Co nowego

HR-owcy porozmawiali o swoich wyzwaniach

Opis alternatywny uzytkownicy/d.patzer@gdynia.pl/IMG_20170420_090404_edit.jpg

20.04.2017 r.

W Gdyni po raz drugi odbyła się konferencja Follow The Rabbit, czyli spotkanie specjalistów, zarządzających i ekspertów branży HR, reprezentujących trójmiejskie firmy. Kontynuacja Follow The Rabbit to owoc zeszłorocznej, udanej konferencji zorganizowanej przez firmę Thomson Reuters, z okazji dziesięciolecia działalności w Trójmieście.


Celem Follow The Rabbit jest przede wszystkim zbliżanie do siebie lokalnego środowiska HR, integracja, dzielenie się wiedzą, a także pokazywanie dobrych, sprawdzonych narzędzi i praktyk. Na spotkaniu poruszono między innymi tematykę wyzwań współczesnego HR, roli benefitów w kreowaniu oferty pracy, programach talentowych, jako sposobie na utrzymanie zaangażowania pracowników, legislacji, czy budowaniu zaangażowania zespołu. Podczas Follow The Rabbit, goście mogli usłyszeć przedstawicieli różnych firm i organizacji m.in. House of Skills, Employer Branding Institute, Sedlak & Sedlak, PwC i Torusa.


Przyglądając się Follow The Rabbit poczułam taką ilość pozytywnej energii, że z wielkim entuzjazmem odebrałam propozycję, by popracować nad tym i sprawić, aby to wydarzenie nabrało zasięgu i żeby miasto Gdynia włączyło się w działania – mówiła na otwarciu wydarzenia wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.


Na HR-owcach spoczywa dzisiaj olbrzymia odpowiedzialność, nie tylko za procesy rekrutacji, ale często także budowania relacji ze środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym czy też szeroki obszar employer brandingu. W obliczu wyzwań i coraz trudniejszego rynku z perspektywy pozyskiwania i utrzymywania pracowników warto dzielić się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi praktykami, które mogą sprzyjać rozwojowi tak pojedynczych firm działających w regionie, jak i całego lokalnego rynku – komentuje Karolina Majowicz-Prager, Senior Communications Specialist w firmie Thomson Reuters, pomysłodawcy i współorganizatora wydarzenia Follow The Rabbit.
 

Wśród firm i pracodawców, którzy zaangażowali się w tym roku w Follow The Rabbit, oprócz Thomson Reuters, są m.in. ABSL (Association of Business Service Leaders), organizacja zrzeszająca firmy sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, firma Torus, deweloper kompleksu biznesowego Alchemia w Gdańsku, WNS, Kemira, Transcom, PwC i wiele innych.