Co nowego

Biegi górskie tuż nad samym morzem
W Gdyni to możliwe!

12 kwietnia 2014 r., rusza pierwsza z czterech edycji Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2014. Zapisy już trwają. To propozycja dla biegaczy, którzy chcą urozmaicić kalendarz startowy, a jednocześnie wzbogacić swoje treningi.


Kolejne zawody cyklu zaplanowano 17 maja, 14 czerwca i 26 lipca. Skierowane są nie tylko do biegaczy, ale i osób uprawiających nordic walking. Trasę wyznaczono w okolicach Pustek Cisowskich, a start usytuowany jest niedaleko Szkoły Podstawowej nr 16 na ulicy Chabrowej. Jedna pętla liczy 5 kilometrów i 250 metrów, a zawodnicy mogą zdecydować czy pokonają ją jedno- czy dwukrotnie.

Miłośnicy biegania po Gdyni mają już za sobą pierwsze, oficjalnie przetarcie w sezonie, czyli dziesięciokilometrowy Bieg Urodzinowy. Zostały zatem jeszcze trzy imprezy w ramach Grand Prix biegów ulicznych naszego miasta. Można przygotować się do nic jeszcze lepiej, trenując w lesie. O tym jaką przewagę mają biegi terenowe, nazywane też trailowymi, nad „asfaltowymi" specjaliści napisali i powiedzieli już bardzo dużo. Oprócz tych oczywistych zalet jak piękne widoki i przyjemność obcowania z naturą dochodzą wymierne w postaci lepszej kondycji oraz wytrzymałości. Dlatego warto zejść z Bulwaru Nadmorskiego czy innych chodników i zajrzeć do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Nie wszyscy biegacze zdają sobie z tego sprawę, ale tuż pod nosem mamy doskonałe trasy, z wymagającymi podbiegami.

I to jest jedna z idei jaką kierowali się organizatorzy gdyńskiej imprezy biegowej. Można powiedzieć, że wywodzimy się z lasu gdyż trenujemy biegi przełajowe - mówi Marcin Richert z UKS ORKA Gdynia. Zainspirowali nas znajomi z Krakowa, którzy podobne zawody zorganizowali w zeszłym roku. Tam startuje już 400 osób. Dlatego postanowiliśmy przygotować podobną trasę w Gdyni. Szukaliśmy alternatywy dla biegaczy, tak zwanych asfaltowych - dodaje.

Dla tych, którzy wątpią, że nad morzem da się zorganizować bieg górski argumentem niech będzie suma przewyższeń - na dystansie jednej pętli jest to 200 metrów.

Opłaty za każdy bieg, w zależności od terminu zgłoszenia wynoszą 20, 25 i 30 złotych. Można także w cenie promocyjnej zapłacić z góry 60 złotych za cztery starty. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.biegigorskiegdynia.pl.

Choć zawody jeszcze się nie odbyły, już spotkały się z uznaniem światka biegowego. Ostatni, lipcowy start został włączony do Ligi Biegów Górskich, organizowanej w ramach Festiwalu Biegowego. Finał tej prestiżowej imprezy odbędzie się na początku września, w Krynicy-Zdrój.

Regulamin biegu

Elektroniczne zapisy

  • ikonaOpublikowano: 24.02.2014 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze