905 (505) 2009-06-05 - 2009-06-11

„Maximus” na medal

23 - 24 maja w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Kick-Boxingu.
Na starcie stanęli zawodnicy, którzy uzyskali miejsca 1-4 w eliminacjach strefowych. Gdyński Klub Kick-Boxingu „MAXIMUS" reprezentowało 3 zawodników, którzy zdobyli 2 medale.
Kamil Labuda powtórzył wynik z eliminacji i zajął I miejsce co dało mu tytuł Mistrza Polski Juniorów w kategorii wagowej 69 kg, w drodze po mistrzostwo stoczył 3 walki, a dwie z nich wygrał przed regulaminowym czasem. III miejsce i brązowy medal zdobył Patryk Maciejewski w kategorii - 74 kg. Mateusz Chojnacki przegrał walkę ćwierć finałową.
Gdyńską Sekcję Klubu Kick-Boxingu „MAXIMUS" wspiera Miasto Gdynia.
***
23 i 24 maja w miejscowości Szeged na Węgrzech odbył się Puchar Świata w Kick-Boxingu. W rywalizacji brało udział 888 zawodników z 21 krajów. Gdynię reprezentowali dwaj zawodnicy Klubu Kick-Boxingu „MAXIMUS", którzy zdobyli 3 medale w tym: II miejsce i srebrny medal zdobył Jan Mróz w kat. wag. 89 kg w Light Contact w pierwszej walce pokonał Hargita Viktor z Węgier w półfinale pokonał przez poddanie Czecha Brzon Vojtech a w finale uległ po wyrównanej walce (2-1) Molnar Szabolcs z Węgier. III miejsce i brązowy medal zdobył Piotr Kohnke w kat. wag. 89 kg w Light Contact, w pierwszej walce pokonał przez KO i RSC Rafai Erno z Węgier, w półfinale uległ po wyrównanej walce z Molnar Szabolcs z Węgier. Piotr Kohnke zajął również III miejsce i zdobył brązowy medal w Semi Contact w kat. wag. 94 kg gdzie w półfinale uległ Paulo Niceforo z Włoch.
Wyjazd Janka Mróz sfinansowała Akademia Morska z Gdyni.