Co Nowego

Jak spędzić weekend w Gdyni

Opis alternatywny

05.02.2016 r.


Spotkanie z autorem powieści "Dżoker. Gdynia. Miasto cudów"

Miasto Gdynia i Wydawnictwo MG zapraszają na spotkanie z Michałem Piedziewiczem - autorem powieści "Dżoker. Gdynia. Miasto cudów", które odbędzie się w piątek 5 lutego, o godz. 18.00 w Gdynia InfoBox. Spotkanie poprowadzi Joanna Grajter.

Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_108670.html
************
Zaczytana Kafejka w Bibliotece Chylonia

Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece Chylonia, ul. Opata Michała Antoniego Hackiego 33, zaprasza w piątek 5 lutego o godz. 17:00 miłośników czytania na spotkanie z książką „Z głębi serca" Julietty Fay.
************
Caffe Anioł poleca

Kawiarnia Caffe Anioł poleca:
- w sobotę, 6 lutego w godz. 12.00-15.00 - Warsztaty Patchworkowe - praktyczne przyborniki na domowe skarby
Warsztaty nauki szycia dla dorosłych i dla dzieci. Cena warsztatu 30 zł na materiały. Rękodzieło każdy zabiera ze sobą do domu.
Prowadzenie i zapisy Agata Jaworska: mailem agajaw76@wp.pl lub telefonicznie 571 415 129;
- w sobotę, 6 lutego o godz. 17.00 - na wernisaż Wolność Istnienia - Magda Wosztyl - fotografia. Wystawa potrwa do 19 lutego. Wstęp wolny.

Wernisaż rozświetli krótki koncert artystki Aleja Nesz (Wiesia Szypelt). Aleja Nesz jest wokalistką, dyrygentką, tworzy muzykę „dla duszy". Zajmuje się muzykoterapią. Specjalizuje się w pracy z głosem i z emocjami poprzez improwizację muzyczną.

Magda Wosztyl jest dziennikarką, filologiem slawistyki i pedagogiem. Fotografią zajmuje się hobbistycznie. Jej pierwsze efekty powstały podczas współpracy z Maciejem Orzechem na potrzeby audycji radiowej Winylowe Pole, gdzie zajmowała się wizerunkiem modelek, zgodnym z porami roku i tematyką muzyczną.
Opiekun artystyczny: Karol Formela;

- w sobotę, 6 lutego o godz. 19.00 - na koncert pieśni ukraińskich i żydowskich Volodymyr Bilokur (Ukraina) - kobza ukraińska, śpiew, Marianna Banias (Polska) - skrzypce. Wstęp: 20 zł.

- w niedzielę, 7 lutego o godz. 17.00 - na wieczór z bardem w spódnicy - Marzeną Nowakowską z zespołem, Paweł Tomaszewski - gitara akustyczna i ukulele basowe, Robert Wojewódka - cajon. Wstęp 25 zł

************
Wykład i trening z prof. Wojciechem Ratkowskim

Od 55 lat OPEC dostarcza ciepło mieszkańcom Gdyni. Z tej okazji razem z Gdyńskim Centrum Sportu zaprasza na wyjątkowy projekt dotyczący cyklu wykładów, prowadzonych przez wybitnego biegacza i uznanego wykładowcę prof. Wojciecha Ratkowskiego. Zajęcia teoretyczne z zakresu treningu biegowego uzupełnione będą ćwiczeniami. Zalecane stroje sportowe.


Pierwszy z cyklu wykład nt. „Bieganie czy trening -podstawy treningu biegowego" odbędzie się w piątek 5 lutego o godz. 18:00.

Wykłady odbędą się w Sali konferencyjnej przy Narodowym Stadionie Rugby.

Po wykładach rozpoczną się ćwiczenia w salce fitness w budynku Hali Lekkoatletycznej (wejście od strony stadionu miejskiego).
************
Mistrzostwa Polski Juniorek


Od piątku 5 lutego do niedzieli 7 lutego w Hali Akademii Marynarki Wojennej przy ulicy Śmidowicza 69 w Gdyni odbędzie się turniej 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek. Zagrają cztery drużyny.


W ubiegłym sezonie Vistal Gdynia zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek. W 1/8 finału trafiliśmy do grupy F, w której pokonaliśmy UKS Start Pietrowice Wielkie 42:32 i MKS MOS Gniezno 28:17. Ćwierćfinał rozegramy w Gdyni.

Rywalkami naszej drużyny prowadzonej przez Agnieszkę Truszczyńską będą dwa zespoły z województwa dolnośląskiego - MKS Zagłębie Lubin i KPR MOS Jelenia Góra, a także przedstawiciel województwa kujawsko-pomorskiego MKS Brodnica. Do półfinału awansują dwa najlepsze zespoły.

Grupa K:
1. GTPR Vistal Gdynia
2. MKS Zagłębie Lubin
3. MKS Brodnica
4. KPR MOS Jelenia Góra

Harmonogram zawodów:
Piątek, 5 lutego
17:30 - MKS Zagłębie Lubin - MKS Brodnica
19:15 - GTPR Vistal Gdynia - KPR MOS Jelenia Góra

Sobota, 6 lutego
11:30 - KPR MOS Jelenia Góra - MKS Zagłębie Lubin
13:15 - GTPR Vistal Gdynia - MKS Brodnica

Niedziela, 7 lutego
11:30 - MKS Brodnica - KPR MOS Jelenia Góra
13:15 - Vistal Gdynia - MKS Zagłębie Lubin

************
W Uchu gra muzyka


W sobotę 6 lutego w klubie muzycznym Ucho, ul. Św. Piotra 2 o godz. 20.00 wystąpi MALEO REGGAE ROCKERS. Zespół będzie promować swoją najnowszą płytę. Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) / 28 zł (Eventim) / 35 zł (w dniu koncertu).
************

Urodziny Gdyni

Z okazji 90-tej rocznicy nadania praw miejskich Gdyni Prezydent Wojciech Szczurek zaprasza na Urodziny Gdyni, które odbędą się w dniu 6 i 7 lutego w Gdynia Arenie. W programie widowisko muzyczne Piosenka jest dobra na wszystko w wykonaniu zespołu Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni (koncert premierowy z okazji XX - lecia Sceny Letniej w Orłowie odbył się w lipcu 2015 r.) oraz strefa zdrowia i urody.

UWAGA!!! Wstęp tylko dla osób z zaproszeniami.

************
Dzień Małego Naukowca w Experymencie

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza w  sobotę 6 lutego na niezwykły Dzień Małego Naukowca w EXPERYMENCIE.

W godzinach od 11.00 -18.00 na EXPerymentalnej scenie wystąpią niezwykle utalentowane dzieci, wcielające się w rolę Małych Naukowców. Pasjonaci nauki w wieku od 6 do 12 lat w niezwykle ciekawy sposób powiedzą o swoich naukowych zainteresowaniach i pasjach.

Wystarczy przyjść w sobotę do EXPERYMENTU, usiąść wygodnie i posłuchać, czym interesują się dzieci. A zainteresowań jest cała gama...

Dzień Małego Naukowca zaplanowano w efekcie organizowanych od dwóch lat przez Centrum Nauki EXPERYMENT Wykładów Małego i Dużego Naukowca w ramach Polskiej Akademii Dzieci.
Udział w wykładach w ramach biletu wstępu na wystawę.

************
Na falach wolności plakat, rys. Bartłomiej StefanowiczNa falach wolności

Tuż przed 90. urodzinami Gdyni, Muzeum Emigracji zaprasza w weekend 6-7 lutego do udziału w wydarzeniach upamiętniających postać Jana Nowaka-Jeziorańskiego, słynnego „Kuriera z Warszawy", dyrektora Radia Wolna Europa i Honorowego Obywatela Miasta Gdyni. W programie: pokazy filmowe, spotkania, spacery tematyczne po wystawie oraz koncert multimedialny Łukasza L.U.C Rostkowskiego.

Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_108902.html

************

Przegląd Filmów ŻeglarskichPrzegląd Filmów Żeglarskich

Unikalne obrazy, oscarowe produkcje, niezwykłe historie z wiatrem i morzem w tle. Gdynia 90 lat. Tak będzie wyglądał Przegląd Filmów Żeglarskich, który odbędzie się w Gdyni weekend 6 - 7 lutego.

Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_108907.html
************Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano.

Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.

Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia

************
Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront

Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty, co sobotę odbywa się w godz. 10.00 - 15.00 w Centrum Gdynia Waterfront.
************
Zespół z Ameryki w Blues Clubie

W niedzielę 7 lutego o godz. 19.00 w Blues Club przy ul. Portowej 9 wystąpi ZESPÓŁ Z AMERYKI.

To 5 muzyków, którzy na co dzień grają w wielu znanych projektach muzycznych. Mieszkają w Gdyni, a muzyka, którą grają nawiązuje do polskiej muzyki lat 70-tych, do tradycji polskiej piosenki. Usłyszycie na koncercie utwory, które niebawem ukażą się na pierwszej płycie Zespołu z Ameryki.

W chwili obecnej trwają nagrania debiutanckiego albumu w studiu Radia Gdańsk.
Zespół z Ameryki zagra w składzie:
Jacek Siciarek - wokal,
Maciek Warda - bas,
Sebastian Chilewski - perkusja,
Przemek Susko - gitara,
Maciek Łyszkiewicz - wokal.
Bilety w cenie: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu. Patronat: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl i topguitar.
************
Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1, Dworzec PKP Gdynia Główna), proponuje:
w piątek i sobotę 5 i 6 lutego o godz. 19.00 - premiera - PRODUKT Marka Ravenhille'a, w reżyserii Michała Rzepki. Reżyser - James, usiłuje namówić gwiazdę ekranu, by zagrała w jego najnowszym filmie. Utkał prostą satyrę o Ameryce, mediach i traumie po wydarzeniach 11 września 2001 roku, w oparach gorącej miłości kobiety zachodu do mrocznego arabskiego zamachowca-samobójcy. Jeśli tylko mężczyzna zdoła przekonać aktorkę, uzyska doskonały Produkt. James, smakosz padliny i ludzkich fobii, bezduszna maszynka do zarabiania pieniędzy. A to wszystko po to, by nasycić swoje ego. Bilety: 25/35 zł.

Repertuar oraz wszystkie szczegóły dostępne są na stronie: www.teatrgdyniaglowna.pl. Sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/
************
„Pchła Szachrajka w Gdyni"

Zapraszamy na bajkę o zawadiackich przygodach psotnej Pchły, które bawią dzieci od blisko 70 lat. „Pchła Szachrajka w Gdyni" w reż. Adama Dzieciniaka prezentowana będzie w Centrum Kultury przy ul. Łowickiej 51 w sobotę 6 lutego o godz. 15:00 i niedzielę 7 lutego o godz. 12:00.

Spektakl jest wspaniałą propozycją dla najmłodszych, młodych a także dorosłych widzów na przeżycie niepowtarzalnej przygody teatralnej, utrzymanej w komediowo-kabaretowej atmosferze, przepełnionej słownym i sytuacyjnym humorem. Młodzi oraz dorośli widzowie biorąc czynny udział w przedstawieniu, mając bezpośredni wpływ na rozwój wydarzeń scenicznych z pewnością będą się świetnie bawić.

Tekst bajki: Jan Brzechwa
Scenariusz i reżyseria : Adam Dzieciniak
Obsada: Michał Malinowski / Jeremiasz Gzyl, Mateusz Deskiewicz / Dariusz Majchrzak / Bartosz Sołtysiak
Scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek.
Oprawa muzyczna: Sebastian Ślusarczyk.
Koordynacja projektu: Dorota Sadowska.
Opieka artystyczna: Dariusz Majchrzak.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 4 lat do 100 lat.

Bilety będzie można kupić w InfoBox w Gdyni, online: interticket.pl lub godzinę przed spektaklem.
Bilety grupowe-szkolne opiekunowie - wstęp wolny.
Sprzedaż i rezerwacja biletów: 531 587 829. Miejsce: Centrum Kultury w Gdyni,  ul. Łowicka 51.
************
Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza:
w piątek 5 i sobotę 6 lutego o godz. 19.00 na „Związek otwarty" Dario Fo i Franca Rame w reżyserii Tomasza Mana.


NOBEL, SKANDAL, FARSA, KOBIETA, MĘŻCZYZNA! To gwarantuje sukces!

Ona próbuje popełnić samobójstwo, co nigdy nie dochodzi do skutku, on nieustannie romansuje, na co też nie ma dowodów. W końcu on w imię szczerości proponuje jej tytułowy „związek otwarty", w którym każdy może robić co chce i spotykać się z kim chce. Ona przystaje na tę propozycję. Tego on nie przewidział...

W niedzielę 7 lutego o godz. 12.00 i 14.00 zapraszamy dzieci i ich rodziców na „Śnieżkę i krasnoludki" Braci Grimm w reżyserii Krzysztofa Babickiego.

Wszyscy - i to na całym świecie znają historię ciemnowłosej dziewczynki, siedmiu uroczych krasnali i owładniętej obsesją pięknej okrutnej macochy. Jedna z najpiękniejszych baśni świata, niosąca przesłanie o sile przyjaźni, miłości i poczuciu własnej wartości. Muzyczna opowieść o pięknej księżniczce, okrutnej macosze, siedmiu krasnoludkach i lustereczku mówiącym prawdę!

************

Dzieje się w Centrum Kultury

Centrum Kultury zaprasza w piątek 5 lutego o godz. 19.00 na spektakl „Mayday. Run For Your Wife" w reż. Dariusza Majchrzaka
(Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51). Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta. Gdzieś pomiędzy ulicami Portową a Legionów w Gdyni żyje sobie pewien taksówkarz - człowiek jakich wielu, a jednak skrywa on pewną tajemnicę, która nieoczekiwanie wychodzi na jaw. To mrożąca krew w żyłach historia o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i... jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować. Bilety: 35 zł/30 zł. Kolejny spektakl w weekend 6 i 7 lutego.

Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51, kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.-pt. 11.00-16.30, wt. 11.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.
************
Klub Filmowy zaprasza na Polską 1

Klub Filmowy w Gdyni (ul. Polska 1) zaprasza od piątku 5 lutego do niedzieli 7 lutego na dwa filmy:

"Janis"

godz. 20:00

reżyseria: Amy Berg
szczegóły: dokumentalny, USA, 2015, 106 min.

"Zupełnie Nowy Testament"

godz. 18:00

reżyseria: Jaco Van Dormael
występują: Benoît Poelvoorde, Catherine Deneuve, François Damiens
szczegóły: komedia, Belgia/Francja/Luksemburg, 2015, 113 min.

Bilety w cenie 10 zł.

************
Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Planeta singli" i „Excentrycy" to propozycje Kina Studyjnego GCF na końcówkę karnawału. Przez cały luty, z okazji 90 urodzin Gdyni, w nowym kinie można kupić karnet na 9 filmów za 90 złotych, do wykorzystania w ciągu 90 dni od daty zakupu.

W nowoczesnym budynku przy Placu Grunwaldzkim 2 do dyspozycji widzów są trzy sale: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Szczegółowy repertuar dostępny jest na www.gcf.org.pl.
Więcej informacji pod numerem 58 712 46 14. Na miejscu działa filmowa kawiarenka FaBuła.

Sala Warszawa i sala Morskie Oko

Piątek, 5 lutego
Planeta singli - 15.00, 20.10
Bernadetta. Cud w Lourdes - 13.00
Mów mi Marianna - 15.15
Syn Szawła - 16.50
Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy - 17.45
Umrika - 19.00
Janis - 21.00

Sobota, 6 lutego - niedziela, 7 lutego
Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy - 10.10, 17.45
Ardeny - 11.00
Planeta singli - 12.20, 15.00, 20.10
Bernadetta. Cud w Lourdes - 13.00
Mów mi Marianna - 15.15
Syn Szawła - 16.50
Umrika - 19.00
Janis - 21.00

Sala Goplana
Piątek, 5 lutego
Pitbull. Nowe porządki - 13.20
Bernadetta. Cud w Lourdes - 16.00
Planeta singli - 18.10
Ardeny - 20.45

Sobota, 6 lutego - niedziela, 7 lutego
Planeta singli - 10.40
Pitbull. Nowe porządki - 13.20
Bernadetta. Cud w Lourdes - 16.00
Planeta singli - 18.10
Ardeny - 20.45
Bernadetta. Cud w Lourdes - 16.00
Planeta singli - 18.10
Ardeny - 20.45

Więcej informacji o imprezach w Gdyni:


Gdynia Kulturalna

Gdynia Sport

Gdynia Rodzinna