Co nowego

„Gorączka sobotniej nocy” w Muzycznym – casting we wrześniu

Opis alternatywny uzytkownicy/m.omachel@gdynia.pl/Różne_1/gora-151409_L.jpg

16.07.2017 r.

Teatr Muzyczny w Gdyni przygotowuje się do kolejnej superprodukcji. Premiera musicalu „Gorączka sobotniej nocy” planowana jest na kwiecień 2018 r. Jeszcze we wrześniu odbędzie się casting do głównych ról kobiecych.

Musical wystawiony po raz pierwszy w 1998 r. na na scenie London Palladium. Powstał na podstawie kultowego filmu z 1977 r. z piosenkami grupy Bee Gees i główną rolą Johna Travolty. Film porusza tematy ciężkiego życia, dyskryminacji i rasizmu. Gorączka sobotniej nocy została ikoną kultury disco i końca lat 70., a piosenki zespołu Bee Gees zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów.
 
Reżyserem gdyńskiej adaptacji jest  Tomasz Dutkiewicz. Tekst przetłumaczy Daniel Wyszogrodzki, scenografię przygotuje Wojciech Stefaniak. Próby rozpoczną się w styczniu przyszłego roku, premiera planowana jest w końcu kwietnia.

Castingi odbędą się w dniach 25.09.2017 r. (poniedziałek) i 26.09.2017 r. (wtorek) w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Godziny castingu zostaną podane na początku sierpnia.
 
Zgłoszenia z podaniem roli zawierające cv w języku polskim, zdjęcie twarzy i sylwetki należy przesyłać wyłącznie drogą mailową na adres casting@muzyczny.org do 15 września 2017 r. 

Premiera musicalu „Gorączka sobotniej nocy” planowana jest na kwiecień 2018 r. Próby rozpoczną się w styczniu 2018 r.  Teatr będzie organizował również casting ruchowy (więcej szczegółów w późniejszym terminie).
 
Warunki wyznaczone przez reżysera dla odtwórców ról to:
 
STEPHANNIE - wiek 25-35 lat, zgrabna figura i niekontrowersyjna uroda, zaawansowane umiejętności aktorskie, bardzo dobre umiejętności wokalne, bardzo dobre umiejętności taneczne, pełna dyspozycyjność w okresie styczeń 2018 – kwiecień 2018 (utwory do wykonania: „What kind a fool”, „How deep is your love”).
ANNETTE - wiek 20-30 lat, zgrabna figura, zaawansowane umiejętności aktorskie, bardzo dobre umiejętności wokalne, bardzo dobre umiejętności taneczne, pełna dyspozycyjność w okresie styczeń 2018 – kwiecień 2018 (utwór do wykonania: „If I can't have you”)
 
Osoby startujące w castingu muszą przygotować utwory dla wybranych postaci (materiały dostępne do pobrania na stronie www.muzyczny.org na początku sierpnia). Teatr nie zapewnia akompaniatora.
Jeżeli liczba zgłoszeń przekroczy możliwości dwóch dni przesłuchań, zostanie wyznaczony dodatkowy termin.


Fot. www.muzyczny.org