Co Nowego

Jak spędzić weekend w Gdyni

Opis alternatywny

04.03.2016 r.


KomiksLOVE w Bibliotece pod ŻabkąKomiksLOVE w Bibliotece pod Żabką

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 18, ul. Kartuska 20 zaprasza w piątek 4 marca o godzinie 17:00 młodzież na kreatywne warsztaty komiksowe.

Chcesz nauczyć się rysować komiksy? Przyjdź do Biblioteki Pod Żabką na warsztaty prowadzone przez doświadczone ilustratorki i animatorki kreatywnych zajęć. Na warsztaty zapraszają:

Marta Tymińska oraz Emilia i Katarzyna Marlewskie.

Na warsztatach KomiksLOVE krok po kroku nauczysz się podstaw rysowania, kadrowania i projektowania komiksowych historyjek.

Wstęp wolny!

***************
O historii mody francuskiej


Towarzystwo Przyjaźni Polsko - Francuskiej zaprasza na spotkanie z cyklu „Cywilizacja francuska" na wykład Agnieszki Filipowicz- „Historia mody francuskiej na podstawie świadectw ikonograficznych", który się odbędzie w piątek, 4 marca o godz. 17.00 w siedzibie Towarzystwa. Po wykładzie uzupełnionym obrazami dyskusja na temat zmieniającej się mody.

Bliższe informacje o spotkaniu uzyskać można drogą mailową: tppfgdynia@poczta.onet.pl oraz telefonicznie 58 621 91 15 w godz. 16.00-19.00.
***************
3 Festiwal PROGRESSteron3 Festiwal PROGRESSteron

3 dni, ponad 70 warsztatów i wykładów, znani trenerzy - wiosenna edycja trójmiejskiego Festiwalu PROGRESSteron odbędzie się od piątku 4 do niedzieli 6 marca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Festiwal PROGRESSteron skierowany jest do kobiet zainteresowanych swoim rozwojem osobistym i zawodowym. Edycje - jesienna i wiosenna odbywają się w największych miastach Polski: Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie. Formuła Festiwalu daje szansę zetknięcia się z bogactwem sposobów na poznawanie i wyrażanie siebie w bardzo krótkim czasie. W ramach kolejnych edycji PROGRESSteronu odbyło się ponad 20 000 warsztatów zorganizowanych przez Dojrzewalnię Róż i jej partnerów. Dotychczas wzięło w nich udział ponad 90 tys. osób.

Motywem przewodnim 33 PROGRESSteronu jest: „Ta jedna rzecz, która ma wpływ na moje życie" - to także zaproszenie do rozmowy uczestników Festiwalu i próba podzielenia się z innymi swoimi przemyśleniami. Mogą to być rzeczy całkiem drobne, jak np. codzienna szklanka wody z cytryną lub spacer z psem, a mogą być duże - jak np. decyzja o zmianie ścieżki zawodowej czy chęć wyjazdu w podróż życia. Niezależnie od znaczenia, każda z tych rzeczy ma swoją wartość i o tym w tej edycji chcemy rozmawiać.
***************
Puchar Polski juniorek i seniorek w gimnastyce artystycznej GdyniaPuchar Polski juniorek i seniorek w gimnastyce artystycznej Gdynia

Od piątku do niedzieli 4-6 marca w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni odbędzie się I edycja Pucharu Polski w gimnastyce artystycznej. Organizatorem zawodów jest SMS Gdynia oraz UKS Jantar Gdynia. W zawodach wezmą udział zawodniczki Kadry Polski Juniorek i Seniorek.

Dodatkowo, zgodnie z regulaminem PZG każdy klub ma prawo zgłosić również po jednej zawodniczce spoza kadry zarówno w kategorii juniorek jak i seniorek. Do zawodów zgłoszonych jest 26 juniorek oraz 13 seniorek.

Zawody będą transmitowane na żywo za pośrednictwem firmy RELL.PL

Transmisja on-line www.rell.pl

Wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/425075887685797/

Puchar Polski Juniorek i Seniorek w gimnastyce artystycznej Gdynia

• Program zawodów

Sobota 5 marca

11.00- otwarcie zawodów

11.10- 13.00 - I rzut juniorek w 3 przyborach

13.15-15.05 - II rzut juniorek w 3 przyborach

Przerwa obiadowa

15.45- 17.00 - start seniorek w 2 przyborach

Niedziela 6 marca

10.00- 10.40 - II rzut juniorek w 1 przyborze

10.40- 11.20 - I rzut juniorek w 1 przyborze

11.35- 12.50- start seniorek w 2 przyborach

12.50-13.20 pokazy ( przerwa obiadowa)

13.20-13.40 Zakończenie zawodów

Wstęp wolny, zapraszamy do kibicowania!

***************
V Turniej o Puchar Bombardierów z WybrzeżaV Turniej o Puchar Bombardierów z Wybrzeża

W sobotę 5 marca w Hali UKS Galeon, ul. Morska 89-91 odbędzie się V Turniej o Puchar Bombardierów z Wybrzeża.

Wstęp wolny.

***************

Koncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu chóru FiloiKoncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu chóru "Filoi"

W sobotę, 5 marca o godz. 16.00 w auli Domu Rzemiosła w Gdyni przy ul. 10 lutego 33 odbędzie się koncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu chóru Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku „Filoi" oraz spektakl teatralny „Zatopieni w historii" w wykonaniu młodzieży z Parafii Św. Mikołaja Cudotwórcy w Topilcu. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w biurze Fundacji FLY przy ul. Świętojańskiej 36/2 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00.

Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_109688.html
***************
Warsztaty ceramiczne „Wielkanocne Koszyczki" w CultureBoxie

W sobotę 5 marca w godzinach 11:00-14:00 CultureBox zaprasza na warsztaty ceramiczne „WIELKANOCNE KOSZYCZKI".

CultureBox po raz kolejny zaprasza „młode talenty rzeźbiarskie" do wesołej i twórczej zabawy z gliną!

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi będziemy tworzyć formy przestrzenne o takiej właśnie tematyce. Każdy będzie mógł własnoręcznie wykonać ceramiczne ozdoby wielkanocne: koszyczki, zajączki, kurczaczki... Jak zawsze liczymy na pomysłowość i wyobraźnię uczestników naszych warsztatów.
Dla osób doświadczonych w pracy z gliną i stałych uczestników naszych warsztatów - wprowadzenie nowych technik!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy z niezwykle wdzięcznym materiałem, jakim jest glina. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych! Wystarczy wyobraźnia i zapał do stworzenia własnych rzeźb, które po wypaleniu i poszkliwieniu uczestnicy otrzymają na własność!

Warsztaty poprowadzi Pani Grażyna Błaszczyk.

Udział w warsztatach: 10 zł/osoba.

***************
Planszówki

Rada Dzielnicy Dąbrowa zaprasza wszystkich mieszkańców na „Dzień z grami planszowymi" w sobotę 5 marca do Zespołu Szkół nr 14 (ul. Nagietkowa 73).

Od godziny 10.00 do 18.00 udostępnionych zostanie kilkadziesiąt tytułów gier planszowych. Odbędzie się turniej dla dorosłych i dla dzieci w którym będzie można wygrać ciekawe nagrody. Zachęca się do przynoszenia własnych gier oraz zapraszania sąsiadów. Wydarzenie bezpłatne.
***************
Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano.

Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.

Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia

***************
Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront

Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty, co sobotę odbywa się w godz. 10.00 - 15.00 w Centrum Gdynia Waterfront.

***************
Caffe Anioł poleca

Kawiarnia Caffe Anioł poleca (Kamienica pod Pomuchlem, Gdynia, ul. Kilińskiego 6, tel. 58 625 74 44):

- sobota, 5 marca, godz. 12.00 - warsztaty decoupage. Prowadzenie - Helena Rebeka Kabat. Żadne doświadczenie nie jest potrzebne. Zapisy pod nr tel.: 515 043 226

Koszt warsztatów: 50 zł.

- sobota, 5 marca, godz. 19.00 - recital Marzeny Szkodo

Marzena Szkodo - gitara klasyczna, wokal. Wstęp: 10 zł.

niedziela, 6 marca, godz. 17.00 - koncert operetkowy i musicalowy „Kwiatek dla Ewy".

Ewa Dorawa-Jurkiewicz - mezzosopran

Wojciech Grudnowski - tenor

Ewa Pralicz - pianino

wstęp: 20 zł.

Bliższe informacje na temat wszystkich imprez w kawiarni na www.caffeaniol.pl w zakładce Aktualności.

Rezerwacje na e-mail: rezerwacja@caffeaniol.pl bądź osobiście w kawiarni

 
***************
Warsztaty rodzinne Manufaktura PięknaWarsztaty rodzinne Manufaktura Piękna

W weekend, 5 marca o godzinie 12:00 i 15:00 oraz 6 marca 2016 o godzinie 15:00,odbędą się rodzinne warsztaty w Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Do udziału w warsztatach zapraszamy Młodych Odkrywców (w wieku od 6 lat) wraz z opiekunami.

Podczas warsztatów pokażemy, jak można przygotować naturalne kosmetyki, które pomogą nam się zregenerować po zimie. Przekonamy się, jak znajomość chemii pozwala na świadome łączenie składników, aby powstałe produkty były nie tylko aromatyczne, ale także wykazywały działanie pielęgnacyjne i odżywcze.

Każdy z uczestników warsztatów będzie mógł wykonać:
- pięknie pachnącą kulę do kąpieli;
- regenerujący żel do rąk, który doskonale nawilży dłonie, które ucierpiały podczas zimy;
- pielęgnacyjny krem z filtrem UV, który odżywi naszą skórę, a także zapewni nam podstawową ochronę przed wiosennym słońcem;
- dwufazowy płyn do demakijażu twarzy, mający właściwości oczyszczające i nawilżające.

Sprawdzimy to wszystko podczas bardzo aktywnych i pełnych doświadczeń warsztatów rodzinnych "Manufaktura piękna".

Czas trwania warsztatów: 1 godzina.
Cena udziału w warsztatach to 12 zł od osoby.

Sprzedaż biletów odbywa się przez nasz serwis internetowy http://bilety.experyment.gdynia.pl
Dla osób biorących udział w warsztatach bilety na wystawę Experymentu w promocyjnej cenie biletu ulgowego (12 zł)! Bilety na wystawę w cenie promocyjnej do zakupu tylko w kasach Experymentu w dniu wydarzenia.

 ***************
Zwiedzanie Domku Żeromskiego

Prezes Towarzystwa Przyjaciół Orłowa Sławomir Kitowski zaprasza do zwiedzania Domku Żeromskiego w sobotę 5 i niedzielę 6 marca w godz. 12.00-16.00, kiedy to osobiście będzie pełnił dyżur kustosza ekspozycji muzealnej (wejście od ul. Zacisznej).
***************
Bobola Cup 2016

Dziekan Dekanatu Oksywie ks. prałat dr Sławomir Decowski, Fundacja „Źródło Radości" oraz dr Jarosław Kłodziński zapraszają w sobotę 5 marca od 11.00 do 17.00 (U-12) i niedzielę 6 marca od 10.00 do 16.00 (U-11 i młodsi) do sali gimnastycznej ZSO nr 4, ul. Płk. Dąbka 207 na turnieje piłkarskie dzieci.

Dodatkowo w sobotę 5 marca od godz. 9.00 na tejże sali odbędzie się turniej futsalu seniorów. Wystąpią drużyny: Parafii pw. św. Andrzeja Boboli, Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej PKM i Radni Gdyni.

Regulamin Bobola Cup 2016


***************
Biegun - Ty wybierasz, Ty decydujesz

W niedzielę 6 marca o godz. 9:00 wystartuje pierwszy z trzech ekstremalnych biegów Biegun: Ty wybierasz, Ty decydujesz.

Trasa biegu to okrągła pętla, mająca 3 km długości. Zawodnicy sami decydują, ile razy chcą ją pokonać. Maksymalna liczba okrążeń to 5, minimalna - jedno okrążenie.

Bieg odbywa się w Adventure Park Gdynia Kolibki ul. Bernadowska 1. Na trasie pojawi się kilkanaście przeszkód, wykorzystujących ukształtowanie terenu lub zbudowanych specjalnie na bieg przez organizatorów. Na uczestników czekać będą przeszkody pod postacią ściany ognia, mostu tybetańskiego, zasieków rodem z poligonu, mostu Pałkiewicza, a także wielu innych.

Szczegóły: www.biegun.info/informacje-o-biegu/
***************
Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza w piątek 4 i sobotę 5 marca o godz. 19.00 i 6 marca o godz. 17.00 na sztukę Aleksandra Fredry „Ożenić się nie mogę" w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego. Sława, błysk fleszy, news, moda i wielka gra.

„Ożenić się nie mogę" Fredry to nie tylko napisana z humorem, brawurą i przewrotnością komedia o miłosnych perypetiach kilkorga bohaterów, ale przede wszystkim zaskakująco aktualna rzecz o tym, że głupota i próżność się nie starzeją. Czy chodzi o to, żeby się ożenić zdobywając serce i rękę ukochanej, czy raczej o to, by choć na jeden dzień zostać gwiazdą plotkarskich portali? Pieniądze, znajomości, szantaże i kompromitujące listy, to narzędzia do osiągnięcia tego celu. Ale, czy w sieci kłamstw, intryg i zamiany ról, gdzie paparazzi nie odstępują bohaterów na krok, wszystko dobrze się skończy?

***************
Dzieje się w Centrum Kultury

Centrum Kultury zaprasza:

- w sobotę 5 marca o godz. 12.00 na I Małe Gdyńskie Dyktando (ul. Łowicka 51). Wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zapraszamy wszystkich mieszkańców Gdyni na dyktando. Warunki udziału i szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie na stronie www.ckgdynia.pl. Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe (I miejsce - 500 zł) oraz rzeczowe. Fundatorem nagród pieniężnych jest Radny Gminy Kosakowo Jacek Chajęcki. Wstęp wolny, wcześniejsze zapisy.

- w sobotę 5 marca o godz. 19.00 na spektakl „Trucizna teatru" w reż. Anny Zagórskiej (ul. Łowicka 51). Salonowe maniery przemieszane z zachowaniami mocno niekonwencjonalnymi. Fałsz, obłuda i czarne poczucie humoru, a wszystko to dla kontrowersyjnego celu jakim jest naukowy eksperyment odnoszący fizjologię do sztuki aktorskiej. Fascynująca rozgrywka, gwarantująca widzom doskonałą zabawę. W obsadzie Stanisław Górka i Cezary Morawski. Bilety: 35 zł / 30 zł.

- w niedzielę 6 marca o godz. 12.00 na poranek muzyczny dla dzieci pt. „Karnawał zwierząt Camila Saint-Saensa" w ramach Małej Gdyńskiej Filharmonii (Sala Koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9). Podczas koncertu królować będą dwa dostojne fortepiany - czarne, na trzech nogach, z trzema złotymi pedałami i czarno-białą klawiaturą, które zawsze dostojnie prezentują się na wielkich estradach. Zabrzmią dźwięki zwierząt, jak w prawdziwym muzycznym zoo. Przedstawimy bowiem niezwykły cykl miniatur francuskiego kompozytora C. Saint-Saensa. Bilety: 8 zł.
***************

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna zaprasza:

w sobotę 5 marca godz. 19.00 „Produkt" Marka Ravenhille'a, w reżyserii Michała Rzepki. Reżyser - James, usiłuje namówić gwiazdę ekranu, by zagrała w jego najnowszym filmie.

Utkał prostą satyrę o Ameryce, mediach i traumie po wydarzeniach 11 września 2001 roku, w oparach gorącej miłości kobiety zachodu do mrocznego arabskiego zamachowca-samobójcy. Jeśli tylko mężczyzna zdoła przekonać aktorkę, uzyska doskonały produkt. James to smakosz padliny i ludzkich fobii, bezduszna maszynka do zarabiania pieniędzy. A to wszystko po to, by nasycić swoje ego.

Bilety: 25/35 zł

w niedzielę 6 marca godz. 12.00 - Stacja Bajek - „Wielkie ciasto" insp. opowiadaniem J.R.R. Tolkiena Kowal z Podlesia Większego w reżyserii Piotra Srebrowskiego.

Wielkie Ciasto to kulinarno-magiczny spektakl opowiadający pełną przygód historię młodego Kowalczyka. Jeden kreatywny reżyser, dwóch zdolnych aktorów, kilka „kuchennych lalek", garść wyobraźni, łyżka tajemnicy i szczypta dobrego humoru - to przepis na wyśmienitą teatralną zabawę przyprawioną nutą refleksji.

Bilety: 20 zł.

w niedzielę 6 marca godz. 18.00 „Emigrantka" Reżyseria: Tomasz Valldal-Czarnecki Obsada: Vilde Valldal-Johannessen, Jeremiasz Gzyl. Ostra satyra na polską rzeczywistość widzianą oczami obcokrajowca. Rzeczywistość, której sami przestaliśmy się dziwić...

Bilety: 25/35 zł. Repertuar oraz wszystkie szczegóły dostępne są na stronie: www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna sprzedaż on-line: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

 
***************
Klub Filmowy zaprasza na Polską 1

Klub Filmowy w Gdyni (ul. Polska 1) zaprasza od piątku 4 do niedzieli 6 marca na filmy:

- o godz. 18.00 - na film „Moja miłość"

- o godz. 20.00 - „Pokój" (nominacja do Oscara!).

Bilety na każdy z filmów w cenie 10 zł.

***************
W kinie studyjnym GCF

„Historia Roja", polski dramat wojenny w reżyserii Jerzego Zalewskiego - historia Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. Rój, żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych - to jedna z premier w repertuarze Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego na nadchodzący tydzień.

W nowoczesnym budynku przy Placu Grunwaldzkim 2 do dyspozycji widzów są trzy sale: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl. Więcej informacji pod numerem 58 712 46 14. Na miejscu codziennie na widzów czeka filmowa kawiarenka FaBuła.

Sale Warszawa i Morskie Oko

piątek 4 marca

Carol - 13.40

Robinson Crusoe - 13.50

Ojcowie i córki - 15.40

Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy - 16.00

7 rzeczy, których nie wiecie o facetach - 18.00

Nawet góry przeminą - 18.20

Historia Roja - 20.15

Yona - 20.50

weekend 5 - 6 marca

Historia Roja - 11.00, 20.15

Pokój - 11.15

Carol - 13.40

Robinson Crusoe - 13.50

Ojcowie i córki - 15.40

Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy - 16.00

7 rzeczy, których nie wiecie o facetach - 18.00

Nawet góry przeminą - 18.20

Yona - 2.50

Sala Goplana

piątek 4 marca

Historia Roja - 13.30

Barany. Islandzka opowieść - 16.10

Pokój - 18.10

Carol - 20.30

weekend 5 - 6 marca

Barany. Islandzka opowieść - 10.00, 16.10

Robinson Crusoe - 11.45

Historia Roja - 13.30

Pokój - 18.10

Carol - 20.30Więcej informacji o imprezach w Gdyni:


Gdynia Kulturalna

Gdynia Sport

Gdynia Rodzinna