Co nowego

85-te urodziny Gdyni na sportowo

Silny wiatr i deszczowa pogoda nie zniechęciły wszystkich tych, którzy pragnęli uczcić 85-te urodziny Gdyni na sportowo. Około 200 uczestników w sobotę 5 lutego 2011 r. wzięło udział w Biegu i Marszu Urodzinowym Gdyni na Bulwarze Nadmorskim. Tym razem był to wspólny bieg w formie "4 fun" - czyli dla zabawy, dla zdrowia i dla ruchu bez klasyfikacji oraz podziału na kategorie.

Nordic Walking na 85 urodziny GdyniO godzinie 10.00 jako pierwsi wystartowali Nordic Walkerzy, który mieli do pokonania dystans 3,3 km. Konrad Buzak przymaszerował z kijkami do mety jako pierwszy. Zaraz po nim uplasował się Grzegorz Kropidłowski,a ostatnie miejsce na podium przypadło Jerzemu Bojanowskiemu. Godzinę później odbył się Bieg Młodzieżowy, gdzie uczniowie zmierzyli się z trasą o długości 1 km. W integralnym biegu szkół najlepsza trójka to: 1.Marcin Koziura, 2. Kamil Wołoszyk oraz Adam Kryszewski.Start do biegu głównego nastąpił w samo południe, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił, ukończyć bieg i pokonać symboliczny dystans 3,3 km. Zwycięzcą Biegu Urodzinowego jest Marek Kowalski, Paweł Murawski wywalczył miejsce drugie, a jako trzeci do mety dobiegł Maciej Kerszen.
Pierwsze 3 osoby otrzymały puchary,a reszcie uczestnikom wręczono dyplomy. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych Biegach organizowanych przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.