Co Nowego

Dzień otwarty na promie Stena Spirit

Opis alternatywny

18.06.2015 r.

Nadchodzi ten moment w roku, kiedy Stena Line rozkłada trap dla wszystkich i organizuje dzień otwarty. To wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć prom Stena Spirit, na co dzień kursujący na linii Gdynia - Karlskrona, od wewnątrz. Ten jedyny dzień zdarzy się w sobotę 20 czerwca 2015 r. Wejście od godziny 10.00 do 17.00. 
 
Prom Stena Spirit może zabrać w zwykły rejs 1200 pasażerów, 600 samochodów osobowych lub 100 ciężarówek. Na pokładzie znajdują się kabiny, dyskoteka, bary i restauracje, w których pasażerowie zjadają tygodniowo blisko 7 tysięcy jajek, 3 i pół tysiąca bułek, około 1350 kilogramów mięsa, 250 kilogramów sera i wypijają ponad 2 tysiące litrów piwa. 
 
O tych i innych ciekawostkach dowiedzą się goście, którzy 20 czerwca odwiedzą prom. Podczas dnia otwartego otworzymy także miejsca, które zwykle nie są dostępne nawet dla naszych pasażerów, jak na przykład mostek kapitański - mówi Agnieszka Zembrzycka-Kwiatkowska rzecznik prasowy Stena Line i dodaje - W tym roku mija 20 lat od inauguracji połączenia morskiego Karlskrona - Gdynia. Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę zdjęć, która jest ciekawym spojrzeniem wstecz. Oprócz odwiedzin na promie, na terenie terminalu odbędzie się rodzinny festyn. Na najmłodszych będzie czekał dmuchany statek piratów i przejażdżka nietypowymi rowerami. 
 
Dla niezmotoryzowanych gości, przygotowano specjalną linię autobusową 4f. Autobus będzie startował z Dworca Głównego przez przystanki: Centrum Handlowe Batory, Plac Kaszubski czy Ofiar Grudnia ‘70, do Terminalu Promowego. 20 czerwca pasażerowie linii 4f pojadą za darmo. Rozkład jazdy jest dostępny pod adresem www2.zkmgdynia.pl/rozklady/004fdo/w.htm.