Co nowego

Gdynianin mistrzem świata w klasie Micro-proto

Polska załoga Piotr Tarnacki (Stal Gdynia), Jerzy Chodubski i Łukasz Wosiński (Yachting Połczyn Zdrój) wygrali 29 Mistrzostwa Świata w klasie Micro zostały rozegrane na Łotwie, w miejscowości Usma.

Rozegrano tylko 6 z zaplanowanych 11 wyścigów, w tym wyścig długodystansowy. Powodem były bardzo słabe wiatry i częste zmiany jego kierunku. W tych trudnych warunkach najlepiej radziły sobie załogi polskie, rosyjskie i austryjackie. Polska załoga na jachcie Willa Hopfer-Soncas po niezbyt udanym 1 wyścigu, gdzie uplasowała się na 4 pozycji, zwyciężyła w 4 z 6 wyścigów co dało ostatecznie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Za plecami Polaków zacięta walkę o miejsca na podium stoczyli Rosjanie Frolov i Nikiforov oraz Austryjak Helmut Czasny.

Regaty na Łotwie miały bardzo dobra oprawę, komisja sędziowska bardzo sprawnie przeprowadziła wyścigi w tak trudnych warunkach a polscy żeglarze osiągnęli następny sukces w międzynarodowej imprezie. Był to drugi złoty medal Mistrzostw Świata zdobyty przez załogę Piotr Tarnacki/Jerzy Chodubski/Łukasz Wosiński.

• ikonaOpublikowano: 23.08.2005 00:00

Autor: dnelke