Co nowego

Dziewczyny z MDK najlepsze na Mistrzostwach Polski Cheerleaders

Cheerleaders z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni wywalczyły złoto i srebro na XV Mistrzostwach Polski Cheerleaders, źródło: Młodzieżowy Dom KulturyCheerleaders z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni wywalczyły złoto i srebro na XV Mistrzostwach Polski Cheerleaders, które odbyły się 24 - 25 marca 2102 w Jezierzycach (koło Słupska).

W mistrzostwach brały udział 54 najlepsze zespoły z całej Polski, które rywalizowały w kategoriach: Cheerleaders Dance – czyli taniec z elementami obowiązkowymi, Cheerleaders Pom Dance – taneczny show, oraz Cheer – pokaz z elementami akrobatycznymi. Pokazy  oceniało dziewięciu sędziów federacji europejskiej z Polski i zagranicy.

Gdynianki juniorki i juniorki młodsze

Cheerleaders z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni startowały w Pom Dance,w kategorii junior młodszy (do 13 lat) – grupa eSka trener Julia Barańska oraz junior (14-16 lat) – grupa eLka trener Kamila Hamerska. Trudne zadanie miała grupa eSka, gdyż broniła tytułu Mistrzyń Polski z roku 2011r. Dziewczęta, mimo bardzo wyrównanego poziomu jaki prezentowało aż 12 zespołów w tej kategorii, wspaniałych choreografii i pięknych strojów wszystkich zespołów nie zawiodły kibiców z Gdyni i obroniły tytuł Mistrzowski. Grupa eLka, która we wrześniu 2011r. powstała z połączenia cheerleaders MDK oraz cheerleaders Szkoły Podstawowej nr 10 trenowanych przez Izabelę Sobiecką, wywalczyła tytuł wicemistrza w kategorii wiekowej junior. W tej kategorii startowało 8 zespołów, w tym 2 inne zespoły z Gdyni – z zespół Fantazja i Step by Step.

Cheerleadingowa sobota

Cheerleaders z grup eSka i eLka będzie można zobaczyć w sobotę 31 marca 2012 podczas OTWARTYCH MISTRZOSTW GDYNI CHEERLEADERS i X Gdyńskiego Festiwalu Zespołów Cheerleaders, które odbędą się w hali GOSiR. Udział w zawodach zapowiedziało ponad 200 zawodniczek, w tym również tegoroczne medalistki Mistrzostw Polski - zespoły ze Słupska i Olsztyna. Organizatorem imprezy jest Szkoła Podstawowa Nr 10 w Gdyni.

Program imprezy:

Kultury w Gdyni wywalczyły złoto i srebro na XV Mistrzostwach Polski Cheerleaders, źródło: Młodzieżowy Dom Kultury

• ikonaOpublikowano: 27.03.2012 00:00