Co nowego

"Emigrę" Jana A.P. Kaczmarka zobaczysz w domu

Opis alternatywny uzytkownicy/m.jaszczerska@gdynia.pl/Emigra - płyta A.P. Kaczmarka/_7G22662.jpg

14.07.2017 r.

Specjalnie na zamówienie Muzeum Emigracji w Gdyni powstał utwór opowiadający o emocjach związanych z opuszczeniem rodzinnego kraju. Jego autorem nieprzypadkowo jest emigrant – Jan A.P. Kaczmarek, laureat Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel", który w latach 80. wyjechał z Polski do Stanów Zjednoczonych. Teraz widowisko multimedialne "Emigra - Symfonia bez końca" można zobaczyć i usłyszeć na płytach DVD i CD.


Światowa prapremiera widowiska multimedialnego „Emigra – Symfonia bez końca" odbyła się 25 lutego 2017 r. w Gdynia Arenie. Na scenie pojawiło się ponad stu artystów. Do współpracy przy widowisku zaproszono muzyków z Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod batutą dyrygenta Wojciecha Rajskiego, Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego oraz „Zjednoczone Stany Perkusji" – dziesięciu dynamicznych perkusistów, którzy porwali publiczność.


„Emigra to osobista, muzyczna wyprawa w głąb doświadczenia emigracji. Impresja, refleksja, metafora, dreszcz! W kontekście polskiej historii i dzisiejszego świata to bardzo ważny, inspirujący temat." - Jan A.P. Kaczmarek.


Płyty można kupić w księgarni Muzeum Emigracji w Gdyni w cenie 19,99 zł (CD) i 24,99 zł (DVD).


fot. Dawid Linkowski