Co nowego

Jak spędzić weekend w Gdyni?


Mistrzostwa Europy w Kettlebell Lifting

Przypominają kulę armatnią z dołączoną rączką. Odważniki mają przesunięty środek ciężkości, co pozwala na wzmacnianie mięśni i wymusza trzymanie ciągłego balansu. Kettlebell został wynaleziony w XVIII-wiecznej Rosji i służył żołnierzom armii do codziennego treningu. A od lat 40-tych XX wieku posłużył już cywilom, do ćwiczeń w sportach siłowych. Od 11 do 15 maja 2016 r., podczas Mistrzostw Europy w Kettlebell Lifting w Gdyni, zobaczymy zmagania kilkuset najlepszych zawodników kontynentu.


Mistrzostwa odbywają się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu przy ulicy Olimpijskiej 5/9. Harmonogram zawodów znajduje się na stronie www.champskettlebell.pl.



************


Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Trwają - organizowane po raz trzeci w całej Polsce - Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Na liście gdyńskich atrakcji są miejsca związane z kulturą, przedsiębiorczością, nauką i dobrą zabawą. Dni Otwarte odbywają się w Muzeum Emigracji, Centrum Nauki EXPERYMENT, Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, Parku Konstruktorów, Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, Zajezdni Trolejbusowej oraz Akwarium Gdyńskim.

Szczegółowy program www.gdynia.pl/wydarzenia/70_112385.html



************


Piątek trzynastego w Muzeum Miasta Gdyni

Menno van der Meer jest holenderskim artystą fotografem. Owocem jego podróży do Gdyni jesienią ubiegłego roku jest seria fotografii, które zostaną zaprezentowane szerszej publiczności w piątek 13 maja o godz. 18.00 podczas wernisażu otwierającego wystawę „Gdynia en face".

Gdynia jest dla Menno van der Meera kolejnym przystankiem na artystycznej ścieżce, a jej architektura nowym polem do eksploracji w duchu fascynacji i szacunku dla miejskiej tkanki. Na wystawie przygotowanej przez Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) pokazanych zostanie ponad 40 fotografii wykonanych przez artystę w październiku 2015 r. Sportretował on wówczas wybrane przez siebie gdyńskie obiekty, koncentrując się na detalach fasad, grze faktur i barw. Wyziera z nich również głęboka melancholia i przewrotny humor bez banalnej dosłowności.

Fotografie holenderskiego artysty charakteryzują się także poczuciem humoru, wydobytym z najbardziej nawet monumentalnej budowli. Wystawa potrwa do 19 czerwca. Objęto ją honorowym patronatem Konsulatu Królestwa Niderlandów.



************


Spotkanie w TPPF

W piątek 13 maja o godz. 17.00 Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej (ul. Świętojańska 71/3) zaprasza na spotkanie z Wandą Popielski i Stanisławem Popielski pod hasłem „Co nas Polaków zachwyca u Francuzów, a co Francuzom podoba się u Polaków w kontakcie z Polonią francuską".




************


Dron Festiwal w PPNT Gdynia

Festiwal filmów, konkurs fotografii z lotu ptaka, targi dronów i najnowszych akcesoriów. Ponadto, prelekcje oraz podniebne wyścigi. To główne punkty programu tegorocznego Dron Festiwalu, który odbędzie się 14 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.


Głównym punktem programu jest konkurs przeglądu filmów, które zostały zrealizowane za pomocą tych bezzałogowych urządzeń latających. Tym razem obrazy będą konkurować w dwóch kategoriach: Scenes i Fun&Stories. Musimy się więc przygotować na odlotowe seanse. Funkcją festiwalu jest również edukacja i inspiracja, pokazanie w innowacyjny sposób intrygującego świata dronów, a także popularyzacja nowoczesnej techniki, wzrost świadomości wśród pasjonatów wielowirnikowców i integracja środowiska.


Na wydarzeniu pojawią się przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego, którzy opowiedzą o prawnych regulacji związanych z użytkowaniem dronów czy o tym jak zdobyć uprawnienia. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej opowie o kwestiach związanych z korzystaniem z przestrzeni powietrznej, bo niebo nie jest terenem niczyim i poruszanie się po nim dronem, może stwarzać niebezpieczne sytuacje


Na Dron Festiwalu nie może też zabraknąć widowiskowego wyścigu dronów. Tym razem nie odbędzie się on jednak w podziemiach Parku, a na terenie Aeroklubu Gdańskiego 18 i 19 czerwca. Drony będą pilotowane metodą FPV, czyli w oparciu o obraz z kamery zainstalowanej w modelu.



************


Ozdób swój T-shirt

W sobotę 14 maja w godzinach 10.30 - 12.30 na Hali Łukowej zespołu Miejskich Hal Targowych (ul. Wójta Radtkego 36), odbędzie się kolejna edycja warsztatów modowych – warsztaty malowania T-shirtów.

To okazja na stworzenie autorskiego, oryginalnego projektu pod czujnym okiem artystki – Olgi Obst. Warsztaty dla osób dorosłych (25 miejsc), udział jest bezpłatny. Należy zabrać ze sobą T-shirt, któremu chcemy nadać drugie życie. Zgłoszenia mailowe: projekty@arg.gdynia.pl.

************


Janina Ochojska w GCF

Gdyńskie Centrum Filmowe, Centrum Kultury w Gdyni oraz agencja artystyczna R&K Nehrebeccy zapraszają na rozmowę z działaczką społeczną, Janiną Ochojską.
Spotkanie odbędzie się w sobotę 14 maja o godz. 12.00 w Sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego. Wstęp wolny.



************


„Sahara Zachodnia" w Muzeum Emigracji w Gdyni

Ludzkie dramaty, dziesiątki tysięcy uchodźców czekających latami na możliwość powrotu do ojczyzny i 41 lat konfliktu, którego największe organizacje międzynarodowe nie są w stanie rozwiązać, to tematy, które poruszy reporter Bartek Sabela. Spotkanie dotyczące sytuacji w Saharze Zachodniej odbędzie się w sobotę 14 maja w Muzeum Emigracji w ramach cyklu „Notatki z innego świata". Wstęp wolny.

Niewiele osób zadaje sobie sprawę z dramatycznej sytuacji Sahary Zachodniej - ostatniej afrykańskiej kolonii, przez miejscowych nazywanej największym więzieniem świata. Od 1975 roku trwa tam konflikt między Marokiem, a reprezentującym rdzenną ludność tego terenu - Frontem Polisario. Efektem walk jest ucieczka połowy mieszkańców Sahary Zachodniej do obozów uchodźców w Algierii oraz smutny krajobraz, który tworzy wybudowany w latach 80. XX wieku przez Maroko mur wstydu - fortyfikacja krótsza jedynie od Wielkiego Muru Chińskiego - który dzieli teren na dwa obszary.

O historii konfliktu, jego przyczynach i skutkach opowie Bartek Sabela, z zawodu architekt, który zadebiutował jako pisarz w 2013 roku książką Może (morze) wróci o Uzbekistanie i ginącym Morzu Aralskim. Spotkanie poprowadzi zaś dr nauk politycznych Margot Stańczyk-Minkiewicz, która specjalizuje się m.in. w problematyce szeroko pojętego bezpieczeństwa w stosunkach międzynarodowych i która szczególnie interesuje się krajami kontynentu afrykańskiego.

Notatki z innego świata to cykl spotkań w Muzeum Emigracji poświęcony najgłośniejszym reportażom poruszającym tematy przymusowej migracji ich bohaterów, poszukiwania swojego miejsca na ziemi czy doświadczenia uchodźstwa. Kolejnymi gośćmi comiesięcznych spotkań będą wybitni polscy reporterzy, m.in. Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki. Na wszystkie spotkania jest wstęp wolny.



************


Bitwa o brązowy medal

W sobotę 14 maja o godzinie 17:00 oraz w niedziele 15 maja (niedziela) o godzinie 16:00 w hali Gdynia Arena zostaną rozegrane mecze o brązowy medal Vistal Gdynia - Start Elbląg.

Bilety normalne 10 zł, ulgowe 5.



************


W sobotę 14 maja o godz. 16.00 w Gdyni, odbędzie się uroczyste otwarcie Ogólnopolskiego i Pomorskiego Sezonu Żeglarskiego. Połączone zostanie z otwarciem sezonu w Yacht Klubie Stal, który z okazji 70-lecia zaprasza na regaty.  

Program uroczystości:
- godz. 16.00 - odsłonięcie tablicy Zdzisława Pieńkawy w Alei Żeglarstwa Polskiego (falochron południowy w gdyńskiej marinie)
PRZEMARSZ DO YACHT KLUBU STAL GDYNIA - prowadzi Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Ziemi Puckiej z Pucka,

- godz. 16.30 - otwarcie Ogólnopolskiego, Pomorskiego i Klubowego Sezonu Żeglarskiego 2016 przed siedzibą Yacht Klubu Stal Gdynia,

- podniesienie flagi narodowej, Pomorza, Polskiego Związku Żeglarskiego, Pomorskiego Związku Żeglarskiego i Yacht Klubu Stal Gdynia przy hymnie narodowym granym przez orkiestrę,

- wręczenie odznak okolicznościowych z okazji 70-lecia Yacht Klubu Stal Gdynia oraz pucharu zwycięzcy regat „Puchar 70-lecia Yacht Klubu Stal Gdynia", wręczenie pucharu zwycięzcy za pierwszy etap cyklu regat w Pucharze 90-lecia Gdyni,

godz. 17.00 - SPOTKANIE ŻEGLARSKIE.
 
Imprezy towarzyszące:
- regaty „Puchar 70-lecia Yacht Klubu Stal Gdynia"  - zawody rozegrane zostaną w ramach cyklu regat pod patronatem Przewodniczącej Rady Miasta Gdyni o Żeglarski Puchar 90-lecia Gdyni - jachty ORC i Open,  start wyścigu godz. 11.00

- wystawy: Zdzisława Pieńkawy, rysunków dzieci z MDK Gdynia o tematyce żeglarskiej, 50-lecia PoZŻ


************


Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano. Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.

Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia



************


"W Małym dworku" w Centrum Kultury

Centrum Kultury zaprasza 14 maja o godz. 19.00 na spektakl „W małym dworku" w reż. Tomasza Podsiadłego w wykonaniu Sceny 138. Anastazja Nibek powraca z zaświatów. Bilety: 20 zł.

Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51, kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.-pt. 11.00-16.30, wt. 11.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.

 


************


Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront

Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w nisko przetworzone, zdrowe i smaczne produkty oraz własnoręcznie zrobione przetwory prosto ze swoich gospodarstw rolnych, co sobotę odbywa się w godz. 10.00 - 15.00 w Centrum Gdynia Waterfront (ul. Jerzego Waszyngtona 21). To inicjatywa studentów z Koła Naukowego Strateg Uniwersytetu Gdańskiego, której celem jest wspieranie lokalnego rolnictwa. Bazar Bo Ze Wsi odbywa się także w czwartki w godz. 13.00 - 18.00.
 


************


Jadłostajnia Kolibki

Jadłostajnia - mini targ produktów regionalnych mieści się w zabytkowej stajni na terenie Parku Kolibki w Gdyni. Upodobali ją sobie znakomici producenci autorskich produktów wywodzących się z rodzinnych czy regionalnych tradycji. To świetne miejsce dla poszukujących pewnych, niskoprzetworzonych produktów zdrowej diety. Jadłostajnia zaprasza w każą sobotę w godz. 10.00 - 15.00.

 

************


Żywa Biblioteka

Biorąc udział w najnowszej Żywej Bibliotece, dowiemy się między innymi jak wygląda "tykająca" rzeczywistość matki dziecka z zespołem Tourette'a. Czy islam to tylko wojna? Co robi Żyd w Trójmieście i jak postrzega Polaków Hindus? Co oprócz wizyt u lekarza może robić seniorka w wolnym czasie? Tym razem wydarzenie odbędzie się w sobotę w Centrum Riviera w godzinach 12.00 - 20.00.


Zdarza się, że niektórzy to robią. Oceniają ludzi jak książkę, po okładce. Zwykle można poczerwienieć później ze wstydu, bo jeżeli poznamy kogoś bliżej, okaże się, jak bardzo się myliliśmy. Jest jeszcze kolejna rzecz - stereotypy, które są notorycznie powielane. Zadaniem Żywej Biblioteki, jest zmiana takiego podejścia.


Tak jak w każdej bibliotece Żywe Książki będzie można przeczytać - zaprosić je do rozmowy na temat ich życia, doświadczeń. Będzie okazja do konfrontacji naszej wiedzy i poznanie przedstawicieli wybranych grup mniejszościowych. Na półce Żywej Biblioteki znajdują się m.in.: Trzeźwiejący Alkoholik, Gej, Lesbijka, Rosjanin, Ukrainka, Osoba głuchoniema, Rom, Mama Lesbijki, Hindus, Kolumbijka, Feministka i Muzułmanka. Łączy je wspólny cel: promowanie praw człowieka i akceptacji wobec inności poprzez przekazanie swojego doświadczenia. Nie ma tutaj tematów tabu, listy przygotowanych pytań, publiczności ani moderatorów. Każdy czytelnik i czytelniczka ma 30 minut na prywatną rozmowę z wybraną Żywą Książką.

Żywa Biblioteka jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Trójmiejskich Dni Równości.



************


Ogrodowa Niedziela w Marszewie

Leśny Ogród Botaniczny Marszewo zaprasza na Ogrodowe Niedziele. Do końca września w niedziele od 10.00 do 16.00 Ogród jest dostępny dla zwiedzających. Wstęp (wraz z ogniskiem) bezpłatny. Marszewo to najmłodszy w Polsce Ogród Botaniczny, założony i prowadzony przez Nadleśnictwo Gdańsk.

W trakcie najbliższej niedzieli 15 maja o godz. 11.00 i 13.00 odbędzie się wykład Konrada Bidzińskiego"Kto nocą lata i owady wymiata, czyli słów kilka o nietoperzach, zwłaszcza krajowych". Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat nietoperzy, ich ważnej roli w środowisku jak i tego, dlaczego są pożyteczne dla ludzi i jak ważna jest ich ochrona.



************


Wiosenne spacery po Śródmieściu

Rada Dzielnicy Śródmieście i Centrum Kultury zapraszają na wiosenne spacery z cyklu „Zwiedzamy Gdynię". Tematem spaceru, który odbędzie się w niedzielę 15 maja w godz. 11.00 - 14.00, będzie Kurort i dzielnica reprezentacyjna. Zbiórka: Dworzec Gdynia Główna. Trasa: 10 Lutego, Skwer Kościuszki, Molo Południowe.




************


"Graj w Zielone"

Wiosna w pełni - przyszedł czas na piknikowanie! Sezon przyjemnego lenistwa na łonie natury otworzy w Gdyni stowarzyszenie Traffic Design swoją całodniową imprezą „Graj w Zielone". W niedzielę 15 maja park w Kolibkach zamieni się w krainę aktywnego relaksu. Muzyka, warsztaty, tai chi, freestyle frisbee, sezonowe jedzenie prosto z foodtrucków czy wyprzedaż bagażnikowa - to tylko niektóre z zaplanowanych na ten dzień atrakcji.

Szczegółowy program: TUTAJ



************


Niedziela Melomana

Centrum Kultury w Gdyni zaprasza 15 maja o godz. 16 na ostatni w tym sezonie koncert z cyklu „Niedziela Melomana” pt. „Dziewczyny z Neapolu” (PPNT, al. Zwycięstwa 96/98, budynek III – Centrum Konferencyjne, Sala C). Koncert z udziałem zespołu Les Femmes w składzie: Joanna Sobowiec-Jamioł (sopran), Natalia Krajewska-Kitowska (sopran), Emilia Osowska (mezzosopran), Łukasz Jankowski (fortepian) oraz kwartetu smyczkowego Piotra Jamioła. W programie muzyka włoskich kompozytorów. Bilety: 20 zł.

Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51, kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.-pt. 11.00-16.30, wt. 11.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.



************


Powitaj "Dar Młodzieży"

 W niedzielę 15 maja do Gdyni powraca „Dar Młodzieży". W główkach wejścia południowego pojawi się o godz. 18.00.

Podczas podróży trzykrotnie zmieniał załogi szkolne - na Morze Śródziemne (Barcelona, Sete) poprowadzili żaglowiec studenci Wydziału Mechanicznego AMG, po nich na Atlantyk (Horta na Azorach) popłynęli studenci belgijskiej Hogere Zeevartschool, Antwerpię i Hamburg odwiedzili z kolei uczniowie średnich szkół morskich, którzy po Gdyni popłyną jeszcze 18.05. do Świnoujścia, gdzie 22.05. nastąpi kolejna zmiana praktykantów.

Żaglowiec powraca do portu macierzystego po 2,5 miesięcznej nieobecności.



************


Dzień Małego Arkowca

W niedzielę 15 maja odbędzie się oficjalny nabór dzieci do drużyn piłkarskich Arki Gdynia pod nazwą „Dzień Małego Arkowca - zostań małym piłkarzem wielkiej Arki".

Podczas imprezy odbędą się mini mecze oraz testy sprawności ogólnej, przyjść może każde dziecko. Na wydarzeniu obecni będą piłkarze już ekstraklasowej Arki Gdynia oraz klubowa maskotka ŚLEDŹ, a każde dziecko otrzyma upominek. Program:
- dzieci z roczników 2009 i 2010, godz. 15.00,
- dzieci z roczników 2007 i 2008, godz. 17.00.
Rejestracja 30 minut przed wydarzeniem w obiekcie treningowym S.I. „ARKA" (ul. Nauczycielska 9). Udział jest bezpłatny. Kontakt do koordynatora wydarzenia: m.hebel@si-arka.gdynia.pl lub 512 375 925.



************


Mecz rugby RC Arka Gdynia - MKS Ogniwo Sopot

W niedzielę 15 maja na Narodowym Stadionie Rugby RC Arka Gdynia zagra z MKS Ogniwo Sopot. Początek meczu o godz. 17:30.



************


Muzyczna Majówka

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza na tradycyjną muzyczną majówkę w niedzielę 15 maja o godz. 16.00. Rozpocznie się ona krótkim nabożeństwem majowym przy Domku Żeromskiego, po którym ks. Zygmunt Słomski, przez wiele lat związany z Orłowem, zagra wraz z Bogusławem Olszonowiczem i zespołem koncert popularnych piosenek rodzinnych i biesiadnych. Wspólne śpiewanie i tańce na świeżym powietrzu, pod błękitem nieba, to gwarancja dobrej zabawy. Wstęp wolny.



************

Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w niedzielę 15 maja:

- o godz. 12.00 do sali kolumnowej na „Rozmowę o książce" z założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej, astronomką Janiną Ochojską. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.
- o godz. 17.00 na Wiosenny Koktajl Artystyczny w Riwierze - koncert Julii Vikman. Wstęp wolny za okazaniem wejściówki (do odbioru w godz. 10.00- 15.00, ul. Zawiszy Czarnego 1, pok 204 II piętro. Tel. 261 26 35 18 wew. 27).



************


Biblioteka - miejsce dla każdego!

Biblioteka Gdynia zaprasza do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w filiach w całym mieście.

Filia Obłuże (ul. Boisko 6), 13 maja w godz. 12.00 - 18.30: Dzień z Grami Planszowymi (współorganizator: firma Rebel).

Biblioteka Chylonia (ul. Op. Hackiego 33), 13 maja od godz. 17.00: bal postaci bajkowych. Mile widziane przebranie.

13 maja o godz. 17.00 w Bibliotece Oksywie (ul. Podchorążych 10A): warsztaty Anny Gawrońskiej-Milczarek z grupy zabawowej „Oksywskie celebrytki".

13 maja o godz. 17.00 w Bibliotece pod Żabką (ul. Kartuska 20B): mgr Agata Włodarczyk poprowadzi spotkanie „Gdy bohaterki przebierają się za chłopców - ciekawe przypadki japońskich i koreańskich seriali".

14 maja o godz. 11.00, Biblioteka Chylonia (ul. Op. Hackiego 33) będzie gospodarzem turnieju gry w scrabble.


************


Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. W. Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:

13 i 14 maja o godz. 19.00 na „Amadeusza" Petera Shaffera w reżyserii Jacka Bały. Wciągająca historia awangardowej muzyki oraz wielkiej miłości i zazdrości...

15 maja o godz. 19.00 na sztukę Kena Hughes'a „Sammy" w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego. Wypełniona muzyką opowieść o długach i marzeniach, które ma każdy z nas.



************

 

Teatr Gdynia Główna zaprasza:

14 maja godz. 19.00 na „Produkt” Marka Ravenhilla w reżyserii Michała Rzepki, obsada: Wojciech Jaworski; Zofia Nather. Zabawa konwencją i pełne werwy rozwiązania wątków splatają się w jedną z najodważniejszych propozycji TGG. Bilety: 25/35 zł

15 maja godz. 12.00 Stacja Bajek: „Braciszek i siostrzyczka” wg Baśni Braci Grimm, reż. Luba Zarembińska. Historia chłopca zamienionego przez czarownicę w jelonka, i jego siostry, która poświęca się, aby go ratować.
Bilety: 20 zł.

Plac Konstytucji 1, Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1).
Sprzedaż online: www.teatrgdyniaglowna.interticket.pl/, tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632,
e-mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl



************


Klub Filmowy zaprasza na Polską 1

Klub Filmowy (ul. Polska 1) zaprasza od piątku do niedzieli
- godz. 18.00 - „Z podniesionym czołem (premiera!)",
- godz. 20.15 - „Nasza młodsza siostra" (premiera!),

Bilety na każdy z filmów w cenie 10 zł.



************


Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

W Kinie Studyjnym przy Placu Grunwaldzkim w bieżącym repertuarze od piątku kilka premier. Wśród nich film „Dzień Matki" z Julią Roberts. W nowoczesnym budynku przy Placu Grunwaldzkim do dyspozycji widzów są trzy sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Więcej informacji pod numerem (+58) 712 46 14.

Sala Warszawa
Piątek, 13 maja, sobota, 14 maja: #Wszystkogra - 14.40, Już za tobą tęsknię - 16.30, Unreal - 18.50, Dzień Matki - 20.20
Niedziela, 15 maja: Dzień Matki - 10.20, 20.20; Mój przyjaciel orzeł - 12.40; #Wszystkogra - 14.40; Już za tobą tęsknię - 16.30; Unreal - 18.50

Sala Goplana
Piątek, 13 maja: Dzielny kogut Maniek - 14.20; Mój przyjaciel orzeł - 16.15; #Wszystkogra - 18.00; Niebo na ziemi - 20.00
Sobota, 14 maja, niedziela, 15 maja: Błogosławiona wina - 10.40; #Wszystkogra - 12.20, 18.10; Dzielny kogut Maniek - 14.20; Mój przyjaciel orzeł - 16.15; Niebo na ziemi - 20.00

Sala Morskie Oko
Piątek, 13 maja: Pycha - 15.20; Błogosławiona wina - 17.00; Z podniesionym czołem - 18.30; Z daleka - 20.50
Sobota, 14 maja: Dzień Matki - 11.00; Mój przyjaciel orzeł - 13.20; Pycha - 15.20; Błogosławiona wina - 17.00; Z podniesionym czołem - 18.30; Z daleka - 20.50
Niedziela, 15 maja: Błogosławiona wina - 17.00; Z podniesionym czołem - 18.30; Z daleka - 20.50;



************

 

Spotkania w Cafe Vademecum

Cafe Vademecum (ul. Świętojańska 5-7) zaprasza:
- w piątek 13 maja o godz. 17.00 na organizowane z GSKSiE spotkanie Klubu Czytelnika nt. twórczości Melanii Mazzucco, gościa festiwalu Miasto Słowa.
- w sobotę 14 maja o godz. 12.00 na spotkanie z Sylwią Pangsy-Kanią autorką książki „Bajki pełne dobra i miłości". Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na Fundusz Dzieci Osieroconych Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.



************

 

Kawiarnia Caffe Anioł poleca

Kawiarnia Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) poleca:
- w sobotę 14 maja w godz. 12.00-15.00 - Warsztaty Patchworkowe - każda dama szyje sama. Warsztaty dla dorosłych i dla dzieci. Kontakt: Agata Jaworska: mail agajaw76@wp.pl lub tel. 571 415 129. Cena warsztatu 30 zł.
- w sobotę 14 maja o godz. 19.00 - koncert Katki Koteckiej - gitara, wokal. Wstęp: 10 zł.
- w niedzielę o godz. 17.00 - recital piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu uczniów PPSWA im. Danuty Baduszkowej. Wystąpią: Kinga Taront, Weronika Nawieśniak, Grzegorz Miller, Joanna Pasternak, Joanna Rybka, Kacper Kubryński, Hanna Nowakowska, Agnieszka Kwiecień, Mateusz Feliński, Alicja Kułak, Katarzyna Domalewska, przy pianinie: Luiza Dyluś.
Wstęp: 10 zł/15 zł (przedpłata/koncert).



Więcej informacji o imprezach w Gdyni:


Gdynia Kulturalna

Gdynia Sport

Gdynia Rodzinna

ikona

Najnowsze