Co nowego

CYKLO Gdynia 2015 za nami

Za nami kolejne już zawody z serii CYKLO GDYNIA, które zagościły w naszym mieście. W niedzielę 6 września 2015 roku, kilkuset zawodników w różnych kategoriach wiekowych zmierzyło się w wyścigu na 3 dystansach.

Cyklo Gdynia 2015, fot. gdyniasport.plOrganizatorzy, Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe, jak w roku poprzednim, zaplanowali rywalizację dla ELITY (zawodowców) na dystansie 165 km oraz na dwóch trasach dla amatorów - 40 i 125km. Dodatkowo zorganizowano pięciokilometrową Paradę Rodzinną.

W pierwszym wyścigu zawodowców na starcie stanęło kilkudziesięciu zawodników, reprezentujących najlepsze polskie teamy, m.in. Active Jet Team czy CCC Sprandi Polkowice. Walka o podium wygrał Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), zaraz za nim uplasował się Błażej Janiaczyk (Kolls BDC), trzecie miejsce zaś zajął Paweł Bernas (ActiveJet).

Cyklo Gdynia 2015, fot. gdyniasport.plAmatorzy, rywalizujący w wyścigu na dystansie 125 km, mieli okazję ścigać się na trasie wiodącej ze Skweru Kościuszki przez Witomino i Chwarzno, w dalszej części przez kaszubskie pagórki by powrócić do Gdyni ponownie przez jej zachodnie dzielnice i zakończyć zmagania na mecie. Najlepszy na tej trasie okazał się Piotr Osiński. Drugie miejsce zajął Tomasz Repiński, a trzeci na mecie zameldował się Michał Bogdziewicz.

Trasa amatorów na dystansie 40 km prowadziła przez Estakadę Kwiatkowskiego, Pogórze, Pierwoszyno, aż do Rumi, a następnie przez ul. Hutniczą, z powrotem do Gdyni. Na tym dystansie najlepszy okazał się Jacek Sargalski. Drugie miejsce przypadło Adamowi Mastalerzowi, a trzecie Tobiaszowi Kulikowskiemu