17:30. Następnie zapraszamy mieszkańców i wszystkich partnerów na herbatkę sąsiedzką do środka, abyście mogli się podzielić z nami swoimi pomysłami na działanie domu sąsiedzkiego i poznali nas lepiej.

Święto ul. ChylońskiejŚwięto ul. Chylońskiej

Święto Ulicy Chylońskiej odbędzie się w sobotę 9 czerwca w godzinach 14:00-21:00 w Parku Kilońskim w Gdyni. W programie moc atrakcji, między innymi:

- Konkursy z nagrodami
- Quiz wiedzy o dzielnicy Chylonia
- Nauka salsy
- Fantowy zawrót głowy
- planszówki, rysowanki, puzzle
- a na koniec występ Solo Band

Weź rodzinę i przyjaciół, to będzie z pewnością udana sobota!

Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”

 
W sobotę 9 czerwca o godz. 19:00 w Sali Koncertowej Portu Gdynia - Gdynia, Rotterdamska 9 wystąpi Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”.

Chór powstał w Gdyni, w 2012 roku od początku występuje pod batutą Jacka Jakubowskiego - absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Jest pierwszym i jak na razie jedynym w Polsce chórem, nastawionym na propagowanie szeroko pojętego morskiego folkloru (od typowych szant i współczesnych pieśni o tematyce morskiej, przez pieśni ukraińskich wioślarzy, po psalm Gomółki - z morzem wspomnianym w tekście, przełożonym przez J. Kochanowskiego) i kultury (od scenicznej elegancji, po żeglarską etykietę spod małych i wielkich żagli).

W skład chóru wchodzą ludzie w różnym wieku i różnej profesji: nauczyciele, zawodowi marynarze i emerytowani wojskowi. Łączy ich zamiłowanie do wspólnego śpiewania i fascynacja morzem. Są bodaj jedynym chórem w Europie, regularnie wypływającym we wspólne rejsy, a dyrygent pełni funkcję Cheefa - Starszego Oficera na pokładzie s/y „Zawisza Czarny” (większość członków chóru to aktywni żeglarze - wielu z nich posiada żeglarskie uprawnienia, do patentu kapitana włącznie).

Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano. Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.
Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia

Żeglarski piknikŻeglarski piknik na koniec programu "Gdynia na fali"

Wiosenna edycja „Gdynia na fali” powoli dobija do brzegu. Pożegnalnym rejsem programu, w którym od marca do połowy maja wzięło udział prawie 1400 dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkoli będzie wielki piknik żeglarski na terenie Mariny Gdynia, który odbędzie się w niedzielę 10 czerwca. Start o godzinie 10:00. Wydarzenie skierowane jest nie tylko do uczestników programu, ale wszystkich mieszkańców miasta.

Głównym celem programu „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.
Od 1 marca do 15 maja, w programie wzięło udział prawie 1400 dzieci. „Gdynia na fali - edukacja żeglarska” przyciągnęła do Mariny Gdynia 620 dzieci z 10 szkół podstawowych oraz 400 dzieci z 10 przedszkoli. Natomiast do projektu „Gdynia na fali - bezpieczeństwo nad wodą” przystąpiło 370 dzieci z 16 szkół podstawowych.

Zwieńczeniem wiosennej edycji programu będzie piknik, który odbędzie się już w drugą niedzielę czerwca. Centralnym miejscem wielkiej, żeglarskiej fiesty będzie trawnik przed bosmanatem Mariny Gdynia. Udział w imprezie zapowiedziały najważniejsze gdyńskie kluby i szkoły żeglarskie.

Na uczestników czekają m.in. darmowe rejsy po Zatoce Gdańskiej, bezpłatne lekcje żeglarstwa, symulator łódki żaglowej dla dzieci, a także zwiedzanie od wewnątrz jachtów żaglowych, w tym słynnego Copernicusa, który niedługo weźmie udział w prestiżowych regatach Volvo Ocean Race.

Giełda kolekcjonerska

Kaszubskie Forum Kultury oraz gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na czerwcową edycję giełdy kolekcjonerskiej, która odbędzie się w niedzielę 10 czerwca w godzinach 10.00 - 12.00.

Energetyczny piknikEnergetyczny piknik

Odnawialne źródła energii, elektryczne pojazdy, doradztwo energetyczne czy pokazy palenia w domowych piecach – ten piknik będzie naprawdę wyjątkowy! Po raz pierwszy miasto Gdynia oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku łączą swoje siły, aby edukować, pokazywać i inspirować do dbałości o stan środowiska.
10 i 11 czerwca w gdyńskim Parku Rady Europy, na parkingu przy Klubie Marynarza Riwiera oraz przy Bulwarze Nadmorskim będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym. Piknik, który jest w tym roku realizowany w ramach 8. edycji Pomorskich Dni Energii to około 30 wystawców z szeroko pojętej branży energetycznej i edukacyjnej. Będzie okazja przyjrzeć się z bliska zasadom działania najnowszych urządzeń grzewczych i odnawialnym źródłom energii – chociażby od kotłów i pomp ciepła po kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne. Do tego radą będzie służyć zespół fachowców, którzy pomogą dowiedzieć się więcej na temat oszczędzania we własnym domu.

Graj w zielone

Joga na trawie, wyprzedaż bagażnikowa, warsztaty z plecenia wianków, pyszne jedzenie i dobra muzyka. To tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników plenerowej imprezy Graj w Zielone. W niedzielę 10 czerwca w godz. 11.00 - 18.00 - w Parku Kolibki odbędzie się już trzecia jej edycja.

WARSZTATY I WYPOCZYNEK
11:00-12:30 plecenie wianków
12:00-13:00 joga na trawie
13:00-14:30 warsztaty kulinarne
15:00-15:40 medytacja prowadzona
16:00-17:30 zajęcia roślinne
17:00-18:00 tai-chi w parku
Ponadto całodniowe: tematyczne spacery po parku, warsztaty pierwszej pomocy, boules, wypożyczalnia sprzętów chillowo-sportowych, bańkarstwo, etc.
Wszystkie zajęcia nie wymagają zapisów.

MUZYKA
11:00-13:00 Dia & Tux
13:00-15:00 Tomasin (SOUL PUDDING)
15:00-16:00 Dalekie Live
16:00-18:00 Beniovska & Zosia Bez Grzesia
Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Gdynia.

Rajd Matek

W niedzielę 10 czerwca, podczas Festynu Motoryzacyjnego Automobilklubu Morskiego, zostanie zorganizowany 6. Gdyński Samochodowy Rajd Matek. Start wydarzenia o godz. 11.00.

Podobnie jak w latach poprzednich, dla uczestniczek przygotowano wiele atrakcji, w których będzie można sprawdzić swoje umiejętności, ale też wiedzę na temat motoryzacji.

Wszystkie uczestniczki będą miały do pokonania, własnymi pojazdami, trasę ulicami Gdyni, na której zlokalizowane będą punkty z próbami sprawnościowymi i zadaniami. Uczestnicy startować będą w dwuosobowych zespołach (załogach) w rolach: kierowca oraz pilot. Kierowcą musi być kobieta, a w załodze musi być matka. Zgłaszać mogą się kobiety, a pilotami mogą być również panowie. Pilot musi być pełnoletni. Wpisowe wynosi 60 zł.
Dla zwycięskiej załogi przygotowano niezwykłe nagrody.

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza zaprasza w niedzielę 10 czerwca o godz. 19.00 na spektakl „Następnego dnia rano” Petera Quiltera w reż. Grzegorza Kempinsky’ego.
Następnego dnia rano wszystko jest możliwe… Spektakl dla dorosłych.

Centrum Kultury proponuje

Centrum Kultury zaprasza:
– w sobotę 9 czerwca o godz. 19.00 na spektakl „Sonata Belzebuba” w reż. Tomasza Podsiadłego. Historia o tych i dla tych, którzy próbują tworzyć. Próbują wyjść ponad przeciętność. I są skłonni oddać oraz poświęcić w imię sztuki dosłownie wszystko.
Bilety: 20 zł.

– w sobotę 9 czerwca o godz. 17.00 i 19.30 oraz 10 czerwca o godz. 17.00 na spektakl „Zacznijmy jeszcze raz” w reż. Tomasza Sapryka (Gdyńskie Centrum Filmowe, Sala Warszawa). Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech. Komedia napisana przez Olę Wolf to sztuka o nas… bliska polskiemu widzowi, ciepła i mądra.
Bilety: 40/35 zł.

– w sobotę 9 czerwca o godz. 19.30 na spektakl gościnny „Poczekalnia Kaczmarski/Tymański” w reż. Jarosława Wojciechowskiego (Teatr Muzyczny, Scena Nowa, pl. Grunwaldzki 1). Nowe aranżacje Tymona Tymańskiego wyjmują z szuflady oznaczonej hasłem „Poezja śpiewana” twórczość barda „Solidarności” Jacka Kaczmarskiego i nadają im nową formę. Bilety: 50 zł.

„Czerwony Kapturek” inaczej

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza w niedzielę 10 czerwca o godz. 12.00 na bajkę „Czerwony Kapturek (trochę inna historia)” w reż. Piotra Srebrowskiego. W pewnym lesie żyli: Czerwony Kapturek, który nie był do końca zwykłą dziewczynką, Wilk, Gajowy oraz bardzo mądra Babcia. Ich losy połączyła pouczająca, zabawna, ale jakże ważna przygoda.
Bilety: 25 zł.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Najbardziej oczekiwana premierą filmową tego tygodnia jest „Zimna wojna”. Nowy film Pawła Pawlikowskiego, nagrodzonego w Cannes za najlepszą reżyserię, można oglądać codziennie w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego. W sobotę GCF zaprasza na ostatni przed wakacjami poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum”. Będzie nie tylko wesoło, ale też mądrze: dzieci dowiedzą się, jak chronić przyrodę.

Sala Warszawa

Piątek, 8 czerwca
Muzykanci – 10.30
Thelma – 12.45
Prawdziwa historia – 15.00
Zimna wojna – 17.00, 20.40
Momo – 18.50

Sobota, 9 czerwca
Bajka w Centrum. Poranek filmowy dla dzieci – 10.00
Spektakl Centrum Kultury w Gdyni: Zacznijmy jeszcze raz – 17.00, 19.30

Niedziela, 10 czerwca
Spektakl Centrum Kultury w Gdyni: Zacznijmy jeszcze raz – 17.00
Zimna wojna – 21.00

Sale Goplana i Morskie Oko
Piątek – Niedziela, 8-10 czerwca
Bella i Sebastian 3 – 10.30, 16.20
Czuwaj (wersja kolorowa) – 12.20
Czuwaj (wersja czarno-biała) – 20.20
Zimna wojna – 10.20, 14.30
Muzykanci – 18.10
Thelma – 20.15
Momo – 12.10
Duża ryba i begonia – 14.10
Nasze najlepsze wesele – 16.5
Paryż i dziewczyna – 18.20

Więcej informacji w Kalendarzu Wydarzeń

  • ikonaOpublikowano: 08.06.2018 15:40
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (m.kowalski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 08.06.2018 15:51
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze