Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka
Co Nowego

Festival SLOT w Kolibkach

Opis alternatywny

10.09.2014 r.

Festival SLOT w KolibkachFestival SLOT przeszedł długą drogę, żeby znaleźć się wreszcie w Gdyni. Ale udało się i w najbliższą sobotę ten jednodniowy festiwal kultury alternatywnej zagości w wozowni w Kolibkach.
 
SLOT, czyli Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych  ma za cel spotkanie osób z Trójmiasta, które są zainteresowane szeroką pojętymi działaniami artystycznymi. Ma sprawić żeby uczestnicy poznali, spróbowali czegoś nowego i podzielili ze sobą twórczym potencjałem. Dlatego, każdy kto odwiedzi wozownię 13 września będzie miał możliwość wyboru z ponad 100 propozycji!
 
Na szczególną uwagę zasługują warsztaty. Zajęcie znajdą dla siebie i młodsi i starsi uczestnicy. Będą warsztaty poświęcone psychologii, twórcze, takie jak rzeźbienie w glinie, czy próby z sitodrukiem. SLOT to również muzyka: nauka gry na kotłach karaibskich i śpiew gospel, który zostanie później wykorzystany w części koncertowej - mówi Kryspin Nadolski organizator festiwalu i kontynuuje. Mamy w programie łącznie sześć koncertów. Trzy będą wynikiem warsztatów muzycznych. Trzy odbędą się na scenie głównej. Wystąpią dwaj lokalni artyści: Danek i Michelle, a także polsko-holenderski zespół Fruhstuck
 
Trzecia część festiwalu to filmy: bogaty przegląd prosto z Gdyńskiej Szkoły Filmowej, a także projekcje cyklu Zrobię film dla ciebie, czyli 10 etiud według pomysłów Gdynian, które zrealizowali przed kilku laty najlepsi absolwenci Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy w Warszawie. 
 
Podczas festiwalu SLOT obowiązują trzy podstawowe zasady: bez alkoholu, bez przemocy, bez używek. Chcemy pokazać, że bez tych rzeczy można się bardzo dobrze bawić. Potwierdzają to muzycy. Ostatnio Litza z zespołu Luxtorpeda powiedział, że jak widzi kilka tysięcy osób pod sceną, które świetnie się bawią na trzeźwo, to bardzo jest miło mu przyjeżdżać na festiwal - mówi Łukasz Nadolski organizator SLOT-u.
 
Festival SLOT Pomorze
Gdynia Kolibki
Wozownia
Sobota, 13 września godz. 10.00-21.00