Co nowego

Gdynianki zdominowały Grand Prix Polski Juniorek i Seniorek w gimnastyce artystycznej

Grand Prix Polski Juniorek i Seniorek w gimnastyce artystycznej odbyło się 22 - 23 marca 2014 r. w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni. Gospodarzami zawodów były Szkoła Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej oraz dwa gdyńskie kluby SGA Gdynia i UKS Jantar Gdynia. Wśród startujących zawodniczek zobaczyliśmy silną ekipę gdyńskich zawodniczek - 15 uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni. Wszystkie zawodniczki zaprezentowały się w układach z obręczą, piłką, maczugami i wstążką.

Pięć z sześciu medali zdobyły gdynianki. W kategorii seniorek całe podium zajęły uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni. Zawody wygrała Marta Jasińska ( UKS „Jantar" Gdynia). Na drugim miejscu stanęła Marta Kulesza (SGA Gdynia), a na trzecim Malwina Kozłowska( UKS „Jantar" Gdynia). W kategorii juniorek zwyciężyła Sonia Pijanowska „Energetyk" Poznań 57,5 pkt; tuż za nią z niewielką stratą punktów uplasowały się trzy gdynianki. Na drugim miejscu zawody ukończyła Angela Kosoulieva (SGA Gdynia) 57,35 pkt, a na trzecim jej koleżanka klubowa Natalia Kozioł -57,2 pkt. Tuż za podium uplasowała się Julia Wiśniewska (UKS „Jantar" Gdynia) 54,45 pkt. Te cztery zawodniczki już w przyszłym tygodniu zaprezentują się w turnieju międzynarodowym w Izraelu - kolejnym starcie w przygotowaniach do Mistrzostw Europy Juniorek, które odbędą się w Baku.

Podczas imprezy odbyła się również uroczystość zakończenia kariery sportowej wieloletniej reprezentantki Polski, zawodniczki klubu UKS "Jantar" Gdynia- Marty Koczkowskiej. Największe osiągnięcia 23-letniej Marty Koczkowskiej to: złoty (2007) i srebrny medal (2008) młodzieżowych mistrzostw Polski, wicemistrzostwo kraju juniorek (2006) oraz brąz w mistrzostwach Polski seniorek (2007).

Podczas imprezy odbyła się również uroczystość zakończenia kariery sportowej Marty Koczkowskiej, fot. Maciej Czarniak Podczas imprezy odbyła się również uroczystość zakończenia kariery sportowej Marty Koczkowskiej, fot. Maciej Czarniak

Grand Prix Polski Juniorek i Seniorek w Gdyni, fot. Maciej Czarniak Grand Prix Polski Juniorek i Seniorek w Gdyni, fot. Maciej Czarniak

• ikonaOpublikowano: 24.03.2014 00:00