Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka
Co Nowego

Gwiazdy polskiego i światowego triathlonu w Gdyni

Opis alternatywny

04.08.2014 r.

1500 zawodników będzie rywalizować o zwycięstwo w Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Wśród nich Na mecie Herbalife Triathlon Gdynia 2013, fot. Maciej Czarniakgwiazdy światowego formatu na czele z Niemcem Andreasem Raelertem, rekordzistą świata na dystansie Ironman i Ukraińcem Victorem Zyemtsevem, ubiegłorocznym triumfatorem zawodów w Gdyni. Na zwycięzców czeka rekordowa pula nagród wynosząca w tym roku aż 45 tys. dolarów. Herbalife Triathlon Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 8 - 10 sierpnia 2014.

W programie zaplanowane są zawody na dystansie długim (1,9 km pływania - 90 km rowerem i 21,1 km biegiem) oraz sprinterskim (0,75 km - 20 km - 5 km).

Herbalife Triathlon Gdynia 2013, fot. Maciej CzarniakNa starcie Herbalife Triathlon Gdynia 2014 nie zabraknie Polaków. Główną faworytką w rywalizacji pań jest Maria Cześnik, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i Londynie, która na dwa tygodnie przed zawodami w Gdyni odniosła spektakularne zwycięstwo w Pucharze Świata ITU w Chinach.


- To historyczny sukces dla polskiego triathlonu i oczywiście życiowe osiągnięcie Marysi Cześnik - mówi dyrektor Herbalife Triathlon Piotr Netter. - Dla nas z kolei to świetny prognostyk przed naszą imprezą. Marysia jest w życiowej formie i mamy nadzieję, że potwierdzi to drugim z rzędu triumfem w Gdyni - dodaje.


Główną konkurentką dla Marii Cześnik do zwycięstwa w Herbalife Triathlon będzie Camille Lindholm. Ta doświadczona Szwedka święciła triumfy na wielu międzynarodowych imprezach z cyklu Challenge oraz Ironman. Do walki o podium powinny włączyć się też pozostałe nasze reprezentantki - Ewa Bugdoł, aktualna Mistrzyni Polski, Ewa Komander oraz Paulina Kotfica.


Szczególnie pasjonująco zapowiada się rywalizacja mężczyzn. Jeszcze nigdy na jednych zawodach w Polsce nie pojawiło się tak wielu utytułowanych zawodników. Oprócz wspomnianych wcześniej Andreasa Raelerta i Victora Zyemtseva na starcie zobaczymy m.in. Borisa Steina, odkrycie sezonu 2013 w Niemczech, który dopiero co sięgnął po zwycięstwo w prestiżowych zawodach Ironman Zurich, Ukraińca Antona Blokhina, trzykrotnego triumfatora Herbalife Triathlon oraz reprezentanta Włoch Massimo Ciganę. W gronie faworytów do podium wymieniani są również reprezentanci Polski - Mikołaj Luft oraz Kacper Adam, świeżo upieczony Mistrz Polski na dystansie długim.

Herbalife Triathlon Gdynia 2013, fot. Maciej CzarniakWśród panów wystartuje też niezwykły duet: Marcin Suwart i Jarosław Skiba. Ten niezwykły paratriathlonowy tandem zachwycał w 2013 roku kibiców zgromadzonych na trasie w Gdyni. Marcin od 15 roku życia nie widzi. Jarek jest trenerem triathlonu, który na co dzień z Nim trenuje. Od ponad roku wspólnie startują w zawodach triathlonowych. W 2014 roku Marcin i Jarosław zostali powołani do kadry polski paratriathlonu i walczą o awans na Paraolimpiadę w Rio 2016. W przygotowaniach do Igrzysk wspiera ich Europejskie Centrum Odszkodowań.


- Cieszymy się z tego, że niemal wszyscy najlepsi polscy triathloniści zdecydowali się na start w Gdyni. Specjalnie z myślą o nich utworzyliśmy klasyfikację rozwoju polskiego triathlonu. Dla trzech najlepszych Polaków i Polek na mecie mamy dodatkowe nagrody finansoweW elicie sportowej mamy reprezentantów kilku państw, niezwykle utytułowanych zawodników, o których zabiegają imprezy na całym świecie. To będzie wydarzenie na skalę europejską - mówi Piotr Netter.

Jak co roku na starcie Herbalife Triathlon zobaczymy całą plejadę gwiazd sportu i szklanego ekranu. Do Gdyni przyjeżdżają popularni aktorzy, którzy są ambasadorami imprezy m.in. Katarzyna Glinka, Karolina Gorczyca oraz Tomasz Karolak, a także prezenter telewizyjny Maciej Dowbor i dziennikarz Piotr Kraśko.

W Herbalife Triathlon Gdynia wystartują także znani sportowcy, którzy specjalizują się w innych dyscyplinach sportowych, ale triathlon stał się ich nową pasją. Na sprincie będziemy mogli podziwiać na przykład zwycięzcę Tour de Pologne Cezarego Zamanę, a na długim dystansie jego kolegę z peletonu Piotra Wadeckiego. Grono wybitnych sportowców uzupełniają brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w windsurfinguPrzemysław Miarczyński i Anna Jakubczak - Pawelec, lekkoatletka specjalizującą się w biegu na 1500 m, która z powodzeniem reprezentowała nasz kraj na trzech kolejnych Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, Atenach i Pekinie. Nie zabraknie też Iwony Guzowskiej, wielokrotnej mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie. Niestety na starcie nie zobaczymy Małgorzaty Foremniak, która jest zmuszona wycofać się z rywalizacji z powodu przewlekłej kontuzji.

UWAGA !!!

W związku z organizacją Herbalife Triathlon Gdynia 2014 w dniach 8-10 sierpnia 2014 r. na terenie Gdyni i Rumi wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

 fot. Maciej Czarniak