Co nowego

Gdyński Bieg i Marsz Niepodległości 2014

Bieg Niepodległości, fot. GOSiR
Dla sympatyków ulicznego biegania nadchodzi długo oczekiwana chwila - we wtorek 11 listopada tysiące biegaczy oraz miłośników chodzenia z kijkami spotka się w Gdyni, aby na sportowo uczcić Święto Niepodległości. Pierwsze starty od godziny 9.30. Rywalizacja na dystansie głównym rozpocznie się o godz. 15.00.
 
To już pewne - w tym roku padnie kolejny rekord frekwencji. Na liście startowej biegu głównego widnieje 7250 nazwisk - najwięcej w historii gdyńskiego Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych. Przed biegiem tradycyjnie wystartują nordic walkerzy oraz młodzież w kilku kategoriach wiekowych - łącznie dodatkowo 1725 osób.
 
Bieg Niepodległości wieńczy tegoroczne GP. Dla wszystkich, którzy po raz czwarty w tym roku pokonają dystans 10 km, oznacza to nie tylko przerwę zimową, ale przede wszystkim zdobycie zestawu medali. Układanka będzie już kompletna - do trzech żagli dołączy kadłub, tworząc unikatową figurkę Daru Pomorza, legendarnego żaglowca, który zacumowany jest kilkadziesiąt metrów od zwyczajowej linii startu/mety.
 
Sponsorem Generalnym tegorocznego Biegu Niepodległości został PKO Bank Polski. Bank od wielu lat angażuje się w działania na rzecz sportu, podejmuje liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Wspiera także pracowników w rozwijaniu swoich pasji sportowych.
 
Bieg Niepodległości, fot. GOSiRSponsoruje największe biegowe wydarzenia w kraju, m.in. Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Poznań Maraton czy biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć".
 
Bieg Niepodległości to także szereg atrakcji towarzyszących. Sygnałem do startu w biegu głównym będzie wystrzał z działa ORP Błyskawica. Najszybszego sportowca powita dźwięk tyfonu sygnałowego. Dla chętnych, w miasteczku zawodów funkcjonował będzie punkt malowania twarzy w barwy narodowe.
 
Przypomnijmy, od czerwca tego roku zawodnicy rywalizują na zmodyfikowanej trasie, która zadebiutowała podczas Biegu Świętojańskiego. Aby pomieścić stale rosnącą liczbę biegaczy, odwrócony został przebieg pierwszej połowy trasy. Tuż po starcie z alei Jana Pawła II uczestnicy pobiegną ulicą Waszyngtona. Ulicą św. Wojciecha peleton dotrze do Portowej, a potem zamiast wbiegać na wiadukt, skieruje się w lewo w ulicę Wendy, przebiegnie obok parku trampolin Jump City, następnie ulicą Jana z Kolna obok Miejskich Hal Targowych i dalej Janka Wiśniewskiego aż do Węzła Ofiar Grudnia '70. Wówczas ulicą Polską, Chrzanowskiego, ponownie Wendy i dalej św. Piotra biegacze powrócą do ulicy Waszyngtona. Od tego momentu trasa poprowadzi już „starym torem", czyli przez Skwer Kościuszki, ulicę Świętojańską, aleję Marszałka Piłsudskiego i bulwar Nadmorski. Razem - 10 kilometrów.

 

fot. GOSiR

ikona

Najnowsze