Co Nowego

Gdynia wygrała wojewódzki etap plebiscytu „Świeć Się”

Opis alternatywny

21.02.2012 r.

Gdynia zajęła I miejsce w trzeciej edycji organizowanego przez Grupę ENERGA ogólnopolskiego plebiscytu na Najpiękniejszą Iluminację Świąteczną w Polsce w województwie pomorskimGdynia wygrała wojewódzki etap internetowego plebiscytu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce „Świeć Się z ENERGĄ" na Święta. 20 lutego 2012 wiceprezydent Gdyni Bogusław Stasiak odebrał dyplom za zwycięstwo Miasta w plebiscycie.

Gdynia została doceniona za „pozytywną energię wniesioną w rozświetlenie Świąt, wysiłek włożony w kultywowanie pięknej polskiej tradycji i walory estetyczne przygotowanej dekoracji".

Była to trzecia edycja ogólnopolskiego plebiscytu organizowanego przez Grupę ENERGA. W sumie uczestniczyło w nim 100 miast z całego kraju, w tym 10 z Pomorza. Gdyńska iluminacja świąteczna zdobyła najwięcej głosów w województwie, a w finale konkursu uplasowała się na 5 miejscu. Zwyciężył Szczecin.


Gdynianie podziwiają iluminację fontanny / fot. Dorota Nelke
 
W konkursie uczestniczyło łącznie 100 miast z całego kraju, wybranych przez komisję plebiscytową, w tym 10 z Pomorza.

Gdynia została zwycięzcą wojewódzkiego etapu plebiscytu „Świeć Się", otrzymując 63% głosów w województwie. Na drugim miejscu uplasował się Gdańsk (13%), a za nim Słupsk (7%).