Co nowego

Ciepło dla gdyńskich organizacji

Wiceprezydent Gdyni Michał Guć, dyrektor handlu i rozwoju Elektrociepłowni Wybrzeże S.A. Elżbieta Kowalewska, zastępca burmistrza Rumi Marcin Fuchs, fot.: Michał KowalskiTrzy gdyńskie oraz jedna organizacja pozarządowa z Rumi zostały wyróżnione przez spółkę Elektrociepłownie Wybrzeże S.A. w ramach trzeciej edycji akcji "Podaj dalej ciepło". Uroczystość wręczenia symbolicznych czeków odbyła się w poniedziałek 16 stycznia 2012 w Urzędzie Miasta Gdyni. Wręczyli je: dyrektor handlu i rozwoju Elektrociepłowni Wybrzeże S.A. Elżbieta Kowalewska , wiceprezydent Gdyni Michał Guć oraz zastępca burmistrza Rumi Marcin Fuchs.

Program Elektrociepłowni Wybrzeże S.A., realizowany w ramach polityki społecznej odpowiedzialności biznesu w partnerstwie z Miastem Gdynia, ma na celu wsparcie aktywnych organizacji pozarządowych, niosących pomoc osobom najbardziej potrzebującym i korzystających w swoich obiektach z produkowanego przez firmę ciepła.

W ramach trzeciej edycji akcji wsparcie finansowe w wysokości 5 tys. zł na pokrycie rachunków za ciepło otrzymało siedem organizacji: po trzy z Gdyni i Gdańska oraz jedna z Rumi. Podczas dzisiejszej konferencji czeki odebrali przedstawiciele: Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdyni, Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Gdyni, Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży "Vitava" w Gdyni oraz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Tęcza" w Rumi.

Także internauci wybierali organizacje, które otrzymają wsparcie finansowe.

Gdyńskie organizacje, które otrzymały dofinansowanie:

Uroczyste wręczenia symbolicznych czeków, fot.: Michał KowalskiPolskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdyni prowadzi Ośrodek Wczesnej Interwencji, w ramach którego wspiera dzieci niepełnosprawne oraz rodziny tych dzieci. Działania pracowników ośrodka umożliwiają rozwój objętych pomocą dzieci lub zapobiegają powstawaniu nieprawidłowości w rozwoju, a także przygotowują je do pełnienia różnych ról społecznych. Stowarzyszenie prowadzi również warsztat terapii zajęciowej, w którym 50 dorosłych osób z niepełnosprawnościami uzyskuje szeroki wachlarz wsparcia, zarówno w zakresie aktywizacji społecznej, jak i przygotowania do podjęcia zatrudnienia. Ponadto realizowane są różne inne formy aktywizacji osób niepełnosprawnych, m.in. zajęcia teatralne.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym na terenie Gdyni
prowadzi szeroką działalność w ramach Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem. Uczestnicy zajęć uczeni są wykonywania różnorodnych czynności życiowych, które ułatwiają ich funkcjonowanie w środowisku domowym i społeczności lokalnej. Poprzez prowadzone działania osoby z autyzmem rozszerzają umiejętności samoobsługowe, rozwijają swe kompetencje społeczne, utrwalają nabyte umiejętności i kształtują nowe, również te, które potrzebne są w celu uzyskania zatrudnienia.

Uroczyste wręczenia symbolicznych czeków, fot.: Michał KowalskiStowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży "Vitava" realizuje działania, których celem jest wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży z rodzin, w których pojawiają się problemy opiekuńczo-wychowawcze. Organizacja prowadzi świetlicę socjoterapeutyczną, warsztaty środowiskowe oraz psychologiczno-pedagogiczny punkt konsultacyjny. Od 2008 r. realizowany jest projekt integrujący trzy pokolenia, promujący edukację przez całe życie oraz przeciwdziałanie negatywnym stereotypom odnoszącym się do wieku i wzajemnych uprzedzeń międzypokoleniowych.

fot.: Michał Kowalski 

  • ikonaOpublikowano: 16.01.2012 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze