Co nowego

Hurts, Caribou i Fat Freddy’s Drop na Openerze

Znamy 3 kolejne zespoły, które wystąpią w trakcie Heineken Open'er Festival  (30 czerwca - 3 lipca 2011 r.). Te zespoły to Hurts, Caribou i Fat Freddy's Drop. Pierwsze dwie formacje pojawią się na scenie Tent, Fat Freddy's Drop zagrają na scenie World.

Hurts to niezwykle ostatnio popularny manchesterski duet spod znaku electropop. Ich debiutancka płyta pokryła się złotem m.in. na Wyspach Brytyjskich i w Polsce, a singiel „Wonderful Life" szybko zdobył czołówki list przebojów w całej Europie.
Grupie udało się połączyć wpływy muzyki lat 80-tych i nowoczesny pop w sposób, jaki udaje się tylko niewielu wykonawcom, dzięki czemu muzyka brzmi świeżo i przebojowo. Dużą rolę odgrywa też wyrazisty i dopracowany wizerunek duetu. Okładki, teledyski i wygląd samych muzyków, to spójna koncepcja stylistyczna i kolorystyczna. Dzięki temu wpisują się w muzyczną tradycję kultowych formacji brytyjskich święcących tryumfy w latach osiemdziesiątych. Jako potwierdzenie pozycji Hurts na płycie pojawiła się też inna ikona popu - Kylie Minogue, którą usłyszeć można w utworze „Devotion".

 

Ukrywający się pod nazwą Caribou kanadyjski multiinstrumentalista, producent i wokalista i... matematyk Dan Snaith to przede wszystkim twórca jednego z najlepszych i najciekawszych albumów 2010 roku. Płyta zdobyła uznanie krytyków i publiczności dzięki połączeniu tego, co w dzisiejszej muzyce ciekawe i intrygujące. Psychodelia, folk, disco, alternatywny rock, euforyczna elektronika, taneczne rytmy i chwytliwe melodie - to wszystko znalazło się na „Swim" w wyważonych proporcjach. Piąta płyta w dorobku Caribou została okrzyknięta jednym z najlepszych albumów roku 2010, a utwory „Odessa" i „Sun" to jedne z najlepszych kompozycji ostatnich dwunastu miesięcy, tak dla fanów rocka jak i elektroniki.

 

Fat Freddy's Drop
stworzyła grupa muzyków angażujących się w tak różne projekty, jak soundsystemy reggae, zespoły grające funk, jazzowe eksperymenty, czy nowoczesny soul. Wydany w 2002 roku singiel „Midnight Marauders" zwrócił uwagę muzycznego świata na nowozelandzki fenomen, zyskując niezwykle przychylne recenzje czołowych didżejów i prezenterów radiowych. Debiutancki album „Based On A True Story" w Nowej Zelandii stał się pierwszym albumem dystrybuowanym niezależnie, który trafił na pierwsze miejsce listy sprzedaży (i utrzymywał się na nim przez 11 tygodni), pokrywając się ośmiokrotnie platyną, a pochodzący z niego singiel „Wandering Eye" był najczęściej granym utworem w nowozelandzkich stacjach radiowych. Dzięki pozytywnym wibracjom, ciepłemu brzmieniu i chwytliwym, lecz niebanalnym melodiom Fat Freddy's Drop zostali przyjęci z entuzjazmem na całym świecie.
Druga płyta „Dr Boondiga and the Big BW" była najlepiej sprzedającym się albumem 2009 roku w Nowej Zelandii i potwierdziła ich pozycję jako skarbu narodowego.

ikona

Najnowsze