Co Nowego

Fani Gdyni obfotografowali Paradę Niepodległości

Opis alternatywny

13.11.2013 r.

Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Wiktoria WójcikGdyńska Parada Niepodległości była tematem warsztatów fotograficznych, zorganizowanych dla gdyńskich Facebookowiczów. Warsztaty poprowadził artysta fotograf gdynianin Maurycy Śmierzchalski.


Pierwszego dnia warsztatów (10 listopada) uczestnicy zapoznali się z teorią wykonywania reporterskich zdjęć (wartości przysłony, szybkości migawki, czułości ISO itp.). W poniedziałek 11 listopada odbyły się zajęcia praktyczne w plenerze, w czasie których uczestnicy warsztatów fotografowali Gdyńską Paradę Niepodległości oraz odbywające się po niej imprezy. Następnego dnia odbyło się podsumowanie zajęć, omówienie wykonanych zdjęć i nagrodzenie najlepszych.


W warsztatach uczestniczyło 15 osób. Warunkiem uczestniczenia w warsztatach było zameldowanie w Gdyni, lubienie oficjalnego profilu Gdyni na Facebooku oraz posiadanie aparatu fotograficznego typu lustrzanka.


Prowadzący warsztaty Maurycy Śmierzchalski wysoko ocenił prace uczestników. "Pracowaliście trzy dni intensywnie. Nie było łatwo. Gratuluję wyników wszystkim bez wyjątków. Jesteście bardzo zdolną i pracowitą grupą, której życzę dalej takiego samozaparcia i chęci do działania jak do tej pory" - powiedział na zakończenie warsztatów.


Były to już drugie warsztaty fotograficzne z gdyńskim Facebookiem. Tematem pierwszych, które odbyły się w grudniu 2012 r., była świąteczna iluminacja Gdyni. Pierwsze i drugie warsztaty poprowadził gdynianin Maurycy Śmierzchalski - Dyrektor Artystyczny Frames Studium Fotografii. Tworząc projekty, współpracował przez długi czas z wieloma instytucjami i firmami takimi jak: Urząd Miasta Gdyni, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Bank Komunalny, Bank Nordea i wiele innych. Jest współautorem wielu albumów fotograficznych - "Gdynia pod żaglami", "Uśmiechnij się jesteś w Gdyni" i wielu innych.

zobacz wszystkie zdjęcia uczestników warsztatów

Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Karol Kierek

Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Radosław Czaja

Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Mariusz Maruszewski

Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Irena Krajnik-Hirsz

Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Michalina Dzianach

Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Iwona Krzyżaniak-Jasiewicz

Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Monika Michałek

Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Mariusz Jesionowski Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Jacek Napp

Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Marta Żulińska

Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Mariola Sikora

Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Patryk Gruchała

Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Katarzyna Jędrzejewska

Gdyńska Parada Niepodległości, fot. Wiesław Płotka

fot.: Wiktoria Wójcik, Karol Kierek, Radosław Czaja, Mariusz Maruszewski, Irena Krajnik-Hirsz, Michalina Dzianach, Iwona Krzyżaniak-Jasiewicz, Monika Michałek, Mariusz Jesionowski, Marta Żulińska, Mariola Sikora, Patryk Gruchała, Jacek Napp, Katarzyna Jędrzejewska, Wiesław Płotka