Co nowego

Hiszpanie triumfują w Gdyni

Fenomenalna atmosfera na trybunach i koncertowa gra na boisku. Kibice, którzy we wtorkowy wieczór pojawili się na Stadionie Miejski nie mogli czuć się rozczarowani. W arcyprestiżowych derbach półwyspu iberyjskiego podczas EURO U-21 Hiszpania pokonała Portugalię 3-1.

Początek spotkania należał do reprezentacji Hiszpanii. Młodzi Portugalczycy zaczęli mecz niezwykle nerwowo i już  po kilku minutach gry żółty kartonik ujrzał Ruben Neves po faulu na Ceballosie. Na pierwszy groźny strzał kibice musieli poczekać do 10 minuty, po uderzeniu Podence piłka trafiła w słupek. Niecałe jedenaście minut później w stan euforii hiszpańskich kibiców i komentatora tamtejszej telewizji wprowadził Saul Niguez. Pomocnik La Rojita popisał się kapitalnym strzałem z dystansu i zmieścił piłkę w dalszym rogu bramki rywali. Po stracie gola Hiszpanie zostawili więcej miejsca na boisku Portugalczykom. Jednak podopieczni trenera Rui Jorge nie potrafili tego wykorzystać.

Trener La Rojita Albert Celades mógł być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Hiszpanie w pierwszych trzech kwadransach zagrali mądrze i skutecznie.

Przypomnijmy, w pierwszym meczu rozgrywanym w Gdyni jedenastka z półwyspu iberyjskiego pokonała Macedonię 5:0.

W drugiej odsłonie meczu podobnie jak w pierwszej części sygnał do ataku dał Podence. Przy pierwszej próbie Portugalczyka jego uderzenie obronił Arrizabalaga, zaś drugi strzał przemknął obok słupka. Dodajmy, że Podence był pierwszym piłkarzem, którego zdecydował się zmienić trener Rui Jorge. W jego miejsce na placu gry zameldował się urodzony w Gwinei Bissau Bruma. 20 minut po wznowieniu gry Hiszpania podwyższyła na 2:0. Bramkę dla La Rojita zdobył Ramirez, zaś piękną asystą po zagraniu z prawej strony popisał się Gerard Deulofeu. Zawodnik na co dzień broniący barw AC Milan wyrósł w trakcie tego spotkania na pierwszoplanową postać w zespole Hiszpanów. W 77 minucie golem, który zwykło się określać mianem Stadionów Świata popisał się Bruma. Portugalczyk uderzył piłkę w locie i posłał ją ponad wyciągniętymi dłońmi Arrizabalagi. To trafienie wprawiło w euforię portugalskich kibiców obecnych na Stadionie Miejskim. Jak okazało się kilkanaście minut później było to tylko honorowe trafienie Portugalczyków. W doliczonym czasie gry kapitalną akcją prawym skrzydłem popisał się Williams, który mocny strzał w kierunku dalszego słupka zamienił na bramkę. Chwilę później arbiter zakończył to spotkanie.

Po dwóch kolejkach w grupie B na prowadzeniu z sześcioma punktami znajduje się Hiszpania. Druga jest Portugalia z trzema punktami, zaś na trzecim miejscu z jednym oczkiem uplasowała się Serbia. Tabelę również z jednym punktem zamyka Macedonia. Przed kibicami w Gdyni jeszcze jedno spotkanie, w piątek na Stadionie Miejskim Portugalia zagra z Macedonią.