Co Nowego

Jak spędzić weekend w Gdyni

Opis alternatywny

10.03.2016 r.

18. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Gdynia

Idzie wiosna, więc, jak co roku, do Gdyni na swoje święto zjeżdżają się globtroterzy. Od piątku 11 do niedzieli 13 marca podczas XVIII Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów spotkamy wszystkich, którzy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy realizowali najciekawsze przedsięwzięcia eksploracyjne. Będą: Olek Doba, Marcin Tomaszewski, Andrzej Ciszewski, żeglarze z „Selmy" i wielu innych. Finał imprezy, podczas którego zostaną wręczone Kolosy, najważniejsze polskie nagrody podróżnicze, poprowadzą Kinga Baranowska i Tomek Michniewicz. „Kolosy" to największa tego typu impreza w Europie.Szczegóły: www.gdynia.pl/spotkania

************Arka Gdynia kontra Zagłębie Sosnowiec
W piątek 11 marca, o godzinie 20.30 Arka Gdynia podejmie na stadionie przy ul. Olimpijskiej, trzecią drużynę 1.ligi, czyli Zagłębie Sosnowiec.
Zapowiada się rekordowa frekwencja na trybunach - klub wstrzymał sprzedaż karnetów, a bilety na tzw. "górkę" i "tory" zostały wyprzedane.

  


************
Biblioteka - miejsce dla każdego!

Zapraszamy na spotkanie z debiutującym pisarzem Krzysztofem Wrońskim, autorem książki „Czarny Bóg". Odbędzie się w piątek 11 marca o godzinie 17.00 w Bibliotece Obłuże (ul. Boisko 6).
Krzysztof Wroński to dwudziestosiedmioletni perkusista i ilustrator. Wielki fan Lovecrafta, literatury niesamowitej. Od dzieciństwa interesował się historią, zaczynając od zgłębiania tajemnic zakurzonych strychów, a kończąc, badając zamki joannitów jako doktorant na Uniwersytecie Gdańskim. W trakcie rowerowych wycieczek woli zjechać z głównej drogi, by pośród starych, zapomnianych wiosek poszukiwać śladów dawnych czasów, stanowiących prawdziwe zagłębie inspiracji, co też widać w debiutanckiej powieści „Czarny bóg", łączącej w sobie mało znaną historię i folklor Pomorza oraz weird fiction.

************

Wystawa tkanin 10. edycji „Baltic Mini Textile Gdynia"

50 miniatur tkackich, pochodzących z całego świata, będzie można podziwiać podczas 10. edycji wystawy pokonkursowej „Baltic Mini Textile Gdynia 2016". Prace, o różnych, niezwykłych i często bardzo wyrafinowanych formach, już od piątku 11 marca będą eksponowane w Muzeum Miasta Gdyni. W programie, oprócz zwiedzania wystawy, przewidziano wiele atrakcji, które przyciągną uwagę zarówno najmłodszych jak i nieco starszych miłośników sztuki.

Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_110467.html

************
XV SPIROS - Gdyński Maraton na Orientację

Pomorski Okręgowy Związek Biathlonu organizuje w weekend 11-12 marca na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego XV edycję SPIROSA - Gdyńskiego Maratonu na Orientację.

Zawody, które patronatem objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek odbędą się w 6 kategoriach pieszych i rowerowych. Do imprezy zapraszamy nie tylko profesjonalistów ale również całe rodziny. Biuro zawodów mieścić się będzie w Szkole Podstawowej nr 26 w Gdyni przy Tatrzańskiej 40.

Szczegółowy komunikat startowy oraz informacje dotyczące imprezy są umieszczane na stronie: www.biathlon.pomorskie.pl.

************
Zwiedź bezpłatnie "Błyskawicę"

Z okazji jubileuszu 45. rocznicy utworzenia 3 Flotylli Okrętów ORP „Błyskawica" będzie dostępny dla zwiedzających za darmo w najbliższy weekend:

- piątek 11 marca od godziny 13.00 do 16.00

- sobota 12 marca od godz. 13.00 do 16.00

- niedziela 13 marca od godz. 10 do 14.00
************
W Cafe Księgarni Vademecum Sobotnia gralnia Planszowa

Cafe Księgarnia Vademecum (ul. Świętojańska 5-7) zaprasza: w sobotę, 12 marca w godz. 15.30-18.30 - na tradycyjną Sobotnią Gralnię Planszową. Wstęp wolny.

************
Caffe Anioł poleca

Kawiarnia Caffe Anioł poleca (Kamienica pod Pomuchlem, Gdynia, ul. Kilińskiego 6, tel. 58 625 74 44):
- sobota, 12 marca godz. 19.00 - koncert irlandzkich singer-sogwriterów CROÍ band (IRL/PL) - traditional irish music and ballads z okazji nadchodzącego dnia Świętego Patryka.
Wstęp: 20/30 zł.

- niedziela, 13 marca o godz. 17.00 - koncert zespołu Dobre Ludzie.
Wstęp: 15/20 zł.

Strona: www.dobreludzie.pl

Bliższe informacje na temat wszystkich imprez w kawiarni na www.caffeaniol.pl w zakładce Aktualności.

Rezerwacje na e-mail: rezerwacja@caffeaniol.pl bądź osobiście w kawiarni

 ************
Oratorium Pasyjne

Centrum Aktywności Seniora w Gdyni zaprasza na Oratorium Pasyjne „Ślad Losu" Redemptorysty o. W. Skroboszewskiego w wykonaniu Chóru Kamerton, zespołu kameralnego z udziałem: Muzyków Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej, Jana Rejnowicza, Arkadiusza Farkowskiego, Michała Posiewnika oraz solistów: Anny Skowron i Jacka Siciarka w sobotę 12 marca o godz. 18.00 w Kościele Górnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni, ul. Armii Krajowej 46.

Dyryguje: Maja Sokołowska. Rozważania pasyjne: Formacja Artystyczna OKK SM BAŁTYK pod kierunkiem Jolanty Zaworskiej. Oprawa plastyczna: Pasją Połączone - grupa malarska OKK SM BAŁTYK pod kierunkiem Doroty Białczak.

************
Charytatywnie dla Wiktorii

Chrześcijańska Służba Charytatywna i Fungacja Mam Marzenie zapraszają w sobotę 12 marca o godz. 17.00 na koncert charytatywny zespołu New Heaven na rzecz 6-letniej Wiktorii, podopiecznej Fundacji Mam Marzenie. Koncert odbędzie się w siedzibie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Gdyni przy ul. Krasickiego 32.
Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja dostarcza chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwalają choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu.

W trakcie koncertu w Gdyni przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na spełnienie marzenia Wiktorii.

************
Otwarty Turniej Tradycyjnego Wushu

W sobotę 12 marca o godzinie 10.00 w Hali sportowej Zespołu Szkół nr 9 w Gdyni odbędzie się VII Otwarty Turniej Tradycyjnego Wushu. Wstęp wolny.

Wushu to ogół chińskich sztuk walki znany również pod nazwą kung fu.W skład wushu tradycyjnego wchodzą style o wielosetletniej historii, charakteryzujące się specyficznymi metodami treningowymi. Są to: trening walki, trening form stylowych (ręcznych i z bronią), utwardzanie, praca z energią wewnętrzną poprzez taiji i qigong, ćwiczenia siłowe, gibkościowe i wytrzymałościowe. Z tradycyjnym wushu związany jest legendarny klasztor Shaolin, który uważany jest za kolebkę tzw. północnego wushu tradycyjnego.

Na sobotnich zawodach zawodnicy będą rywalizować w konkurencjach form tradycyjnych ręcznych oraz form wykonywanych z bronią taką jak: kij, szabla, sztylety czy halabarda. Konkurencje te podzielone są na kategorie wiekowe. Najmłodsi zawodnicy nie mają ukończonych 10 lat.

************

Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano.

Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.

Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia

************

Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront

Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty, co sobotę odbywa się w godz. 10.00 - 15.00 w Centrum Gdynia Waterfront.

************

Miasteczko ZmysłówMiasteczko Zmysłów

W weekend 12-13 marca w Muzeum Miasta Gdyni rusza „Miasteczko Zmysłów". Odwiedzający będą mogli zobaczyć interaktywną wystawę, która poruszy wszystkie zmysły. Dla najmłodszych organizator przygotował animacje, zajęcia plastyczne i inne atrakcje w kąciku zabaw. Natomiast rodzice skorzystają z bezpłatnych warsztatów z psychologiem. Akcja promuje czas spędzany aktywnie i twórczo przez całe rodziny.

Interaktywna wystawa to 17 eksponatów, które prowokują, ciekawią i... pokazują jak można oszukać własny mózg. Dobrano je tak, aby oddziaływać na wszystkie zmysły. Organizatorzy zachęcać będą do eksperymentowania z instalacjami  i wytłumaczą, jakie zjawiska można obserwować, z czego one wynikają i gdzie się je wykorzystuje
w praktyce.

Dla rodziców przygotowano wyjątkowe warsztaty prowadzone przez psycholog Dorotę Zawadzką, uznaną ekspertkę - autorytet w dziedzinie wychowania i rozwoju dzieci. Pomogą one rodzicom w odnalezieniu odpowiedzi na kilka pytań, np.: w co się z dzieckiem bawić najczęściej i dlaczego, jak odkrywać talenty u swojej pociechy oraz dlaczego tak ważne jest aby w zabawie angażować wszystkie zmysły.

Organizator nie zapomniał też o najmłodszych zwiedzających (od 4 do 9 lat), przygotowując dla nich kącik zabaw. Będą animacje, warsztaty, konkursy - plastyczne, zajęcia zręcznościowe i z elementami muzycznymi. Animatorki zapewnią zabawy z kolorami, zapachami, fakturami. Dzięki nim dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności i poznawać świat na nowo.

Tematy warsztatów dla rodziców:
• sobota 11:00-13:00 „Trening czyni mistrza, czyli w co się bawić najczęściej. O zabawach, które uczą i doskonalą umiejętności naszych dzieci"
• sobota 14:00-16:00 „Domowy talent show - jak odkrywać talenty u własnego dziecka?"
• niedziela 11:00-13:00 „Najważniejszych pięć zmysłów czyli dlaczego zabawy angażujące wszystkie zmysły są niezbędne?"

Aby wziąć udział w warsztatach należy się zarejestrować na stronie www.miasteczkozmyslow.pl.

Niestety w warsztatach może wziąć udział ograniczona ilość osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

************

Koncert Pieśni Wielkopostnych

W niedzielę, 13 marca o godz. 14.00 odbędzie się Koncert Pieśni Wielkopostnych w wykonaniu Chóru „SYMFONIA" pod dyrekcją Bogny Swiłło.

Koncert odbędzie się w kościele p.w. Św. Antoniego, Gdynia, Wzgórze Św. Maksymiliana OO. Franciszkanie, ul. Ujejskiego 40
Wstęp wolny.

************
Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza w piątek 11 i sobotę 12 marca o godz. 19.00 na najnowszy spektakl „Być jak Krzysztof Krawczyk" w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego.

Rzecz się dzieje na weselu. Ale czy na pewno? Internetowa, alternatywna rzeczywistość przenosi nas w inny wymiar, w którym wszystko staje się możliwe. Wielka miłość i wielkie przeboje. Zapraszamy Państwa na chwilę zabawy i wzruszenia!

W niedzielę 13 marca o godz. 19.00 zapraszamy na „Historię filozofii po góralsku" Józefa Tischnera w reżyserii Bogdana Cioska.

„Na pocątku wsędy byli górole, a dopiero pote porobiyli się Turcy i Zydzi. Górole byli tyz piyrsymi »filozofami«. Bo na pocątku nie było Greków, ino wsędy byli górole". Bestsellerowa pozycja książkowa z sukcesem przełożona na język teatru. Niezwykle błyskotliwa, inteligentna i skrząca się charakterystycznym dowcipem opowieść o filozofii, filozofach, a co najważniejsze - o życiu po prostu. Ubarwiona piosenkami i próbami odpowiedzi na odwieczne pytania ludzkości: co było na początku? Jak powstał świat? Czym jest człowiek? A czym dusza?

************

Teatr Gdynia Głowna proponuje

Teatr Gdynia Główna zaprasza:

w piątek i sobotę 11 - 12 marca o godz. 19.00 -
premiera - Without Music I Am Nothing - Reżyseria i choreografia: Josué Joseph La Época oraz Przemysław Wereszczyński.
Fuzja dwóch ciał, dwóch żywiołów, dwóch sztuk, dwóch miast, zderzenie dwóch energii: Nowego Jorku i Gdyni!!! Josué Joseph  La Época, nowojorczyk, który tańczy muzykę. Twórca stylu tańca, w którym to on może decydować o jego charakterze… Przemek Wereszczyński niewyczerpane ciało i dusza Gdyni osadzone w gorących rytmach.
Bilety: 40/50 zł

w niedzielę 13 marca godz. 18.00
- Pomiędzy wg Ślubu Witolda Gombrowicza w reżyserii Ewy Ignaczak.
Ślub Witolda Gombrowicza to dramat, którego głównym obszarem poszukiwań jest problem wolności osobistej, wolności totalnej, pierwotnej, zbliżającej się do Absolutu. Główny bohater dramatu, Henryk, powołany do odegrania roli w tym świecie i sztucznie wierzący w swoją tożsamość, po powrocie z wojny zdaje sobie sprawę z ciągłych, nieustannych przemian zależnych od ludzi, których napotyka.
Bilety: 25/35 zł

w niedzielę 13 marca godz. 12.00
Stacja Bajek – JURI – magiczny spektakl dla dzieci!
Niezwykła podróż do wnętrza starej szafy. Pełna ciekawości dziewczynka imieniem Juri przeżywa fascynującą przygodę. Tajemnicza, operowa szafa, a w niej zakurzone kostiumy i dawno nieużywane rekwizyty – przedmioty, które odeszły w zapomnienie, których przeznaczenia nikt już nie pamięta. Czy to możliwe, że te „rupiecie” ożywają? Co kryje się za drzwiami szafy? Kogo na swojej drodze spotyka Juri? Kim są Hopsas i Ślimol, wejścia do jakiej krainy strzeże Kurzeracz?
Bilety: 20 zł

Repertuar oraz wszystkie szczegóły dostępne są na stronie: www.teatrgdyniaglowna.pl.

sprzedaż on-line: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

************
Dzieje się w Centrum Kultury

Centrum Kultury zaprasza:

w piątek 11 marca o godz. 19.00 na spektakl „Mayday. Run For Your Wife" w reż. Dariusza Majchrzaka (Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51). Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta.
Gdzieś pomiędzy ulicami Portową a Legionów w Gdyni żyje sobie pewien taksówkarz - człowiek jakich wielu, a jednak skrywa on pewną tajemnicę, która nieoczekiwanie wychodzi na jaw. To najbardziej oblegany spektakl sezonu - mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i... jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.
Bilety: 35 zł/30 zł. Kolejny spektakl w sobotę 12 i niedzielę 13 marca.

Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51, kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.- pt. 11.00-16.30, wt. 11.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.

************
„Pchła Szachrajka" - bawi, uczy małych i dużych

Teatr Czwarte Miasto zaprasza na mądry i wesoły spektakl kabaretowy dla dzieci i dorosłych oparty na tekście Jana Brzechwy pt. „Pchła Szachrajka w Gdyni" w reż. Adama Dzieciniak. Spektakl będzie można obejrzeć w Centrum Kultury przy ul. Łowickiej 51 w dniach: sobota 12 marca o godz. 15.00 i niedziela 13 marca o godz. 12.00.

To bajka o zawadiackich przygodach psotnej Pchły, które bawią dzieci od blisko 70 lat. Spektakl jest wspaniałą propozycją dla najmłodszych, młodych a także dorosłych widzów na przeżycie niepowtarzalnej przygody teatralnej, utrzymanej w komediowo-kabaretowej atmosferze, przepełnionej słownym i sytuacyjnym humorem. Młodzi oraz dorośli widzowie biorąc czynny udział w przedstawieniu, mając bezpośredni wpływ na rozwój wydarzeń scenicznych z pewnością będą się świetnie bawić.

Tekst bajki: Jan Brzechwa.

Scenariusz i reżyseria: Adam Dzieciniak.

Obsada: Michał Malinowski, Bartosz Sołtysiak / Dariusz Majchrzak.

Scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek.

Oprawa muzyczna: Sebastian Ślusarczyk.

Koordynacja projektu: Dorota Sadowska.

Opieka artystyczna: Dariusz Majchrzak.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 4 lat do 100 lat.

Informacja o biletach: cena biletu: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy.

Bilety online: www.interticket.pl/program/pchla-szachrajka-w-gdyni-rez-adam-dzieciniak-1616

Rezerwacja 531 587 829. Bilety będzie można kupić w InfoBoksie, online interticket.pl lub godzinę przed************ 

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Niewinne", nowy film z Agatą Buzek, to jedna z premier w repertuarze Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego na nadchodzący tydzień. Będzie też premierowy pokaz specjalny dokumentu pt. „Wyobraź sobie świat bez muzyki".

W nowoczesnym budynku przy Placu Grunwaldzkim 2 do dyspozycji widzów są trzy sale: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl. Więcej informacji pod numerem 58 712 46 14. Na miejscu codziennie na widzów czeka filmowa kawiarenka FaBuła.

Sala Warszawa
Piątek, 11 marca
Robinson Crusoe - 13.10
7 rzeczy, których nie wiecie o facetach - 15.00
Historia Roja - 17.30
Niewinne - 20.15

Sobota, 12 marca - niedziela, 13 marca
Historia Roja - 10.30, 17.30
Robinson Crusoe - 13.10
7 rzeczy, których nie wiecie o facetach - 15.00
Niewinne - 20.15

Piątek, 11 marca
Na skrzyżowaniu wichrów - 14.00, 20.50
Historia Roja - 15.15
Niewinne - 18.00
Nawet góry przeminą - 18.20
Carol - 15.50, 20.30

Sobota, 12 marca - niedziela, 13 marca
Robinson Crusoe - 10.50
Ojcowie i córki - 12.45
Na skrzyżowaniu wichrów - 14.00, 20.50
Historia Roja - 15.15
Niewinne - 11.30, 18.00
Carol - 15.50, 20.30
Nawet góry przeminą - 18.20.

************
Klub Filmowy zaprasza na Polską 1

Klub Filmowy w Gdyni (ul. Polska 1) zaprasza w dniach od piątku 11 do niedzieli 13 marca:
- o godz. 18.00 - na film „Fusi", reżyseria: Maïwenn
- o godz. 20.00 - na film „Carol", reżyseria: Todd Haynes

Bilety na każdy z filmów w cenie 10 zł.

Strona internetowa: www.klubfilmowy.plWięcej informacji o imprezach w Gdyni:


Gdynia Kulturalna

Gdynia Sport

Gdynia Rodzinna