1329 (1029) 2018-07-06 - 2018-07-19

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Włoska opowieść kryminalna oraz poruszający film dokumentalny poświęcony Whitney Houston – to filmowe nowości w Kinie Studyjnym GCF. Trwa również przegląd filmów żeglarskich, a od poniedziałku Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na specjalne pokazy, połączone z dyskusją, filmów fabularnych, które odnoszą się do niepokojów współczesnego człowieka.
„Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto” to włoska opowieść kryminalna. Nieco nieporadny, ale wnikliwy inspektor prowadzi śledztwo, które prowadzi go do starej winnicy na weneckich wzgórzach.
Do repertuaru Kina Studyjnego GCF wchodzi również przejmujący dokument poświęcony legendzie muzyki pop i R&B, Whitney Houston. Pozwala z bliska spojrzeć na życie, zawrotną karierę oraz powolny upadek obdarzonej ogromnym talentem gwiazdy.
W Gdyńskim Centrum Filmowym trwa przegląd filmów – fabularnych, dokumentalnych, skierowanych zarówno do młodych, jak i dorosłych widzów – o tematyce związanej z morzem i żeglarstwem. Wydarzenie towarzyszy regatom Volvo Gdynia Sailing Days. 7 lipca o godz. 10.30 będzie można zobaczyć film przygodowy „Pippi wśród piratów”. Tego samego dnia o godz. 16.00 zaprezentowany zostanie film „Morscy Cyganie. Na krańcu świata”, opowiadający o morskiej przygodzie na pokładzie jachtu Infinity. W niedzielę o tej samej porze – oparty na prawdziwych wydarzeniach film „Za burtą”, czyli historia czwórki żeglarzy, dryfujących przez ponad sto dni w odwróconym kadłubie jachtu. Wstęp na pokazy filmów żeglarskich jest wolny.
Film dokumentalny „Czyściciele internetu”, nagrodzony w Cannes grecki thriller „Kieł”, objawienie ubiegłorocznego festiwalu w Gdyni, czyli film „Wieża. Jasny dzień”, oraz skandynawski dramat psychologiczny „Turysta” – to program autorskiego przeglądu filmowego w Gdyńskim Centrum Filmowym, jaki towarzyszy festiwalowi Gdynia Design Days 2018. Wszystkie nawiązują do motywu przewodniego, którym jest poczucie niepokoju współczesnego człowieka, przytłoczonego nadmiarem bodźców i informacji. Seanse zaplanowano na cztery kolejne dni: od 9 lipca do 12 lipca, zawsze o godz. 18.00 w sali Goplana. Po każdym filmie do dyskusji zaprasza widzów Błażej Kroplewski.
Bilety kosztują 17, 14 i 11 złotych (normalny / ulgowy / grupowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.
Bilety dostępne są w kasie Kina Studyjnego GCF oraz na www.gcf.org.pl, gdzie znaleźć można szczegółowy repertuar filmowy.

ikona