Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka
Co Nowego

Centrum Nauki EXPERYMENT najlepszym produktem turystycznym w regionie

Opis alternatywny

04.09.2014 r.

EXPERYMENT świętuje rok w nowej siedzibieLepszego prezentu na pierwszą rocznicę przeprowadzki Centrum Nauki EXPERYMENT (al. Zwycięstwa 96/98) nie mogło sobie wyobrazić. Gdyńska wystawa interaktywna wygrała w dwunastej edycji konkursu na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego, organizowanego przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną. 

"Bardzo cieszy nas zdobycie tytułu najlepszego produktu turystycznego województwa pomorskiego w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej. Jesteśmy dumni nie tylko z otrzymania tej prestiżowej nagrody, ale także z docenienia przez kapitułę konkursu efektów ciężkiej pracy, którą od lat wykonujemy w Gdyni dla popularyzacji nauki - mówi Ewa Jasińska, dyrektor Centrum Nauki EXPERYMENT. Od 2007 roku wystawa Centrum cieszyła się ogromnym powodzeniem, a nową, znacznie powiększoną wystawę tylko w ciągu ostatniego roku odwiedziło prawie 300 tys. gości. Wyróżnienie otrzymane od Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej daje nam ogromną motywację do jeszcze prężniejszych działań na rzecz powiększania potencjału turystycznego Gdyni i całego regionu" - dodaje.
 
Dzięki wyróżnieniu, w ramach eliminacji ogólnopolskich placówka powalczy o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, który gwarantuje dostanie się do elitarnego grona topowych produktów Polski promowanych w ramach kampanii krajowych i zagranicznych.
 
Przyznanie nagrody zbiega się z pierwszą rocznicą przeprowadzki EXPERYMETU do większej siedziby. Goście w nowym obiekcie mają do dyspozycji 200 stanowisk, 4 wystawy główne, na których można eksperymentować cały dzień, 3 sale edukacyjno-warsztatowe, kilkudziesięciu edukatorów, a także wystawy tymczasowe, warsztaty i specjalne pokazy naukowe na żywo. Chętnych do zwiedzania nie brakuje.
 
Od momentu otwarcia do końca sierpnia tego roku, EXPERYMENT odwiedziło już 283 813 gości. To daje miesięczną średnią w wysokości 23,5 tysiąca osób. Rekordowy okazał się sierpień, kiedy pojawiło się  ponad 32 tysiące odwiedzających - mówi Barbara Betlejewska z EXPERYMENTU i dodaje: W tabelach z rekordami ważnym dniem jest 12 lipca, kiedy to odwiedziło nas 2276 osób. Łącznie przez całe wakacje mieliśmy ponad 64 700 gości. 
 
Jest się czym chwalić i co uczcić, dlatego najbliższy weekend w Centrum upłynie pod znakiem wynalazków. Podczas otwartych warsztatów, uczestnicy skonstruują pojazdy kołowe w oparciu o modele i szablony popularnych maszyn, na przykład pierwszego wozu bojowego, czy łazika kosmicznego. Mali naukowcy sprawdzą swoją wiedzę na temat przełomowych dla losów ludzkości wynalazków. A specjalna ścieżka edukacyjna, poprowadzi przez różne stanowiska przybliżając postaci genialnych innowatorów i ich dzieła. 
 
Warsztaty odbędą się w weekend 6-7 września, w godzinach od 12.00 do 15.00, a ścieżkę edukacyjną pokonać można będzie w godzinach od 11.00 do 18.00. Dodatkowo, każdy kto pojawi się w ten weekend EXPERYMENCIE otrzyma kolorowy plan lekcji.

EXPERYMENT w liczbach

Nowe zajęcia dla grup na nowy rok szkolny w EXPERYMENCIE!Nowe zajęcia dla grup na nowy rok szkolny!

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, EXPERYMENT powiększa ofertę zajęć dodatkowych dla grup zorganizowanych! Zapraszamy młodych, ciekawskich odkrywców na spotkanie z wiejskimi zwierzętami i naukowy spacer po pełnym tajemnic natury lesie. Łącznie w ofercie EXPERYMENTU znajdzie się 6 różnych zajęć kierowanych do dzieci i młodzieży na wszystkich etapach nauczania.

Podczas zajęć Pan Kulka i wiejskie zwierzęta, poprzez gry i interaktywne zadania, uczniowie zapoznają się ze zwierzętami zamieszkującymi wieś. Razem z maskotką EXPERYMENTU, Panem Kulką, dowiedzą się ile mleka daje krowa i na czym polega nietypowy sposób trawienia przez nią pokarmów? Podejrzą też jak pracują pszczoły w ulu i czy to prawda, że niektóre z nich są świetnymi tancerkami? Do odkrywania tych i wielu innych wiejskich zagadek zapraszamy uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Kolejne zajęcia, które przybliżać będą uczniom faunę i florę lasów, noszą tytuł Pan Kulka na leśnym szlaku. Przy pomocy krótkich filmów przeniosą się oni do pobliskiego rezerwatu przyrody Kępa Redłowska. Dowiedzą się jak odnaleźć Gwiazdę Polarną i jak bezpiecznie poruszać się po lesie. Wspólnie z Edukatorami EXPERYMENTU nauczą się również jak rozpoznać poszczególne gatunki drzew, roślin oraz zwierząt zamieszkujących rezerwat. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.

Oprócz premierowych zajęć, EXPERYMENT zaprasza również do rezerwowania udziału w pozostałych zajęciach przygotowanych przez Centrum: Pan Kulka na krańcach świata, Barwy ze słońca, Zważone, pomierzone, policzone czy Witaminowy koktajl Pana Kulki. Są one świetnym urozmaiceniem wizyty w EXPERYMENCIE.

Dodatkowo, dzięki bezpośredniej pracy z Edukatorem i przyjaznej, skłaniającej do nieskrępowanych naukowych poszukiwań atmosferze, pozwalają przekazać wiedzę w najbardziej efektywny sposób. Nasze zajęcia, uzupełniając podstawę programową szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, udowadniają, że uczenie się może być przyjemnym, wesołym i wciągającym procesem.

Szczegóły dotyczące godzin i sposobu rezerwacji miejsc dostępne są na stronie internetowej: http://experyment.gdynia.pl/Oferta_zajec_dla_grup_szkolnych_1_72.html

Na wszelkie pytania odpowie również biuro rezerwacji pod nr telefonu (58) 698 21 37.