Co nowego

Górski sukces morskich strażaków

Górski sukces morskich strażakówStrażacy z Komedy Miejskiej PSP w Gdyni zajęli 1 miejsce w klasyfikacji generalnej XX Ogólnopolskich Zawodów w Ratownictwie Górskim w Karłowie w rejonie Szczelińca Wielkiego w Górach Stołowych.

Nasi ratownicy wysokościowi startują w zawodach od wielu lat i odnoszą spore sukcesy, zazwyczaj kończące się medalami. Jednak ostatnie zwycięstwo, którego efektem są złote krążki miało miejsce 10 lat temu. A jest tym bardziej cenne, że zostało odniesione z 9 minutową przewagą nad rywalami, którymi była Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR.

Zawody polegały na pokonaniu przez trzyosobowy zespół ratowników trasy biegu terenowego o długości około 5 kilometrów, w górskim masywie Szczelińca Wielkiego, na której umieszczono elementy techniczne, alpinistyczne i taternickie stosowane w ratownictwie górskim. Pokonanie trasy, naszej drużynie zajęło 1 godzinę i 57 sekund - mówi rzecznik gdyńskich strażaków Łukasz Płusa.

W skład zwycięskiej gdyńskiej drużyny wchodzą mł. bryg. Andrzej Mazur, mł. bryg. Tomasz Zwoliński i asp. Tomasz Rozgoński. Sekc. Artur Piechowski był zawodnikiem rezerwowym podczas zawodów, który został wyłoniony podczas wewnętrznych eliminacji w ramach SGRWys KM PSP Gdynia.