Co nowego

Dzień otwarty Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

Jak co roku, w rocznicę wybuchu powstania listopadowego - 29 listopada, Akademia Marynarki Wojennej obchodzi Dzień Podchorążego. Studenci nawiązują do tradycji walk o niepodległość i wolność. Tym razem uroczysty capstrzyk, parada i pozostałe uroczystości odbędą się w Toruniu, w którym uczelnia powstała 90 lat temu. Z kolei 30 listopada 2012 r., w godz. 9.00-14.00, Akademia zaprasza już do Gdyni, do swojej siedziby (ul. Śmidowicza 67), na Dzień Otwartej Uczelni.
 
Po raz pierwszy publicznie zaprezentowany zostanie okręt podwodny typu Kobben. Jednostka stanęła przy uczelni w ubiegłym roku i ma służyć głównie jako laboratorium oraz zespół symulatorów. Oczywiście do okrętu będzie można wejść!
 
W symulatorze mostka nawigacyjnego każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności manewrowania okrętem. Na chętnych czekać będzie również trenażer strzelecki „Śnieżnik", jeden z najnowocześniejszych w Polsce. W laboratorium broni rakietowej i artyleryjskiej zwiedzający przekonają się, że wcale nie tak łatwo trafić nadlatujący śmigłowiec czy samolot.

Akademia Marynarki Wojennej to uczelnia wojskowo-cywilna. Kształci przyszłe kadry Marynarki Wojennej, studentów cywilnych, także kadry na potrzeby gospodarki morskiej. W jej ofercie można znaleźć 2 kierunki studiów wojskowych (nawigacja oraz mechanika i budowa maszyn) oraz 11 kierunków studiów cywilnych (nawigacja, mechanika i budowa maszyn, oceanotechnika, informatyka, mechatronika, automatyka i robotyka, bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, pedagogika, stosunki międzynarodowe i historia). Można również rozwijać i doskonalić swoje umiejętności na 14 kierunkach studiów podyplomowych. Rocznie uczelnia kształci około 8000 osób. W 2012 roku Akademia Marynarki Wojennej obchodzi swoje 90 urodziny. Jest spadkobierczynią Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej, która powstała 1 października 1922 roku w Toruniu. Od tego momentu uczelnia nieprzerwanie kształci swoich studentów.

  • ikonaOpublikowano: 28.11.2012 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze