Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka
Co Nowego

Dzień Serca w Gdyni już w niedzielę!

Opis alternatywny

23.09.2015 r.

W niedzielę 27 września 2015 r. od godziny 10:00 do 15:00 na Dzień Serca - plakat 2015Plaży Śródmieście oraz Bulwarze Nadmorskim po raz kolejny wspólnie będziemy obchodzić Światowy Dzień Serca. Na osoby w każdym wieku czekać będą liczne bezpłatne atrakcje. Dla najmłodszych przygotowanych zostanie wiele zabaw festynowych, zaś na starszych czekać będą zajęcia ruchowe oraz specjalne stanowiska medyczne, gdzie będzie można się przebadać i sprawdzić stan swojego zdrowia.

Światowy Dzień Serca to święto, które ma na celu zachęcenie wszystkich mieszkańców Gdyni oraz sąsiadów z całego Trójmiasta do dbania o swoje zdrowie, udzielić informacji, gdzie i jak często powinno się wykonywać badania, a także namówić do profilaktyki w postaci aktywności fizycznej na poziomie sportu kwalifikowanego w klubach sportowych, jak również form rekreacyjnych, które są dostępne dla każdego, niezależnie od doświadczenia sportowego, czy wieku.

Podczas wydarzenia na Plaży Gdynia Śródmieście oraz na Bulwarze Nadmorskim będzie można skorzystać z m.in. z bezpłatnych badań densytometrycznych, pomiarów glukozy, badań ciśnienia krwi, pomiarów masy ciała i analizy BMI, pomiarów utlenowania krwi pulsoksymetrem, pomiarów CO w wydychanym powietrzu i badań EKG.

Dzieci będą mogły poskakać na sportowej trampolinie i skorzystać z przejażdżek na koniach hipoterapii gdyńskiej.

Ponadto odbywać się będą pokazy i nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, ćwiczenia na automatycznym defibrylatorze zewnętrznym; prowadzone będzie poradnictwo i dystrybucja materiałów edukacyjnych z zakresu profilaktyki nowotworowej i profilaktyki uzależnień.

W trakcie imprezy odbywać się będzie ambulansowy pobór krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.