Co nowego

Drugi Superpuchar dla Arki!

Gdyński klub drugi rok z rzędu zdobył Superpuchar Polski, fot. Wojciech Szymański / www.arka.gdynia.pl

Przeżywamy złoty okres dla gdyńskiej piłki! Wprawdzie nie udało się w maju powtórzyć sukcesu w Pucharze Polski, za to do Gdyni drugi rok z rzędu trafia piłkarski Superpuchar Polski! Żółto-niebiescy w widowiskowym stylu pokonali w sobotę Legię w Warszawie i zostali dopiero trzecią drużyną w historii, która dwa razy z rzędu sięgnęła po to trofeum!

„SuperArka i… Superpuchar”, „Arka Gdynia ograła Legię Warszawa na jej stadionie” - takie nagłówki w sportowej prasie czyta cała Polska. Żółto-niebiescy z nowym trenerem i nowymi zawodnikami w składzie drugi rok z rzędu sięgnęli po piłkarski Superpuchar Polski. W sobotę w Warszawie o losach trofeum rozstrzygnęło zacięte i emocjonujące spotkanie, w którym Arka wygrała z aktualnymi mistrzami Polski 3:2!

Mecz rozpoczął się źle dla gdynian – już po dwóch minutach prowadziła Legia przez samobójcze trafienie Andrija Bogdanowa. W 19. minucie do remisu doprowadził natomiast Luka Zarandia z Arki. Jeszcze do przerwy doszło do prawdziwej wymiany ciosów, bo w 30. minucie dla stołecznej Legii trafił Philipps, a w 38. za wcześniejszego samobója piękną bramką zrehabilitował się Bogdanow. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa skończy się na remisie 2:2, w doliczonym czasie dla gdynian strzelił jeden z nowych nabytków, Michał Janota. Już do końca spotkania nikt nie znalazł drogi do bramki, chociaż emocji i okazji nie brakowało, a po 90 minutach superpuchar wznieśli do góry zawodnicy Arki!

Tym samym żółto-niebiescy z Gdyni przechodzą w pewien sposób do historii – wprawdzie w maju nie udało się zdobyć drugiego z rzędu Pucharu Polski, ale przegrana w finale z późniejszymi mistrzami Polski, Legią, dała Arce możliwość zdobycia drugiego Superpucharu Polski. Gdyński klub jest dopiero trzecim zespołem w historii polskiej piłki, który tego dokonał. Wcześniej dwa lata z rzędu to trofeum wygrywali tylko zawodnicy Lecha Poznań i Amiki Wronki. Z kolei warszawska Legia przez porażkę z Arką traci szansę na Superpuchar już szósty raz z kolei!

Przypomnijmy, że także rok temu Arka Gdynia wygrała Superpuchar po starciu z Legią. Wówczas spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a gdynianie wygrali w rzutach karnych. Sama postawa przebudowanej Arki to świetny prognostyk przed nowym sezonem w Lotto Ekstraklasie. Przypomnijmy, że już w najbliższą sobotę, 21 lipca, żółto-niebieski zainaugurują rozgrywki wyjazdowym meczem z Wisłą w Krakowie. Tymczasem kolejny puchar trafia do Gdyni!

• ikonaOpublikowano: 16.07.2018 09:16